ניצחון ישראלי מתוק

טורניר ההזדמנות האחרונה: בלגיה אולי ידועה בשוקולד שלה, אבל בכל מה שקשור בכדורסל, ישראל הוכיחה עליונות וניצחה 66:85. הלפרין (29 נק') הצטיין. שרף: צריך לדאוג שההיכל יהיה מלא בשבת

יום רביעי 15 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT

נבחרת ישראל התעלתה מהבינוניות של שני המשחקים הראשונים במסגרת טורניר ההזדמנות האחרונה ובמשחק מול היריבה העיקרית שלה על העליה , בלגיה, ניצחה  66:85. 

הניצחון הזה נותן לנבחרתו של צביקה שרף יתרון גדול במאבק על ראשות הבית, במידה ושתי הקבוצות יסיימו עם אותו מספר נקודות, בזכות ההפרש הגבוה.

שני השחקנים המובילים של הנבחרת, ליאור אליהו ויותם הלפרין, המשיכו להיות דומיננטיים  כשהגארד עושה זאת במחצית ראשונה מצוינת עם  (15 נק') ומסיים עם 29 נק' בעוד אליהו משלים אותו עם מחצית שנייה טובה ומסיים עם 17 נק'.

כעת ישראל ניצבת לבדה במקום הראשון בבית 3, כשמצפים לה עוד משחקי חוץ באוקראינה ובלגיה ומשחק בית נגד דנמרק.

שרף: הפתענו את הבלגים

צביקה שרף, מאמן נבחרת ישראל נשאר מפוקס בסיום המשחק: "יכלנו לסיים את התוצאה גבוהה יותר. אבל לא צריך להיות חזירים. גם ככה אנחנו יכולים להיות מרוצים. הבלגים באו בהרגשה, שהם יסגרו את הסיפור לטובתם, אבל הפתענו אותם.

"עכשיו צריך לדאוג שההיכל יהיה מלא גם במוצאי שבת. היכולת הטובה של מאיר טפירו, לא הפתיעה אותי. עשיתי איתו שיחות רבות שישאר בנבחרת וידעתי למה. למעט הדקות הראשונות, ההגנה שעשינו לבלגים הצליחה, זה בהחלט היה המפתח לניצחון". - סיכם שרף.

יותם הלפרין, הקלע הבולט של הנבחרת אמר בסיום: "זו הרגשה נהדרת להצליח עם הנבחרת. המשימה לא הושלמה, עכשיו ננוח ונחכה למוצאי שבת.

"צריך להמשיך במומנטום, ולנסות להבטיח את ראשות הבית ואז לעשות הכל כדי להגיע לאליפות אירופה, שזו מטרה נעלה, שכולנו שואפים עליה. הלוואי האווירה הזאת תהיה גם במוצאי שבת, זה רק מוסיף לנו".

יניב גרין, סנטר הנבחרת אמר בסיום: "משחק טוב מאוד של כל החברים. התגברנו על משוכה לא פשוטה. עכשיו צריך המשיך הלאה, נתנו את הכל. זה המשחק הכי טוב שלנו עד עכשיו, הוא הגיע במאני-טיים. כולנו מפוקסים על המטרה של אליפות אירופה, נעשה את הכל ואני מקווה שנהיה שם".

ליאור אליהו, אחד המצטיינים במשחק אמר לאחריו: כולם הציגו משחק לחימה מצוין. שמח שכולם נתנו מעצמם. היה משחק מטורף. ידענו שננצח, אבל רצינו הפרש טוב. הצגנו משחק גדול לפי דעתי. דיברו הרבה על המשחק הזה ובאנו מוכנים. היינו רעבים לכדור. דנמרק עשו לנו צרות 3 רבעים וצריך להתייחס ברצינות. 

מתן נאור הוסיף: היה איצטדיון מלא והיה הכי כיף שיש. יש מצבים שהקבוצה היריבה מורידה את רמת המשחק ולא הצגנו יכולת שהיינו יכולים להציג. הגענו מוכנים ומי שרוצה יותר מנצח. הפרשי הרמות הן לא 20 הפרש. עצרנו את הרוול כקבוצה ובאנו מוכנים טקטית. הימרנו על הזריקות מבחוץ של שאר השחקנים.

סטטסיטיקה:

ישראל: הלפרין 29 נק', 6 ריב' ו-6 אס', אליהו 17 נק' ו-8 ריב', טפירו 13 נק', 6 אס', 4 ריב', נאור 10 נק', גרין 8 נק', 12 ריב'.

בלגיה: הרוול 16 נק', 10 ריב', בוסקו 13 נק', ון רוסום 10 נק', 5 אס'.

מהלך המשחק

רבע ראשון - הצגה של הלפרין עם 15 נק'

הפתיחה, כצפוי, הייתה צמודה. הלפרין, עם אסיסט לגרין וליי אפ העלה את ישראל ליתרון 4:5. שלשות של בגין והרוול, יחד עם סל במתפרצת של מורס נתנו לבלגים יתרון 7:12. שוב היה זה הלפרין שקלע 5 נק' בריצת 0:7 של ישראל, אך הרוול עם שלשה החזיר את היתרון לבלגים.

אבל הפעם זו הייתה ישראל שונה מבשני המשחקים הראשונים. אסיסט מצויין של טפירו, שסוף סוף חזר להיות דומיננטי, יחד עם שלשה של הלפרין העלו את ישראל ליתרון 17:24, כשמאמן בלגיה החליט לקחת פסק זמן. עד סיום הרבע השלים הלפרין 15 נק' והוריד את ישראל ביתרון 17:28 בתום הרבע הראשון.

רבע שני - אליהו וטפירו ממשיכים את הריצה של ישראל

הלפרין המשיך מאיפה שהפסיק ברבע הראשון עם סל נוסף ושלשה שהעלו את ישראל ליתרון 20:35. שרף החליט לתת לגארד הנפלא לנוח והעלה את מתן נאור. אסיסט נפלא של טפירו לדאנק של ליאור אליהו הרים את ההיכל והחזיר את היתרון ל-15 נק'.

אחרי ההתחלה של הלפרין, גם אליהו רצה להשתתף בחגיגה. הפורוורד הישראלי עשה 7 נקודות רצופות, עם שלשה ושני דאנקים והעלה את ישראל ל-24:42. עד סיום המחצית השתלט מאיר טפירו על העניינים וניצל את יתרון הגובה שלו על השומר הבלגי כדי לסיים את החצי עם 25:47 לישראל.

רבע שלישי - הריצה נעצרת, הבלגים מפציצים ל-3

הבלגים פתחו עם הפצצות מהשלוש, שלשם שינוי נכנסו הפעם. שלוש כאלה היו להרוול וחבורתו בדרך לצימוק היתרון ל-36:54. במצב של 43:60 וזריקות עונשין לבלגים הזעיק שרף פסק זמן שהעיר את השחקנים בדרך לריצת 0:5 עם דאנק של אליהו וסל ופאול של הלפרין.

לקראת סיום הרבע נכנס מורן רוט בישראל ו-ואן דר יונקיד ניצל רפיון בהגנת המקומיים כדי להוריד את ההפרש ל-51:69, שגם היתה תוצאת סיום הרבע, אחרי החטאה של מתן נאור מטר מאחורי קו 3 הנקודות.

רבע רביעי - בלגיה מורידה ל-12 הפרש, ישראל מסיימת חזק ומנצחת ב-19

דווקא עם הוצאתו של הרוול מהמשחק הצליחו הבלגים להתעלות ועם הגנה טובה להוריד את ההפרש של ישראל ל-59:75 עם שלשה של בוסקו. הריצה של הבלגים לא נעצרה שם וליי אפ במתפרצת של בוסקו הוריד את ההפרש לנמוך ביותר שהיה מזה דקות ארוכות - 63:75. שרף נאלץ לקחת פסק זמן.

עם הלפרין על הספסל, ההתקפה הישראלית לא תפקדה והתוצאה נשארה דקות ארוכות על 63:75 עד שנאור עשה לזה סוף עם סל מאסיסט של טפירו. פחות משתי דקות לסיום ביצע הרוול עבירה חמישית, תוקף על ליאור אליהו, וירד לעודד את חבריו מהספסל. סל של רוט סיים את המשחק על 66:85 לישראל.

תמונות: אלן שיבר

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק