''זהו רק שער, הכל פתוח''

ליגת אלופות: מנג'ר ליברפול רפא בניטז נותר מתוח לאחר ה-0:1 של ליברפול על טולוז. מנג'ר התותחנים ארסן ונגר היה הרבה יותר משוחרר לאחר הניצחון 0:2 בפראג: השער השני שלנו יעשה את העבודה

יום רביעי 15 אוגוסט 2007
רועי רובינשטיין
שתי קבוצות שרגילות להופיע בשנים האחרונות בגמר של ליגת האלופות, ליברפול וארסנל שבו הלילה לאנגליה לאחר משחקי חוץ קשים בסיבוב המוקדם של הגביע. ליברפול של יוסי בניון ניצחה 0:1 בטולוז תוצאה שמקרבת את האדומים ממריזיסייד לליגת האלופות אך עדיין לא מבטיחה להם דבר.  בעוד שבארסנל כבר יכולים האוהדים לחכות להגרלה לאחר ניצחון 0:2 מול ספרטה פראג.

אצל הנציג הבריטית השלישית שלקחה חלק במחקי הערב סלטיק שמענו טענות שלא נשמעו הרבה זמן בכדורגל המודרני ובסביליה נשמו לרווחה לאחר הניצחון הביתי על אא"ק אתונה היוונית.

מאמן ליברפול רפא בניטז הזהיר את שחקניו בסיום המשחק הערב: " אסור לנו לחשוב בכלל על עלייה לליגת האלופות, ההתמודדות הזאת טרם הסתיימה, זהו רק שער, הכל פתוח". המאמן החמיא לכובש שער הניצחון אנדרי ורונין כשטען כי המבצע הזה מראה עד כמה החלוץ הזה מסוכן. "הוא חכם, מכיר ומבין את המשחק ויכולתו תיתן לנו עוד נקודות זכות בהתקפה בעתיד". 

בצד הצרפתי כמובן שלא שמחו על התוצאה, אך המאמן אלי באלופ קיבל את ההפסד בהבנה. " בתנאים שנוצרו על המגרש כולל החום הכבד, היה לשחקניי קשה לרדוף אחר שחקני ליברפול. זאת בנוסף לחוסר הניסיון שלנו הביאו לתוצאה".

בשדה התעופה יכלו שחקני ליברפול לפגוש את שחקני ארסנל ששבו מפראג לאחר ניצחון 0:2. המאמן ארסן ונגר אמר בסיום המשחק: " השער השני יהווה מכה פסיכולוגית עבור היריבה, זה טוב אבל זה לא אומר שעברנו אותה עדיין. היה משחק פיזי ואני גאה שכל הקבוצה נלחמה על המגרש". 

מאמן ספרטה פראג, מייקל בילק טען כי לקבוצתו הגיע לכבוש לפחות שער אחד. " לצערנו עשינו שתי טעויות שאחריהן לא פעלנו מהר מידי, היו לנו הזדמנויות שפשוט לא ניצלנו, ננסה לעשות משהו בלונדון אך עכשיו ברור שאם אנחנו נהייה בליגת האלופות העונה, יהיה מדובר בהפתעה גדולה".

 הייתה זו התבטאות של מאמן בריטי אחר, גורדן סטראקן מנג'ר סלטיק שלבטח הייתה נבחרת למצחיקה ביותר להערב. סטראקן טען כי הרוסים הרטיבו את המגרש יתר על המידה לפני המשחק בכדי לקלקל את סיכויי קבוצתו שיצאה ממוסקבה עם תיקו 1:1 מול ספרטק המקומית.

" הם הרטיבו את הדשא הסינטטי שלהם יתר על המידה וזה לא המשטח שעליו אנו רגילים לשחק. גם ככה יש להם קבוצה מצוינת אז אני גאה בשחקניי שהתגברו על כל המכשולים" אמר המאמן שבטוח כי באצטדיונה הביתי סלטיק תחלוף על פני סגנית אלופת רוסיה.

מי שהיה מאד מרוצה בסיום משחק קבוצתו הערב היה חואנדה ראמוס מאמן סביליה שאירחה את אא"ק אתונה למשחק שרבים ראו בו כמכשול לא קטן עבור הספרדים. " זו תוצאה נפלאה" הגדיר ראמוס את הניצחון 0:2 של קבוצתו. "היינו לחוצים במחצית הראשונה אך בתחילת השנייה משהו ישתחרר, קשה מאד לשוב מפיגור שכזה באירופה כך שאני מרוצה ובטוח לקראת הגומלין שצפוי להיות קשה". 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק