אני וגרנט יודעים לחלום

חמישה חודשים אחרי שנכנס לתפקיד יו"ר ההתאחדות אבי לוזון מקווה: בסוף העונה יגידו שזו העונה הטובה ביותר אי פעם של הכדורגל הישראלי. ראיון חגיגי לפתיחת עונת 2007/8

יום חמישי 16 אוגוסט 2007
דורון ברגר, אורן קורנפלד

השאלה האחרונה בראיון עם אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל היתה מה הוא הוא מאחל לעצמו בסיום העונה. לוזון חייך והצהיר בתקווה: "אני מקווה מאוד שאנשים יגידו שזו העונה הכי טובה ב-50 השנה האחרונות, שהקהל יחזור למגרשים ושנראה כדורגל טוב".

חמישה חודשים אחרי שנכנס לתפקיד, מגיע לוזון אל אחד מרגעי האמת. הוא עשה בהתאחדות חריש עמוק ותיקן במשהו את נהלי העבודה המפא"יניקים של שעות עבודה מעטות ודאגה בעיקר לעסקנים. הוא מנסה לבנות התאחדות יותר הייטקית, יותר מחוברת לאנשי עסקים, יותר מרתקת.

אבל אוהד הכדורגל הממוצע עדיין לא יכול להרגיש כל כך בשינויים האלה. אחרי הכל מה זה מעניין את אורי מדימונה אם המנכ"ל  אורי שילה מגיע לעבודה עם עניבה אם עם ברמודה.

יומיים לפני פתיחת העונה העניק לוזון ראיון חגיגי ל-TELESPORT בו דיבר על הכל, כולל על ידידו אברהם גרנט. לצפייה בראיון  לחצו PLAY מתחת לתמונה

בתור אוהד באילו שינויים אני יכול כבר להרגיש?

"אתה יכול להרגיש יותר בטוח במגרשים. אתה יכול להרגיש שאין שוטרים ביציע. אם אתה אוהד בני יהודה אתה מרגיש פחות לחץ בכיס כי המחיר יותר זול של הכרטיס למשחק".

ובכל זאת יש איצטדיונים ברמה מביכה כמו זה של פתח תקוה

"זה נכון. אני לא אוהב אצטדיונים כמו בפתח תקוה, נתניה או באר שבע. אבל תוך שנה וזו עובדה לא ישחקו כבר בנתניה, תוך שנתיים לא ישחקו בפתח תקוה ואני מקווה שתוך מספר שנים גם האיצטדיון בבאר שבע יהרס".

מה אתה אומר על רמת הכדורגל שלנו?

"אני רואה ליגות מאירופה. הבעיה היא שלא כל הזרים משדרגים את הכדורגל הישראלי. הרמה היא לא רעה יחסית לאירופה ואני רואה לא מעט משחקים באירופה".

ומ העם האיצטדיון ברמת גן? הוא גם יהרס?

"כשנכנסתי לתפקיד חשבתי שכן. זה המון בירוקרטיה. לא דבר פשוט בכלל. מה שכן אני יכול לומר שלראש עירית רמת גן, צבי בר יש המון כוונות טובות בנושא".

בוא נדבר על נבחרת ישראל, מה יקרה במקרה של כישלון, כמו סיום במקום הרביעי בבית המוקדמות?

"אני אדם אופטימי ולא רוצה לחשוב על מקרים כאלו. דבר שני, מי אמר שמקום רביעי הוא כישלון. חוץ מזה שגם אם הנבחרת תסיים רביעית דרור קשטן ימשיך".

גרנט עזב לאחר שלא העפיל לטורניר גביע העולם למרות שסיים קמפיין ללא הפסד

"ואני אמרתי כבר אז שזו היתה טעות".

אפרופו גרנט, האמנת שהוא יגיע לאן שהוא הגיע?

"אני מכיר את גרנט כבר 40 שנה. לנו בפתח תקוה יש שיטות מחשבה שונות. אותנו לימדו לחלום רחוק ולחשוב גבוה. אם היית שואל מכרים שלי לפני 10, בטח 20 שנה אם אני אהיה יו"ר ההתאחדות הם היו צוחקים עליך. אבל אני האמנתי. כך זה גם עם גרנט, הוא שאף להגיע רחוק".

אולי תחלום שאיגוד השופטים יהיה אישות עצמאית בהתאחדות?

"
אני באמת חולם. כבר היום הם ניזונים רק מהכסף של ההתאחדות בלי התערבות מצידנו, אבל זו בהחלט שאיפה שהם יהיו עצאמים לחלוטין".

או אולי שיהיו קצת בדיקות סמים בישראל

"להבדיל מענפים אחרים, אנחנו לא רצים לספר על כל בדיקה. אני מבטיח לך שנעשות בדיקות. יש הגרלות של קבוצות והגרלות של שחקנים. רק במחצית המקרים מנהלי הקבוצות מקבלים הודעה על שמות השחקנים שיבדקו. לשמחתי לא נמצא בשנים האחרונות אף שחקן שהשתמש בסמים".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק