פשוט לא להאמין

מה שקרה בשבוע האחרון במכבי חיפה טרף את כל הקלפים. הקבוצה עברה מהפיכה תוך שבוע אחד שלא ברור איך תשפיע. פרוייקט מיוחד של TELESPORT: קבוצה ביום והיום עם מכבי חיפה

יום חמישי 16 אוגוסט 2007
אשר גולדברג
מיטב היסטוריוני הכדורגל מתקשים לזכור אירועים דומים לאלה שהתרחשו בימים האחרונים במכבי חיפה. סיקרנו בשבועיים האחרונים כמעט את כל קבוצות ליגת העל, אך סיפור כמו זה של מכבי חיפה לא מתקרב אפילו למה שעבר עליהם בקיץ האחרון.

למעשה, את פגרת הקיץ של מכבי חיפה ניתן לחלק החל מסיום העונה שעברה ועד מוצאי שבת האחרונה וכן ממוצאי שבת ועד היום בצהריים.

מספר דקות לאחר ההפסד בשמינית גמר הגביע להפועל ר"ג בחודש מאי האחרון, החל רוני לוי לתכנן את העונה הבאה. היה ברור שחביאר דירסאו, רפאל אולארה ושביאר אנדרסון יעזבו. לוי הניח שיניב קטן או רוברטו קולאוטי או שניהם ביחד יבקשו להשתחרר. עומר גולן סומן כרכש המשמעותי הראשון של הירוקים ולוי כבר הבין שהישועה שלו תגיע מאיזור דרום אמריקה.

בפועל התוכניות השתבשו לחלוטין. המו"מ עם גולן נוהל בעצלתיים עד שהאחרון בחר במכבי ת"א, התחרט ונכון לכתיבת שורות אלו לא ברור אם יצטרף למכבי חיפה. רונן קצב סידר לחיים מגרלשוילי את ויטסה ארנהיים וחיפה נאלצה להיפרד ממנו לטובת רוני גפני.

לדירסאו ניתן אשראי נוסף, אנדרסון התעקש להישאר ושחר לא היה מוכן לשמוע על שחרורו של קולאוטי לנירנברג הגרמנית. לוי צירף שני שחקנים זרים בלבד, דייגו קרוסה במקומו של אולארה ולוקאש סורמה במקום אנדרסון. חוסר ודאות מוחלט היה עד שהוחלט לצרף את ג'ובאני רוסו למרות מחאות הקופים הירוקים. 

אלא שלפני שבועיים הבין לוי כי עם הסגל הנוכחי מכבי חיפה תתקשה שוב להתמודד על האליפות וישנו צורך מיידי לחדד את השורות יותר. לוי התבטא בכל מקום אפשרי כי צירופו של גולן הוא כמעט הכרחי. דירסאו שוחרר ובמקומו הגיע פאוליניו הברזילאי.

הקבוצה צירפה קשר נוסף בשם רנאטו שמעט מאוד ידוע עליו. דייגו קרוסה עדיין בגדר תעלומה וקולאוטי שוחרר ביום רביעי בערב לגרמניה.

לוי התבסס העונה על מספר שחקנים צעירים שדמות המפתח אמורה להיות ליאור רפאלוב שהפגין במשחקי גביע הטוטו ומשחקי ההכנה יכולת פנטסטית. הזמן ילמד האם הייתה זו טעות לא לשחרר את קטן ולהעניק לו שנת התרעננות באיזור המרכז.

ניר דוידוביץ' ואלון חרזי הותיקים אמורים להעניק שקט יחסי בהגנה, אבל אם קרוסה לא ירשים ודקל קינן לא יחזור לעצמו, מכבי חיפה עלולה למצוא את עצמה בבעיה לא פשוטה בקו האחורי. לא ברור גם איך יגיב הקהל החיפאי, אם הקבוצה תיכשל. רוני לוי ידע ימים לא קלים במהלך העונה שעברה וצירופו של רוסו יעמיד גם אותו במבחן.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק