העוזר המסור

על סלובודאן דראפיץ קשה להגיד מילים רעות. הוא שקט וצנוע ולא חי מחלומות: "אני יודע ששום קבוצה גדולה לא תציע לי משרה". פרוייקט מיוחד של TELESPORT: קבוצה ביום והיום עם מכבי חיפה

יום חמישי 16 אוגוסט 2007
הדס גרינברג

כשרוני לוי הגיע למשרת אימון מכבי חיפה, הוא דאג להקיף עצמו באנשים המקורבים לו ביותר, כאלה שהוא סומך עליהם גם בעיניים עצומות.  הראשון שעליו חשב לוי היה האיש שמקורב אליו ביותר, הלא הוא סלובודאן דראפיץ.

סלובודן עלה לארץ בשנת 88, והגיע למכבי נתניה, שם פגש לראשונה את החלוץ רוני לוי. בעונת 88-89 השניים שיחקו ביחד כששניהם היו מהשחקנים הבולטים במגרש, דראפיץ בחלק האחורי, לוי אז עוד בקדמי (מאוחר יותר עבר לשחק גקשר אחורי). רוני לוי עזב את מכבי נתניה ועבר לבני יהודה, בעוד חברו הטוב דראפיץ , נשאר בעיר היהלומים. שיתוף הפעולה של השניים על הדשא אומנם הופסק, אך החברות נמשכה. 

טלפון מרוני לוי

 בשנות ה-90 המשיך דראפיץ את קריירת המשחק שלו בישראל ועבר דרך קבוצות שונות, כמו מכבי יפו והכח רמת גן. כשסיים את דרכו ברמת גן , חזר דראפיץ לשחק בנתניה העיר בה הוא גר עד היום. בעונת 02-03 שימש דראפיץ כעוזר מאמן בצפרירים חולון, ומשם הגיע השינוי הגדול. הוא קיבל טלפון מחברו הטוב רוני לוי,שהחל אז את תפקידו כמאמן של מכבי חיפה, והציע לו להצטרף אליו לירוקים ולתפקד כסקאוט של הקבוצה ובעצם לסגור מעגל. 

דראפיץ לא היסס, והצטרף לחברו הטוב. את תחילת דרכו בחיפה עשה אומנם דראפיץ כסקאוט אך בין היתר שימש גם כמנהלה המקצועי של מחלקת הנוער במכבי חיפה, כל זאת עד לתפקידו הנוכחי, כעוזר מאמן. 

את החברות בין השניים מתאר סלובודן כחברות אמיתית. במשך 20 השנים האחרונות תמיד שמרו על קשר, הם מבלים יחדיו, עוזרים אחד לשני ברגעים קשים, ואפילו הגשימו חלום אחד ביחד. 
 
סגר מעגל

דראפיץ מספר שעוד בשנת 1988 בה שיחקו יחדיו בנתניה, דיברו השניים על החלום המשותף,החלום שיום אחד יפגיש אותם על הקווים יחדיו. כיום אין מרוצו יותר מסלובודן דראפיץ במקום בו הוא נמצא. הוא שמח על כך שהוא ורוני הגשימו את החלום מלפני 20 שנה, וסגרו מעגל. 

דראפיץ בהתנהלותו, הוא איש נעים הליכות, אדם שקט, צנוע, בן אדם שחושב רק על ההווה ולא חי מפנטזיות על העתיד. לטעמו של דראפיץ צריך לחיות את הרגע ולהשקיע את כל כולך במקום בו אתה נמצא. הוא אומר: "אני לא מסתכל קדימה, טוב לי במקום בו אני נמצא כעת. אני נותן את כל כולי כעוזר מאמן וזה מה שהעשה על עוד רוני לוי ירצה בי. אני הולך עם רוני יד ביד".
על השאיפות להתקדם לעמדת המאמן הראשי הוא מספר:" אין לי שאיפות כאלה. נוח וטוב לי איפה שאני. אני ריאלי ויודע ששום קבוצה גדולה לא תציע לי לאמן, אני לא ראובן עטר ולא אלי אוחנה, אני לא חי בחלומות". 

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה
 
 

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק