הבעיה בצפון: איך להתגונן

הפועל קרית שמונה העפילה לראשונה בתולדותיה לליגת העל. שביט אלימלך הגיע, שחקני קישור וחלוצים יש, אך הבעיה היא בהגנה. פרוייקט TELESPORT קבוצה ביום והיום עם עירוני קרית שמונה

יום שישי 17 אוגוסט 2007
אשר גולדברג
שלושה חודשים אחרי חגיגות העלייה ולאחר מלחמה שהצליחה כנגד ההתאחדות לכדורגל והאישור שניתן לשחק בקרית שמונה, ינסו איזי שירצקי ורן בן-שמעון לבסס את הקבוצה הכי צפונית אי פעם ששיחקה בליגה הראשונה כחברה קבועה בצמרת הכדורגל הישראלי.

אין בכלל ספק שרן בן-שמעון הוא עד עתה אחד מסיפורי ההצלחה היפים של המאמנים הצעירים. בן-שמעון עבד קשה, החל בקבוצת הנוער של מכבי ת"א, המשיך בהפועל חיפה ועשה עם קרית-שמונה עלייה היסטורית.

בן-שמעון ניסה במהלך הקיץ לצרף הרכב כמעט חדש של שחקנים. הבעיה הקשה הייתה - לא מעט שחקנים זרים חששו להגיע לקבוצה שמתאמנת ומשחקת ליד חסן נסראללה.

המהלך הראשון והמשמעותי ביותר של בן-שמעון היה צירופו של השוער הותיק שביט אלימלך שאמור לתרום מנסיונו ולהשקיט את החשש בעמדת השוער. במהלך הקיץ הגיע עבאס סואן ממכבי חיפה במה שיכול להפוך לעוד באנקר תוצרת קרית-שמונה.

קרית שמונה לא הצליחה לשמור על איליה יבוריאן, אך צירפה את יובל אבידור מהפועל חיפה שהיה אחד השחקנים המצטיינים בעונה שעברה בליגת המשנה. יחד עם ויהאם עמאשה אמורה קרית שמונה להנות מהתקפה סבירה.

הבעיה של רן בן-שמעון הייתה ונשארה בהגנה. תומר חליבה כבר הרבה מעבר לשיא שלו וספק רב אם רן קוזו'ק יוכל להשיע את הקבוצה. לוסיאן מטומו אמור לתרום מהניסיון שצבר בליגה הגרמנית, אך גם כאן ספק רב אם זה יספק את ההגנה שלפני אלימלך.

קרית-שמונה תהנה מקהל ביתי ותנסה לשחזר את מה שעשו לפניה הפועל נצרת-עילית ובני סכנין שהעפילו לליגת העל כקבוצות צפוניות בלי יומרות מיותרות והצליחו לתקוע יתד לפחות בשנה הראשונה.

הרבה תלוי ברן בן-שמעון, בעבר בלם נבחרת ישראל ובקהל הביתי. מה שנראה די בטוח הוא שאם בן-שמעון יזדקק לרכש במהלך העונה, שירצקי לא יתבייש לפתוח את הכיס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק