געגועים לקולומה

מוקדמות גביע אופ"א: מכבי ת"א שוב פישלה וחילצה רק תיקו ביתי, 1:1 מול ארג'יספור החלשה. אילהאן הדהים והעלה את התורכים ליתרון כבר בדקה השלישית. קמאנן השווה בדקה ה-42. אוהדי מכבי קראו לאלי כהן להתפטר

יום חמישי 16 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT
 מכבי ת"א איכזבה מאוד הערב, כאשר סיימה רק בתיקו 1:1 את המשחק הביתי שלה מול ארג'יספור התורכית. אלי כהן הפתיע כשהשאיר על הספסל את שיבחון ויניב עזרן על הספסל ופתח עם נמני ורודי חדד, שעדיין לא נכנסו לכושר משחק מלא. 

מכבי פתחה רע מאוד את המשחק ונקלעה לפיגור כבר בדקה השלישי משער של אילהאן, לפני שקמאנן השווה על סף סיום המחצית הראשונה. הצהובים תקפו קלים גלים עם פתיחת המחצית השנייה, אך נחלשו מאוד אחרי שנמני ורודי חדד הוחלפו. 

הצהובים יסעו לתורכיה עם תוצת תיקו רעה מאוד מבחינתם, כאשר תיקו מאופס יספיק לתורכים כדי להעפיל. אם לא די בזה, מכבי איבדה במשחק הזה את השחקן המצטיין שלה, יאניק קמאנן, שמתח את שריר הירךהאחורי ולא ברור אם הוא יהיה כשיר לגומלין.

אוהדי מכבי חגגו בגדול ב-0:4 על קולומה, אבל כשבאה קבוצה מעט טובה יותר כמו ארג'יספור, שירדה העונה לליגה השנייה בתורכיה, החיים של מכבי הפכו להיות קשים הרבה יותר והבליטו את הבעיות של הצהובים.


מחצית ראשונה: אילהאן מדהים, קמאנן משווה

התורכים הדהימו את מכבי ת"א עם שער מפתיע כבר בדקה השלישית. מהלך נאה של התורכים עם חילופי מסירות ברחבה, השאיר  את אילהאן חופשי ומאושר מול יבריץ' וזה קבע 0:1 מדהים לתורכים.

שתי דקות בלבד עברו ומכבי כמעט השוותה, כאשר קמאנן השתלט על כדור חוזר ברחבה אחרי בעיטה של דן רומן, אך מול השער, בעט ברשלנות לגופו של השוער.

כעבור חמש דקות ניסה עומר פרץ את מזלו בבעיטה מ-20 מטרים, שחלפה סמוך לקורת שערו של אייסל.

עומר פרץ המשיך  להיות האיש המסוכן של הצהובים ובדקה ה-23 התרומם מצויין ונגח חזק אחרי הרמה של שפונגין, אך השוער התורכי שוב הדף לחוץ.

בדקה ה-42 זה בא. מהלך של חילופי מסירות במרכז בין שירן ייני לחדד, המשיך במסירת עומק נהדרת של חדד לקמאנן, שמול השוער לא התבלבל וגילגל פנימה. 1:1 בבלומפילד.

על סף סיום המחצית איבדו התורכים את דמיר שנפצע, ואותו החליף אמרה בוסקורט.

מחצית שנייה: מכבי ניצלת מהפסד

אלי כהן לא ביצע חילוף בפתחית המחצית אך מכבי פתחה בסערה, ובמיוחד עומר פרץ שעשה צרות על קו ימין.

בדקה ה-50 המון דפיקות לב למכבי, כאשר כדור קרן תורכי מצא את ראשו של בוסקורט, שנגח סנטימטרים משערו של יבריץ'.

מכבי התחילה להפעיל מכבש על השער של התורכים. בדקה ה-53 קמאנן נגח מקרוב למשקוף, אחרי הגבהה של פרץ.

רק דקה עברה ושוב רודי חדד השאיר את קמאנן אחד על אחד מול השוער התורכי, אך זה הצליח למנוע עוד שער בטוח.

אבי נמני גמר את האוויר שלו ובדקה ה-57 אלי כהן הוציא אותו והכניס במקומו את יוסי שיבחון. יניב עזרן החליף את רודי חדד המצויין בדקה-63.

החילופים לא עזרו למכבי, שנחלשה מאוד ולא המשיכה לסכן את השער התורכי. בדקה ה-71 נאלץ אלי כהן להוציא גם את קמאנן, שמתח את השריר ומי שהחליף אותו היה דור מלול הצעיר.

יוסי שיבחון, שאיכזב מאוד מאז כניסתו ניסה את מזלו בבעיטה מ-20 מטרים למרכז השער, אך שוב השוער התורכי הצליח להדוף בקושי.

בדקה ה-90 כמעט שער לתורכים. מרטינוביץ החזיר כדור נורא אחורנית, הישר לדורן, שמול יבריץ' החמיץ. מזל גדול לצהובים.

יוסי שיבחון קיבל עוד הזדמנות אחרונה בתוספת הזמן, כשבעט מ-14 מטרים, אך חלש מאוד.

מכבי: יבריץ', שפונגין, מרטינוביץ', יפרח, מסיקה, ייני, רודי חדד (עזרן, 63), רומן, נמני (שיבחון, 57), עומר פרץ וקמאנן (דור מלול, 72).

ארג'יספור: אייסל, יילדרום, יוארא, דורסון, סנר, דמיר (בוסקורט, 45), דולדה, דורן, אילהאן, יידק, ג'וסטוגן

צילום: יותם רונן

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק