טבילת אש חלומית לנתניה

מוקדמות גביע אופ"א: החניכים של ראובן עטר, בהופעת הבכורה שלהם בגביע אופ"א, לא התרגשו מליירה והשיגו תוצאת תיקו 0:0 שמשאירה להם סיכוי מצויין להעפיל בגומלין. עטר: "אני מרוצה מאוד מהתוצאה"

יום חמישי 16 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT
 מכבי נתניה יכולה לסמן וי גדול מאוד על משחק הבכורה שלה בגביע אופ"א. החניכים של ראובן עטר סיימו הערב בתיקו 0:0 מחמיא מאוד בחוץ מול ליירה הפורטוגלית והעבירו את ההכרעה לישראל. 

נתניה הדהימה את ליירה במחצית הראשונה והיתה קרובה שלוש פעמים לכיבוש, אך החמצות של תמיר כהן, איתי שכטר ואוקוצ'ה מנעו מנתניה לסיים את המחצית ביתרון. במחצית השנייה הפורטוגלים לקחו את היוזמה ושלטו במשחק, אך נתניה, כמו קבוצה מנוסה ו-וותיקה באירופה שמרה בגבורה על התיקו, שנותן לה סיכוי מצויין להעפיל לסיבוב הבא.

שחקני נתניה חגגו את התיקו היקר מפז הזה, ורצו בסיום המשחק ל-40 האוהדים שלהם, שהרחיקו עד לפורטוגל ותמכו בקבוצה שלהם בצורה יוצאת מהכלל. 0:1 קטן לנתניה בגומלין בקריית אליעזר, יספיק לה כדי להעפיל.

ראובן עטר, המאמן המאושר אמר בסיום:"מחצית ראשונה מאוד טובה שלנו, מחצית שנייה הם שלטו אבל אני מאוד מרוצה מהתוצאה. ליירה זו קבוצה מאוד מהירה עם שחקנים ברזילאים וכמה קמרונים מאוד מהירים". 

לגבי הגומלין אמר: "אנחנו נתכונן היטב לגומלין בישראל. אנחנו צריכים לנצח בגומלין, יש לי את השחקנים לנצח את המשחק. אני מקווה שהאוהדים ימלאו את קריית אליעזר וידחפו אותנו לניצחון".

הבעלים דניאל יאמר נשמע מרוצה מאד בסיום וכבר חושב על הגומלין בקריית אליעזר: "זה היה משחק קשה, אבל אני שמח שהעברנו את ההכרעה לקריית אליעזר שאני מקווה שיהיה מלא במשחק הגומלין. הוכחנו שאנו ראוים להיות בחבורת הצמרת של הכדורגל הישראלי וסך הכל אני מרוצה שכן מדובר במשחק הראשון שלנו אי פעם באירופה".

הקפטן לירן שטראובר הודה כי היה קשה אך שמח עם כולם בסיום: " לפני המשחק הייתי חותם על תוצאה כזו, יכולנו להשיג יותר מזה אבל אנחנו לא חזירים. העברנו את ההכרעה לישראל, זה מה שרצינו ואני מקווה שבארץ נעשה את הדברים טוב יותר".

המאמן הפורטוגלי פאולו דוארטה שהורחק במהלך המחצית השנייה נשמע מאוכזב מאד בסיום. " התוצאה לא טובה עבורנו כי לא כבשנו, אני מקווה שנשיג תוצאה טובה בישראל".מחצית ראשונה: נתניה מצויינת, שכטר מחמיץ

הפורטוגלים פתחו חזק ורשמו הזדמנות מצויינת בדקה השישית, כאשר פאולו סזאר בעט כדור חזק מצד שמאל, אך שטראובר זינק והציל גול בטוח.

בדקה ה-13 הזדמנות גדולה לנתניה.איתי שכטר המצויין פרץ באגף, חדר לרחבה ומסר לתמיר כהן, שבעט, הכדור פגע במגן של ליירה וחזר הישר לטגה, שמ-17 מטרים בעט שוב לחוץ.

בדקה ה-30 עוד הזדמנות גדולה לנתניה. איתי שכטר המצויין פרץ מימין והכניס כדור רוחב נפלא לאוקוצ'ה, אך זה החמיץ ברשלנות.

בדקה ה-44 עוד הזדמנות ענקית לשכטר, שבעט חזק כדור מצויין כ-15 מטרים מהשער, אחרי מסירה של אוקוצ'ה, אך פרננדו הדף בקושי לקורה והחוצה. מזל גדול לפורטוגלים.

מחצית שנייה: נתניה שומרת על התיקו היקר

עטר לא ערך חילופים במחצית השנייה, אך התחיל לחמם את סבסטיאן רוזנטל. הפרוטוגלים לקחו את היוזמה במגרש, אך לא הגיעו למצבים.

דווקא נתניה סיכנה ראשונה בדקה ה-56, כאשר היא יצאה להתקפה מתפרצת אחרי איבוד כדור של ליירה, אך אמיר טגה ביזבז את ההזדמנות, כשבעט חלש מ-30 מטרים לחוץ.

בדקה ה-62 ליירה כבר היתה בטוחה שהיא עולה ליתרון. מרקו סוארז בעט כדור חופשי נהדר מ-16 מטרים. שטראובר עצר את הכדור, שספק עבר את הקו, אך השופט לא אישר את השער. מזל גדול לנתניה.

בדקה ה-74 ביצע ראובן עטר חילוף ראשון, כאשר סבסטיאן רוזנטל החליף את בונדאה הרומני.

בדקה ה-79 מזל גדול לנתניה. הגבהה לרחבה הגיעה לראשו של סרג' נגאל, אך תמיר כהן חילץ בשנייה האחרונה גול בטוח.

הרכב לייריה: טיאס פרננדו, לרנחיירה רונו, בונפים אדר,סלברייה אדר, רנאטו,  זואו קים לואיז, פרייה הוגו,סוארז מרקו, מודו סוגו, רוסה פאולו, אנטוניו גונזאלס

הרכב נתניה: לירן שטראובר, קלמי סבן, גולן חרמון, לואיס מרין, דדי בן דיין, אמיר טגה (יאמפולסקי, 87), אלמוג כהן, תמיר כהן, זנו בונדאה (רוזנטל, 74), איתי שכטר ואובודו אוקוצ'ה

צילומים: נוי שני

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק