בואטנג יפתח בהרכב ביתר

יצחק שום ערך שלשום בבוקר את האימון המסכם בו קבע את ההרכב מול בני יהודה. תמוז יפתח בחוד על חשבון רומולו. בואטנג החלים לחלוטין ויפתח גם הוא. ברוכיאן ימתין על הספסל

יום ראשון 19 אוגוסט 2007
אסף שקד

כ-24 לפני משחק פתיחת העונה מול בני יהודה, ערכה שלשום בבוקר בית"ר ירושלים את האימון המסכם. אווירה טובה מאוד שררה בבית וגן וגם את ההתרגשות  אפשר היה להרגיש.

על הנייר, לרשותו של יצחק שום עומד סגל כמעט מלא, מלבד תומר בן יוסף שחוזר אט אט מפציעה בגבו, אלא שבצוות המקצועי סימנו 3 שחקנים שעדיין לא נמצאים בכושר משחק ושאיתם יעדיפו שלא לפתוח בהרכב. 

מדובר בחלוץ הצעיר עמית בן שושן, שחזר השבוע לאימונים לאחר שלושה שבועות של פציעה ובצמד הדרום אמריקאים- מירוסביץ' ורומולו שהחמיצו את מחנות האימונים והגיעו באיחור להכנות לקראת העונה.

השוער הקרואטי טברטקו  קאלה, שרשם פתיחת עונה לא מלהיבה במיוחד, נמצא בשבוע האחרון במצב רוח יוצא מן הכלל. במהלך האימונים הוא נראה רציני מאוד ומפוקס ואילו מחוץ לכר הדשא הוא לא מפסיק לצחוק עם חבריו החדשים. גם הפרסומים על תקרית לא נעימה עם זנדברג לא מעכירה על מצב הרוח של השוער. ביום ראשון הוא יעלה בפעם השנייה בחייו לכר הדשא בטדי כשוער בית"ר ירושלים ובפעם הראשונה כשחקן הקבוצה במסגרת משחק בליגת העל.

בחוליית ההגנה יערוך כריסטיאן אלברז את הופעת הבכורה שלו במדי בית"ר ירושלים בליגת העל. המגן נמוך הקומה מרגיש כמו בבית וההצטרפות של מירוסביץ' חברו הטוב רק הקלה עליו.
יתר שחקני ההגנה שיפתחו בהרכב, כבר רגילים לאצטדיון טדי. 

יואב זיו שיפתח כמגן שמאלי לאחר שאשתקד תפקד כמגן ימני, יודע בדיוק מה מצפה לו בטדי: "מול קופנהגן כולם ראו מהו כוחו של הקהל, גם במשחקי הליגה בית"ר הביאה לאורך השנים את הקהל הגדול ביותר ועזרה לקבוצה הן לשרוד בזמנו בליגה והן לזכות באליפות בעונה שעברה. להתרגש? תמיד יש את זה, אבל אחרי שאתה כבר מתרגל ההתרגשות עוברת יותר במהירות".

צמד הבלמים שיעלה מול בני יהודה יורכב משמעון גרשון והקפטן החדש, אריק בנאדו. הבלם, שעד לפני עונה היה ירוק בנשמה, עשה הסבה רצינית מאוד בקריירה ובמהרה הפך לאחד השחקנים המשמעותיים ביותר בבית"ר. 

בחוליית הקישור של הקבוצה, יערוך עידן טל את הופעת הבכורה שלו במדי בית"ר. את אצטדיון טדי מכיר טל טוב עוד בימים שהיה נער במדים האדומים של הפועל ירושלים, אך מאז עבר למעלה מעשור, טל עבר מספר קבוצות והתקדם באופן משמעותי בקריירה שלו. אומנם עד כה לא הספיק טל להציג את היכולת האמיתית שלו, אבל בצוות המקצועי בטוחים שזה עניין של זמן עד שהוא יהיה הלהיט של הקבוצה.

לצידו של עידן טל יעלו עוד 4 קשרים שכבר מכירים טוב מאוד את הדשא הירוק בטדי. גל אלברמן שפותח עונה שלישית במדי בית"ר ירושלים, הפך לשחקן שמרגיש כמו שחקן בית ואת הרצינות וההשקעה שלו על המגרש אפשר לראות בכל משחק ומשחק שלו. דרק בואטנג יהיה הצלע השלישית בחוליית הקישור במרכז המגרש. 

את חוליית הקישור ישלימו ברק יצחקי ומיכאל זנדברג. יצחקי שהפך ללהיט של הקבוצה בתקופה האחרונה הוא אומנם השחקן השני הכי צעיר בהרכב (אחרי תמוז), אך בדיקה קצרצרה מעלה נתון מעניין מאוד- הוא השחקן הוותיק ביותר של בית"ר ועבורו תהיה זאת העונה החמישית במדי בית"ר ירושלים. יצחקי אגב, יכול במהלך המשחק להפוך לחלוץ ויצחק שום אף תרגל עימו את השינוי בעמדה. במידה וזה אכן יקרה, יעבור אלברמן לעמדת הקשר הימני ואילו יצחקי יתפקד כחלוץ שני. בחוליית ההתקפה יחזור טוטו תמוז להרכב של יצחק שום לאחר שבילה 2 משחקים על הספסל.

הרכב משוער: טבטרקו קאלה, אריק בנאדו, שמעון גרשון, יואב זיו, כריסטיאן אלברז, דרק בואטנג, גל אלברמן, עידן טל, מיכאל זנדברג, ברק יצחקי, טוטו תמוז.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק