שחר: חזר לי הניצוץ

נשיא מכבי חיפה התראיין לרדיו חיפה והתייחס להכנות לקראת העונה הקרובה. על עזיבתו של קולאוטי אמר שחר: אין ספק שהוא חלוץ מצויין ויחסר לנו

יום שישי 17 אוגוסט 2007
הדס גרינברג
נשיא מכבי חיפה ,יעקב שחר, התראיין היום לתוכנית מיוחדת של רדיו חיפה, בה ענה הבעלים על שאלות האוהדים.

על המהפכה האחרונה שנעשתה בקבוצה בשבוע שלפני פתיחת הליגה אמר שחר: "נחיתתם של שלושת השחקנים מדרום- אמריקה, קרוסה, פאוליניו ורנאטו התקבלה בהפתעה ואולי בתדהמה מסוימת. עבורנו במועדון זה היה מין סיום לתהליך שנמשך חודשים רבים. חיפשנו שחקנים טובים לעמדות מסוימות ופשוט מאוד לשכנע קבוצה שרוצה להשתחרר משחקן כזה או אחר. הבעיה מתחילה כאשר קשה לשכנע קבוצה. הצוות המקצועי שלנו לא ראה את השחקנים רק בקלטות אלא במשחקים חיים. ניסינו וניסינו ובמקרה, כל התשובות החיוביות הגיעו בשבוע האחרון שלפני פתיחת העונה והם כאן".

בנוגע לשמועות המתרוצצות על המתח השורר בינו לבין המאמן רוני לוי ,ענה שחר: "איני סומך על כותרות שאחרים נותנים. עיתונאי לקח הלצה שלי שבה אמרתי שאם אביא חמישה תותחים מחו"ל, לא נזדקק למאמנים וניקח אליפות בלעדיהם והפכו את זה למריבה. אני מציע לא להתייחס לכותרות. אני ורוני לוי רואים עין בעין את הנעשה במכבי חיפה, לפעמים מותר לי לחלוק עליו וגם לו מותר לחשוב אחרת ממני. אני מעריך אותו מאוד ואני חוזר ומדגיש, שהדבר היפה אצלו זאת ההתיחסות הנפלאה שלו למקצוע. הוא נותן כבוד לכולם ובסך הכל הצוות המקצועי טוב מאוד. לא היו דברים מעולם לגבי סכסוך או מתיחות ביני לבין רוני. אישית, אני מחוסן מכותרות".

על עזיבתו הטריה של החלוץ הישראלי, רוברטו קולאוטי, לגרמניה, אומר שחר: "אין ספק שקולאוטי חלוץ מעולה ויחסר לנו. אבל אנחנו מועדון שלא בולם מהשחקנים הצעות מצוינות מקבוצות בעולם. אף פעם לא עמדנו בדרכו של שחקן כזה או אחר. גם לא מכרנו אותו תמורת נזיד עדשים. עמדנו על שלנו".  

על החלל שהותיר אחרי החלוץ מוסיף שחר ואומר: "שלומי ארבייטמן, תומר חמד ואושרי גיטא שחקנים טובים מאוד. נתחיל את הליגה איתם ואם יהיה צורך בהמשך, נצרף עוד אחד. גם זה אחרי שנבדוק את התקציב ואת היכולת למצוא את מי שנחפש. לא מדובר בסופרמרקט של שחקנים שניגשים, מורידים מהמדף ומשלמים. השוק הישראלי אינו כזה שניתן למצוא בו חלוצים היכולים למלא את המשבצת של קולאוטי. אני סומך על שלושת החלוצים שלנו. ימים יגידו".

על חביאר דירסאו, ששוחרר ממכבי חיפה והרכש הפולני המאכזב, לוקאס סורמה, אומר שחר: "שיחררנו אותו כי הוא פחות טוב מאשר הגיע אלינו. עם הזמן ראינו שאינו מתאים לתוכניות שלנו. אחרי שהשגנו את מי שרצינו (פאוליניו), והוא כנראה טוב יותר, החלפנו אותו. היעד של כל קבוצה הוא לזהות בזמן את מי שנחלש ולהביא שחקן טוב יותר".

"לגבי לוקאש סורמה הפולני , בגלל שלא היו לנו את אלה שהבאנו מברזיל השבוע, זאת הייתה הברירה שלנו. ראינו קלטות שלנו, שחקן שלנו לשעבר המליץ עליו (רדוסלב מיכאלסקי) ועשינו מחקר אצל אנשים אובייקטיבים שאמרו שהוא שחקן טוב אבל לא בתפקיד שאנו זקוקים לו. גם אחרי סקאוטינג של חודש בדרום אמריקה, עדיין קשה לדעת אם השחקן יתאקלם".

שחר סיים את דבריו ואמר:" אם לא הייתי נלהב לא הייתי מחזיק 15 שנים. כמובן שיש עליות וירידות בדיוק כמו אצל שחקן שיש עליה וירידה בכושר. אבל כעת חזר לי הניצוץ לעיניים"

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק