יוצאים להשלים את המשימה

טורניר ההזדמנות האחרונה: נבחרת ישראל הביסה הערב 76:105 את נבחרת דנמרק בהיכל נוקיה. כעת הנבחרת יוצאת למאבק האמיתי מול אוקראינה ובלגיה במשחקי החוץ. הלפרין: לא יהיה קל מול אוקראינה

שבת 18 אוגוסט 2007
אייל כהן

קשה לתאר במילים את נבחרת דנמרק, שהתייצבה הערב (שבת) בהיכל נוקיה והובסה 105:76 על ידי נבחרת ישראל, במסגרת טורניר ההזדמנות האחרונה.

צביקה שרף, מאמן נבחרת ישראל, קצת יתקשה לשפוט את היכולת של נבחרתו לאחר הבדיחה הלא מוצלחת שנקראת דנמרק. הדנים באו כנראה להשתזף על חופיה היפים של תל אביב, אבל כל מה שקשור לכדורסל הערב הינו מקרי בהחלט.

כעת הנבחרת הישראלית צריכה להתכונן היטב לקראת שני משחקי החוץ הבאים. נבחרת ישראל תפגוש את אוקראינה 

ביום רביעי הקרוב ומול בלגיה בשבת הבאה, שתי ניצחונות יבטיחו מקום לטורניר המשולש על המקום האחרון באליפות אירופה. מילה טובה למאיר טפירו, שחגג הערב את הופעת המ-100 במדים הלאומיים. 

הלפרין: לא יהיה משחק קל מול אוקראינה

אחרי המשחק קיבל המאמן צביקה שרף טלפון מראש הממשלה אהוד אולמרט, אחיו של יו"ר האיגוד ירמי אולמרט, ובירך אותו על הניצחון והיכולת הנאה של הנבחרת.

צביקה שרף אמר: "הנבחרת נראית טוב, זה נותן הרגשה נהדרת להיות ב-0:4 אבל עדיין לא ביצענו את המשימה. צפויים לנו משחקים קשים עד אליפות אירופה. ידענו שמאיר טפירו יתעורר, לוקח לו בדר"כ פרק זמן". לגבי ליאור אליהו: "הוא יצא איתנו למשחק נגד אוקראינה, ואין שום שינוי לגביו".

עידו קוז'יקארו אמר: "הרגשה נהדרת להגיע ולראות 7 אלף איש ביציעים. כולנו רוצים להיות באליפות אירופה וניתן בשביל זה את הכל. עכשיו הקהל ימשיך לעקוב אחרינו בטלוויזיה, אנחנו נרצה לשמח אותו".

גיא פניני, אמר בסיום: "יש הרגשה טובה בנבחרת, אנחנו קבוצה טובה שחקנים טובים. משחקים כדורסל שהקהל יהנה. אבל עדיין לא הגשמנו את המטרה שלנו וננסה בכל דרך להיות באליפות אירופה".

יותם הלפרין, שגם הערב הצטיין עם 22 נק': "כמות הנקודות לא כל כך בולטות במשחק כזה, אני שמח ששיחקנו טוב לאורך כל המשחק. את המטרה הראשונית של המשחק הזה, לעבור את שלושת המשחקים בשלום. 

"עשינו את זה טוב וצריך להמשיך באוקראינה את היכולת. אוקראינה נבחרת מאוד מוכשרת, משחק קל לא יהיה. אנחנו צריכים לבוא ולנצח גם שם".
 
ליאור אליהו, שקלע 15 נק' אמר בסיום  : "הלך לנו מאוד קל, בזכות ההכנה שלנו. אחרי הניצחון מול בלגיה, מאוד פחדנו שנבוא שאננים למשחק. במשחקים האלה אנחנו יותר טובים, אבל צריך לבוא חדים כדי לנצח.

"לא תמיד דברים מתחברים, אבל עכשיו הכל התחבר מעצמו. אני מקווה שנמשיך ביכולת הטובה, צריך לנצח את בלגיה ואוקראינה. אני עדיין לא יודע אם אשחק ברביעי הקרוב, גם במידה ולא הלב יהיה הנבחרת, וגם אם כן אז שכולם ידעו שאחי מתחתן באותו יום".

רבע ראשון: 20:32 לישראל

ישראל עלתה בחמיישיה עם יותם הלפרין, ג'רון רוברטס, מאיר טפירו, עידו קוז'יקארו ויניב גרין. דנמרק עלתה בחמישייה עם: קלרנס, קולמן, יקובסן, איברסן ויוהאנסן. 

יותם הלפרין קלע את הנקודות הראשונות במשחק מהקו. הדנים עלו בשלשה מהירה. טפירו חימם את הידית וצלף שלשה אישית משלו. הנבחרת התעוררה בהגנה ורצה 0:9 הדנים איבדו את הראש. 

הדנים הצליחו לצמצם את היתרון, אבל הלפרין דאג לשמור על יתרון 9 נקודות בזכות שלשה נוספת - 11:19. התקפה נהדרת של ישראל העלתה את היתרון ל-13 נקודות 17:30 דקה לפני סיום הרבע. ליאור אליהו סיים היטב את הרבע עם סל בשנייה האחרונה - 20:32 לישראל. 

רבע שני: 35:59 לישראל

גיא פניני פתח היטב את הרבע השני עם הנקודות הראשונות של הנבחרת. לימונד, אליהו העלו את הנבחרת ליתרון שיא של 20 נקודות והדנים עדיין לא קלעו נקודה שלוש דקות מפתיחת הרבע. 

הדנים הצליחו לקלוע ארבע דקות למחצית, כאשר רצו 0:5 עם שלשה וסל שדה. כנראה שהדנים בכלל לא הגיעו, כאשר פניני ועמית תמיר הפציצו ללא הכר והיתרון עלה שוב ל-22 נקודות הפרש - 25:47. 

דרור חג'ג' הפציץ שלשה נהדרת והחזיר את ישראל למשחק. עד המחצית היתרון צמח ישראל ירדה ביתרון 24 נקודות - 35:59 במחצית. 

הרבו לקלוע לישראל במחצית: ליאור אליהו 13 נק', גיא פניני 10 נק', יותם הלפרין 9 נק', דרור חג'ג' 8 נק'. הרבו לקלוע לדנים בהפסקה: יוהאנסן 17 נק', סולטאו 6 נק' וקולמאן 3 נק'. 

רבע שלישי: 51:88 לישראל

יניב גרין קלע את הנקודות הראשונות של הנבחרת במחצית השנייה מהקו. הלפרין קלע את הסל הקל 7 דקות לסיום הרבע, שהעלה את ישראל ליתרון שיא של 31 נקודות - 36:67 לישראל. 

הדנים המשיכו להראות אומללים והיתרון צמח ל-34 יתרון חמש דקות לסיום הרבע - 40:74 לישראל. הבדיחה המשיכה להיות לא מוצלחת וישראל המשיכה לשלוט. אם אפשר לשפוט את המשחק הערב, אז המהלך האחרון בהחלט הצליח.

מורן רוט כנגד השעון חדר לסל מעולה, הצליח להטעות שלושה שחקנים לסחוט סל ועבירה - 51:88 לישראל. 

רבע רביעי: 76:105 לישראל

בפתיחת הרבע האחרון קלעה ישראל סל נהדר בפתיחה, לאחר מסירה של הלפרין לאליהו, שהשלים נהדר. 

גיא פניני העלה בשלשה נהדרת 7 דקות לסיום המשחק את הנבחרת ליתרון שיא של 43 נקודות - 55:97 לישראל. עמית תמיר התכבד לקלוע את הנקודה ה-100 של הנבחרת עם שלשה נהדרת. 

קצת אופוריה בנבחרת החזירה מעט את הדנים שצימצמו ל-31 נקודות יתרון - 73:104 לישראל. עד הסיום ישראל התכבדה בעוד נקודה - 76:105 בסיום. 

הרבו לקלוע לישראל:  הלפרין 22 נק', פניני ואליהו 15 נק' כ"א, טפירו 12 נק', גרין 10 נק', חג'ג' 8 נק', מרקוביץ' 7 נק', תמיר 6 נק', רוט ורוברטס 3 נק' כ"א, לימונד 1 נק'. 

הרבו לקלוע לדנמרק: יוהאנסן 17 נק', סולטאו 11 נק', קולמאן 10 נק', יאקובסן 8 נק', איברסן, פלנג ודארבו 5 נק' כ"א.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק