אהבה לא תהיה כאן

פרמיירליג: שני מפגשי ענק מצפים לחובבי הכדורגל האנגלי היום בערב, בשניהם לא אמורה האהבה לבוא לביקור. ככה זה שביום אחד ליברפול (ללא בניון) מגיעה לצ'לסי והסיטי מארחת את יונייטד

יום ראשון 19 אוגוסט 2007
רועי רובינשטיין

נדמה כי בעולמנו כיום יש מעט מאד מקומות בהן הויתור על אהבה ופנייה לשנאה יוקדת נחשב ללגיטימי, הכדורגל הוא עדיין אחד מהם. וכשיפגשו הערב ארבעת יריבות ותיקות במסגרת המחזור השלישי של הליגה האנגלית אף אחת מהן לא תצפה לגן של שושנים בדרך לשלוש הנקודות אותם היא מחפשת. 

השנאה עליה אנו מדברים יכולה ללבוש הרבה צורות, למשל הצורה הפרטית כמו חוסר האהבה שיש בין מנג'ר ליברפול רפא בניטז ומאמן צ'לסי ז'וזה מוריניו. שני המנג'רים אשר הסתכסכו במהלך העונה שעברה סביב משחקי חצי גמר ליגת האלופות בהם שיחקו קבוצותיהן האחת נגד השנייה ירצו בוודאי לזכות בניצחון הערב אשר לא רק יקנה להם את מלוא שלוש הנקודות אלא ימנע מאחת מיריבותיה לתואר לזכות באחת. 

ליברפול שעשתה חיל בטולוז במהלך השבוע תשוב לליגה למשחק קשה כאשר בניטז כבר החליט שלא לזמן אליו את הישראלי יוסי בניון וזאת על אף שייתכן ויהיו לו בעיות בקישור הקדמי שכן הקפטן סטיבן ג'רארד הפצוע בכף רגלו לא יוכל ככל הנראה לסחוב את מלוא תשעים הדקות. אצל האדומים שניצחו במשחק הראשון של העונה בוילה פארק ימשיך פרננדו טורס הספרדי לקבל קרדיט ולנסות להתמודד עם ההגנה של צ'לסי שאל מרכזה ישוב הערב ג'ון טרי שישחק לצידו של בן - חיים.

החזרה של טרי אמורה לייצב את חוליית ההגנה של הקבוצה שספגה העונה כבר שני שערים בשני משחקים ללא ספק הספק לא טוב עבור קבוצה שרוצה לקרוא תיגר על האליפות. בקישור למוריניו צפויה בעיה גדולה מאד שכן שניים מכוכביו לחוליה מיכאל באלאק ומייקל אסיין נפצעו בשבוע האחרון ויאלצו לוותר על המשחק.  ללא שניהם וווין ברידג' הפצוע מוריניו ישלח את שחקניו לכר הדשא במטרה להילחם למענו ולמענם. גם הוא יודע כי שבוע לאחר פתיחת הליגה מדובר כאן הרבה יותר משחק על שלוש נקודות, זהו משחק על כבוד.

בעוד שבמפגש שעליו ינצחו מוריניו ובניטז מדובר בדו קרב אישי, במשחק הפותח של אחר הצהריים היריבות היא קבוצתית.  אוהדי הסיטי בוודאי לא זוכרים מתי הם הגיעו לדרבי מול היונייטד כשהם מביטים על שחקניה בלעג ממרומי הטבלה. הם מצידם מקווים לזכות בניצחון לא רק בשל העובדה שהוא יפגע בסיכויי האליפות של היונייטד אלא בכדי להשיב לעצמם את ההנאה של לנצח את היריבה העירונית ובכך להמשיך את ירח הדבש של הקבוצה עם אריקסון.

בניגוד למה שקורה בסיטי, ביונייטד נדמה כי הכל הולך הפוך מתחילת העונה. בקבוצה עדיין מנסים להתאושש מהפציעה של ווין רוני המושבת והמחסור בחלוצים אליו נקלע פרגרסון (למרות הבאת טבז) הביא בין היתר על הקבוצה את שתי תוצאות התיקו שכבר בשלב כה מוקדם של הקמפיין יכולות להקטין את סיכויה לזכייה שנייה ברציפות.  

במשחק  השלישי של הערב תפגוש מועמדת נוספת לסיים את העונה בין הגדולות, ארסנל כשתצא משחק חוץ קשהאת בלקבורן. הבחורים של ונגר דווקא מבטיחים הרבה העונה ולאחר ניצחון החוץ בפראג נראה כי משהו השתנה לטובה בקבוצה. אדוארדו דה סילבה אמור להשתלב למשחק הקבוצה במהלך הערב ובארסנל בטוחים כי הם ישובו הלילה הביתה עם ניצחון.

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק