פתאום שוב הרגשתי צעיר

זוהיר בהלול ששידר אתמול בהתלהבות נדירה מעמדת השידור המאולתרת בקרית שמונה דווקא היה מרוצה מהאווירה: גם אנחנו השתלבנו באווירה הרומנטית, אך בחורף יהיה קשה לשדר משם

יום ראשון 19 אוגוסט 2007
אורן קורנפלד

"אבל זוהיר, תגיד לי מי הבקיע למי?", נשאל זוהיר בהלול במערכון "שירים ושערים וטכנאים" של הגשש החיוור. על-פי אתמול, השאלה הזו לא הייתה רלוונטית במשחק החד צדדי של קרית שמונה שהביסה 0:3 את מכבי הרצליה.

מי ששמע את השידור של בהלול מקרית שמונה, שם לב להתרגשות ולהתלהבות שאחזה בשדר הותיק והצבעוני בכל אחד משלושת השערים שכבשה העולה החדשה לליגת העל. "כל משחק מרגש אותי מחדש", מספר בהלול. "כנראה שרוח ההתלהבות שלי לא כבתה עם הזמן ובעיקר פרימיירות עושות לי טוב על הנשמה, כי את השידור הראשון שלי עשיתי לפני 31 שנה עם הפועל עכו שעלתה אז ליגה. יכול להיות שזה בא מהעובדה שקרית שמונה מייצגת יותר מכל קבוצה אחרת את המושג פריפרייה. כל הגורמים האלה ובתוספת לתחילת העונה גרמו לי להרגיש צעיר לכל דבר במהלך השידור והביאו לי הרבה התלהבות".

קיבלתם הנחיות מיוחדות להתלהב יותר בגלל שזו קרית-שמונה?

"לא קיבלנו הנחיות כאלה. בסך הכל השדר משדר את עצמו וזה מדד ההצלחה של התוכנית שהיא מאוד מגוונת ומאפשרת לכל אחד לתת את הביטוי ליכולות של עצמו. מעולם לא ביקשו ממני לשנות טון או דיקציה".

ובכל זאת לא שלחו דווקא אותך לקרית-שמונה?

"יכול להיות שיש משהו בזה".

איזו עמדת שידור מצאת שם? נראה לך שהיא תעמוד בגשם בחורף?

"זו בוודאי עמדת שידור מאוד מאולתרת. בתנאים האלה אני לא חושב שנוכל לשדר בחורף, אבל ספציפית אתמול גם אנחנו השתלבנו באווירה הרומנטית. הבאנו את המצוקות והבכורות ולקחנו בחשבון שגם אנחנו צריכים לוותר מעט על התנאים שלנו. זו הסיבה שלא התרעמתי ולא מחיתי. מידי פעם ביקשתי שאנשים יזוזו כדי לאפשר לי הצצה לכר הדשא. בסך הכל עמדת השידור היא בעייתית, אבל אני בטוח שגם זה יטופל. ביציע לידינו ישב איזי שירצקי ואני בטוח שהוא ראה את זה, אבל מבחינתי לא הייתה לי בעיה להשתלב ולשדר גם מהיער הסמוך".

עד כמה קרית-שמונה צדקו בכל זאת במאבק לשחק במגרש הזה?

"אין יותר צדק מהמאבק של קרית-שמונה. המאבק הזה משקף בעצם מציאות קשה שבה חיה אוכלוסייה באיזור הזה ואי אפשר שלא להתייחס לתביעתם לארח את המשחקים באיצטדיונם למרות שיש בו מספר ליקויים".

יש לך טיפים לרן בן-שמעון ואיזי שירצקי איך להישאר בליגה?

"הליגה היא לא קשה, זו ליגה של שתי רמות. הרמה הגבוהה ביותר היא זו שמגולמת על-ידי בית"ר ירושלים, זו ליגה של עשירים עם ראש חץ בליסטי בעוד שברמה השנייה נמצאות הקבוצות שינסו לברוח מהתחתית הלוהטת. לדעתי קרית-שמונה תשתייך לרמה השנייה. ברגע שכל התיקונים יטופלו באיצטדיון, יהיה לקרית-שמונה היתרון הביתי והיא תוכל להישאר בליגה".

לא דגדג לך בכל זאת לשדר את הניצחון של בני סכנין על מכבי חיפה?

"מכיוון שאני בן אדם תמה עבודה וגם נהנה ממנה, אם הייתה לי אפשרות לשדר סימולטנית, זה היה עושה לי טוב על הנשמה ואז לא הייתי מאוכזב ששידרתי משחק זה או אחר. הועיל שהמדע הבידיוני הזה לא הגיע למחוזותינו, הסתפקתי לשדר את קרית-שמונה. אין לי מצד שני חרטות שלא שידרתי את סכנין נגד חיפה".

לסיום, אתה לא מתגעגע לכך שכל המשחקים היו באותה שעה?

"אין לך מושג עד כמה אני מתגעגע. אלה היו ימים טובים ומרתקים שהיו נחלתינו כאשר המשחקים התקיימו רובם בעת ובעונה אחת. השידור אז היה רווי מתח, עורר הרבה עניין והיה מחשמל. אף פעם לא ידעת מאיפה האות יבליח".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק