אוליגרך נחסף בדרך לאנגליה

האוליגרך הרוסי, שבבעלותו 23% מהמועדון האנגלי ארסנל, מתכונן להשתלט על הקבוצה יחד עם היו"ר לשעבר, דיוויד דין. בינתיים ארסן ונגר מרגיש מספיק בנוח לייעץ למקלארן על ההרכב של אנגליה מול קרואטיה

יום שני 19 נובמבר 2007
רועי רובינשטיין

האוליגרך הרוסי, אלישר אוסמנוב, שבבעלותו 23% מהשליטה בארסנל, כרת הבוקר ברית עיסקית עם דיוויד דין, מי שהיה יו"ר הקבוצה עד לתקופה האחרונה, במטרה להשתלט על המועדון מצפון לונדון. 

בעבר ספג אוסמנוב לא מӢט ביקורת על עברו הפלילי ברוסיה, שם הואשם במספר עבירות פליליות, ביניהן עבירות מס, בגינן אף ישב בכלא במשך שש שנים, שלאחריהן זוכה מאשמה. 

הבוקר הגיב האוליגרך לביקורות, כשפרסם מכתב בעיתון ה"גארדיאן", בו הכחיש כל קשר בינו להאשמߕת בדבר מעשים פליליים. בין היתר ציין אוסמנוב, כי זוכה מכל אשמה ברוסיה ובניגוד לטענות שונות, אין בכוונתו להשקיע ביריבה העירונית, טוטנהאם.

ונגר למקלארן: תעשה שינוי בקישור

ארסן ונגר נמצא באנגליה למעלה מעשור והספיק&nbɳp;ללמוד כמה מנימוסי הממלכה. למרות זאת הוא הרגיש בנוח הערב לייעץ למאמן הנבחרת הלאומית, סטיב מקלארן, לקראת המשחק המכריע של האנגלים ביום רביעי מול קרואטיה, בכל הקשור להרכב הנבחרת האנגלית.

המאמן הצרפתי של ארסנל המליץ למקלארן, שלא יפתח עם אואߟ הארגריבס במרכז הקישור כפי שרוב הפרשנים קיוו שיעשה, אלא עם ג'ארת' בארי מאסטון וילה, שלפי ונגר ישלים רביעייה טובה יחד עם סטיבן ג'רארד, פראנק למפארד ודיוויד בקהאם. 

ונגר, שבדרך כלל מאמין בכדורגל התקפי ושוטף, אמר לעיתונאים כי במשחק הקרוב התӕצאה חשובה יותר מהכל: "כדי לעבור את המשחק הקרוב בשלום, הנבחרת חייבת להיות יותר זהירה ולשחק עם שחקנים מנוסים. אני בטוח שיהיה שינוי במרכז המגרש לקראת יום רביעי והידיעה שאסור להפסיד תביא לתמיכה גדולה בהגנה. אני יודע שלרוב אנגליה משחקת 4-4-2, אבל לדעתי צפוי שינוי במשחק הקרוב".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק