חתיכת היסטוריה על הספסל

שי דורון היתה אמורה להפוך הקיץ למושא הערצה של חובבי הכדורסל, אך הלילה היא סיימה את העונה הסדירה עם סך דקות כולל של קצת יותר מ-40 דקות. אגב, ניו יורק ליברטי דווקא העפילה לפלייאוף

יום שני 20 אוגוסט 2007
רועי רובינשטיין

4 באפריל 2007 הינו תאריך המהווה ציון דרך בספורט הישראלי, בדיוק כמו ה-11 ביוני 70 (שערו של שפיגלר מול שבדיה) או ה-10 באוגוסט 2002 ( מדליית הזהב של אברבוך באליפות אירופה). הוא כזה משום שבאותו תאריך שי דורון ילידת ישראל נבחרה בדראפט ה-WNBA, חודש אחר כך הפכה דורון לצברית הראשונה בליגה הטובה בעולם.  זו עובדה.  אחת שאי אפשר עימה להתווכח. הזכרתי את התאריך ההוא לצד שני תאריכים היסטוריים אחרים משום שכמו כל דבר בחיים צריך לזכור כי לפעמים כמו במקרה של דורון גם הדרך אל ההיסטוריה חשובה.

הציניקנים אשר ממלאים את הטוקבקים באתרי האינטרנט בארץ ודאי ילעגו לה על כך שלא ממש שיחקה הרבה העונה. אך מנגד אפשר לומר כי בתור בחירה מספר 16 בדראפט חייה של דורון בעונתה הראשונה בליגה הטובה בעולם הייתה זהה לחייה של כל רוקרית שאינה בין הכוכבות של ליגת המכללות, דוגמאת אייברי לאטה שנבחרה על ידי הדטרויט שוק, שכן שי היא יותר פייטרית, שהתאימה לדימוי של ניו יורק.

היא שותפה רק בתשעה משחקים מתוך עונה של 30 משחקים של הקבוצה בליגה הסדירה כאשר את רוב ההופעות שלה קיימה בחצי הראשון של העונה. המאמנת פאטי קויל לא השתמשה בשירותיה במשך  21 משחקים, בהן הליברטי ניסו ואף הצליחו להשיג את המקום הרביעי במזרח שמוביל לפלייאוף. באותו זמן שורה ארוכה של אפסים הזדחלה לצד שמה בדף הסטטיסטיקה.  

משחק השיא שלה מבחינת נקודות היה מול יוסטון במחזור השני של העונה ובו קלעה 7 נקודות תמימות בתשע דקות. חודש אחר כך הגארדית שיחקה על הפרקט במשך 18 דקות שלמות ורשמה את ההופעה הארוכה ביותר
. סך הכול, שיחקה דורון  בחודשים האחרונים  47 דקות וקלעה 17 נקודות.
 
ההעפלה של הליברטי לפלייאוף בלילה שעבר מנעה מדורון להגיע לפתיחת  אימוני הנבחרת אך כשהיא  תגיע ארצה, אלי רבי יקבל אותה  בזרועות פתוחות. אותו  רבי יאמן את דורון בחורף הקרוב במדי אליצור רמלה שבנתה העונה קבוצה שתתמודד לא רק על התואר המקומי אלא מחוץ לגבולות המדינה.

ברמלה תקווה דורון להשיב לעצמה את שמחת החיים שהייתה לה במרילנד. אבל עד שהיא תבוא ארצה לדורון עדיין יש ספסל לחמם במדיסון סקוואר גארדנן. לחמם ולזכור כי הוא רק תחנה אחת בדרך לעוד היסטוריה מבית היוצר שלה. מי יודע אולי היא תביא לרמלה את הגביע האירופי...

ניצחון על שיקאגו הוביל לפלייאוף

כמו בכל עונה ב-WNBA, גם העונה, זהות הקבוצה שתפסה את המקום הרביעי המוביל לפלייאוף, לא היתה ידועה עד למחזור האחרון.

הניו יורק ליברטי , תפסו את המקום הנכסף הזה לאחר ניצחון 52:58 על שיקאגו במחזור האחרון. 

כוכבת הקבוצה שמיקה כריסטון הובילה את קלעיות ניו יורק עם 15 נקודות, 8 מהן היא קלעה ב-6 הדקות האחרונות של המשחק, והפכה יחד עם חברותיה פיגור של 7 נקודות בסיום הרבע השלישי, לניצחון.

הליברטי יתמודדו בחצי גמר המזרח מול האלופה דטרויט אשר ניצחה אותם פעמיים העונה. בחצי הגמר השני במזרח יתמודדו אינדאנה וקונטיקט. בחצאי גמר פלייאוף המערב יתמודדו הראשונה פיניקס נגד הרביעית סיאטל, וסן אנטוניו מול סקרמנטו.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק