קונצרט במלחה

יול"ב קאפ: מלחה חזר לשמוח, כאשר הפועל ירושלים הביסה ללא רחמים 68:107 את הקבוצה החזקה קאזאן הרוסית. במשחק נוסף השיגה גליל עליון ניצחון בכורה מול אנטוורפן

יום שלישי 20 נובמבר 2007
שלמה חסיד

ערב מוצלח לקבוצות הישראליות במסגרת היול"ב קאפ. הפועל ירושלים חזרה למלחה לאחר שני ההפסדים האחרונים ופשוט פירקה ללא רחמים 68:107 את קאזאן הרוסית. הקהל שר בסיום: "הניצחון בשביל יואב".

הכדורסל אולי לא שינה הרבה, אבל הכיוון המעניין היה הקהל הירושלמי, שהביע אמון בקבוצה ומילא את מלחה עד אפס מקום. האירוע המכוער שהיה במשחק מול חולון, בהחלט נראה שנשכח, אבל לאוהדים עדיין נותר פצע בלב, אבל הקבוצה והקהל המקומי, בהחלט הראו שסיפור האהבה עדיۙן נמשך למרות המשבר האחרון.

דן שמיר ראה קבוצה שמחה, קבוצה שהתגעגעה למשחק הכדורסל, בזכות משחק נהדר של דרור חג'ג', שתרם בכל עבר במיוחד מכיוון האסיסטים. קאזאן הייתה אמורה לתת פייט, אבל כנראה שהקבוצה נתקעה בקור הרוסי ולא המיני חורף בישראל.


גליל עליון בהחלט הראתה הערב כדורסל. מה שלבטח שימח את האוהדים, אשר חיפשו את הישועה, אשר הגיע̠מכיוון יוגב אוחיון, בראון, קמפבל ומוסינזון, שדחפו חזק את הקבוצה. ביום ראשון תקווה גליל להשיג ניצחון ראשון גם בליגה מול אשקלון.

הפועל ירושלים - קאזאן 68:107

ירושלים
עלתה בחמישייה עם: חג'ג', ארנולӓ, פניני, סלוטר ובאווארס. קאזאן, עלתה בחמישייה עם: קירקסאי, מקאלו, סבאטנוביץ', סטאנסקו, צ'יקאלקין. 

דן שמיר אמר בסיום: הניצחון בהחלט עבור יואב, הוא חסר לנו כאן. אנחנו מקווים שיהיה עוד ערבߙם כאלה. שיחקנו טוב מאוד, היינו מאוד אנרגטיים. היינו לנו ימים לא קלים. יהיה קשה לשמור על אינטנסיביות כזו בהמשך, אני מקווה שזה ימשיך כך".

ג'יימי ארנולד: "ההפסד מול מכבי, זה היה הפסד מוראלי. אבל יש זמן עד סיום העונה, אנחנוĠננסה להתרכז עד סיומה. נתאמן ונשתפר מיום ליום, כדי להגיע לרגע האמת". 

דרור חג'ג': הקהל מדהים, כיף לבוא לכאן כל משחק. הקהל נותן כאן הצגות, וזו חוויה להיות חלק בזה. באנו מוכנים הערב, הוצאנו אותם מהמשחק. זה ההבדל, שיחקנו הגנה מדהימה הערב. לא משנה לי להתחיל מהחמישייה. מה שחשוב שנשחק ביחד, ונוציא את הקבוצה בדרך מסויימת".

רבע ראשון: 13:23 לירושלים

באוורס פתח את המשחק עם הנקודות הראשונות, בחדירה מצויינת לסל. הרוסים חזרו מהעבר Ӕשני ועלו ליתרון ראשון (2:4). באוורס המשיך להפציץ מכל כיוון ולהעלות את ירושלים ליתרון 6 נקודות - 10:16. בסיום הרבע התכבד ג'יימי ארנולד לקלוע את הנקודות - 13:23 לירושלים. 

רבע שני: 25:52 לירושלים

חג'ג' הקפיץ את הקהל במלחה, כאשר הפציץ שלשה בפתיחת הרבע, ששון גם רצה שלשה, וקיבל היתרון צמח ל-19 הפרש - 13:32. ששון הוסיף עוד נקודות וירושלים רצה 0:13 בפתיחת הרבע. חג'ג' המשיך לחלק אסיסטים לכל כיוון, וששון סיים זאת בהנאה -&ͮbsp;23:47. סיום הרבע היה שייך לירושלים - 25:52

רבע שלישי: 43:73 לירושלים

נראה כי לא השתנה מאז הרבע השני, עם פתיחתו של הרבע השלישי, כאשר ארנולד, באוורס וסלוטר המשיכו להתעלעל ולהעלות ליߪרון ל-38:70 ביתרון שיא. הרוסים צימצמו את היתרון רק ל-30 הפרש בסיום - 43:73

רבע רביעי: 68:107 לירושלים

הרוסים קלעו את הנקודות הראשונות ברבע, קארי הפציץ לירושלים מהעבר השני. ארנולדȠהמשיך להוליך ולשחק היטב, והיתרון צמח ל-34 נקודות - 53:87. 

הרבע המשיך להיות בשליטת ירושלים, כאשר הרוסים מתקשים מכל מצב. שתי דקות לסיום הוליכה ירושלים ב-37 הפרש, חג'ג' הוסיף שלשה והיתרון צמח ל-40 נקודות - 62:102. הקהל המשיך לחגוג כאילו אין מחר, והניצחון של ירושלים באירופה נחשב לגדול ביותר - 68:107 בסיום. 

קלעו לירושלים: ג'יימי ארנולד 28 (11 מ-14 מהשדה), טימי באוורס 24 (6 אס'), שרון ששון 18 ̨5 מ-5 ל-3), ראמל קארי 11, מרקוס סלוטר (8 ריב') ויהוא אורלנד 9 כל אחד, דרור חג'ג' 6 (6 ריב', 7 אס'), יוני שמחוביץ' 2. 

הירבו לקאזאן:
ג'רי מקאלו 18 (7 אס', 7 מ-8 מהשדה), וירג'יל סטנסקו 10.

גליל עליון - אנטוורפן 83:93

אלי קנטי: זה טוב שניצחנו הערב. הובלנו, הורדנו קצת הילוך. אני שמח על הניצחון, אני מקווה שזה יחזיר את הביטחון. את חדוות המשחק. יש לנו עדיין בעיות, אנחנו קצרים בסגל, וזה לא סוד. כל התירוצים וההסברים, זה לא צריך לעניין ולא מעניין אף אחד.

"אני צריך להתמודד עם הדברים הללו, וזה לא קל. אנחנו צריכים להביא את השחקנים המӪאימים, אנחנו בתוך הליגה חזק. צריכים להביא ניצחון ראשון גם בליגה, ביום הראשון הפסדנו ולא די בכך. שיתפתי לא מעט שחקנים הערב.

סוון ואן קאמפ, מאמנה של אנטרוופן אמר בסיום: "לא הצלחנו הערב, ניסינו לחזור, היינו במצבים כאלה בעבר. היה קשה להם לחזור, ההגנה שלנו לא הייתה טובה. ההגנה היא החלק החשוב, ולא הצלחנו בה הערב".

דורון שפר: "גם על המגרש השכלתי לתרום על המגרש. היה מרגש לשמוע את הקהל מעודד אותי. יש לנו הרבה שיעורי בית להמשך. זה עזר מוראלית, היום אוӞנם שיחקנו פחות טוב, אבל ניצחנו".

יוגב אוחיון: אני רוצה להגיד מברוק לגליל. ההרגשה היא נהדרת, יצא הרבה אויר מהבלון. אני שמח שרצנו, הגיע לא מעט קהל, שימחנו אותם. אני מקווה שמעכשיו והלאה, רק יעלה וננצח. יהיה קשה גם לישון הלילה, ۞רוב התרגשות. הניצחון נותן הרבה מוראל, וביטחון להמשך. נקווה להמשיך ביכולת הטובה מול אשקלון".

רבע ראשון: 16:20 לגליל

גליל עליון פתחה את המשחק וקלעה את הנקודות הראשונות, הבלגים חזרו מהצד השני עם שלשה. גליל פתחӔ פער קטן מסלים של מוסינזון, אבל הבלגים חזרו דיי מהר. אור איתן העלה את גליל עליון ליתרון 4 נקודות בסיום הרבע - 16:20 לגליל. 

רבע שני: 34:41 לגליל

גליל עליון פתחה היטב את הרבע השני ועלתה ליתרוӟ. הבלגים הבינו שאפשר לחזור למשחק ואף חזרו להוליך 28:29, אבל מוסינזון שוב הפתיע עם שלשה מהירה. הסיום בהחלט היה חיובי עבור המארחת, כאשר קמפבל הפציץ שלשה בשנייה האחרונה - 34:41 בסיום. 

רבע שלישי: 55:72 לגליל

חניכיו של אלי קנטי, עלו מצוין למחצית השנייה ועלו ליתרון 13 נקודות כבר בפתיחה - 36:49.גליל המשיכה להשתעשע ברבע השלישי הנהדר, ועלתה ליתרון בזכות דורון שפר ואוחיון של 20 הפרש - 45:65. גליל ירדה ביתרון 17 נקודות בסיומו - 55:72.

רבע רביעי: 83:93 לגליל

היתרון בגליל צומק רק ל-12 נקודות (64:76) חמש דקות לסיום המשחק. עד הסיום גליל שמרה על היתרון וקטפה את הניצחון הראשון העונה - 83:93 בסיום. 

קלעו לגליל עליון: קליף בראון, מייק קמפבל וגילי מוסינזון 19 כל אחד, אור איתן 16, יוגב אוחיון 8 (5 אס'), דורון שפר 7 (5 חט'), ג'וש ניגוט וטוני קיצ'ינגס 2 כל אחד, איבן היימס 1. 

הירבו לאנטוורפן:
כריס סרגנט 24, ראיין סירס 18 (6 אס').

תגובות

טלספורט בפייסבוק