התפוח דווקא נפל קרוב מאוד

אוהדי מנצ'סטר יונייטד חלמו הקיץ שכבר לאחר השבוע הראשון של הליגה הם יוליכו את הטבלה. הבוקר הם התעוררו וראו את שמה של היריבה העירונית מופיע באותו מקום, והכל בזכות שם אחד כל כך מוכר, שמייכל - קספר שמייכל

יום שני 20 אוגוסט 2007
רועי רובינשטיין
הקיץ האחרון היה בין הקיציים הכי לוהטים בעיר מנצ'סטר, לא אנחנו לא מדברים על השקעת המיליונים שנעשו בצד האדום של העיר, אלא דווקא על מהפכת סוון גוראן אריקסון באצטדיון "הסיטי אוף מנצ'סטר". השבדי החביב הגיע לקבוצה של אל ההון טקסין שינאווטרה והחל לעבוד ביסודיות רבה עד שחלק מהפרשנים בעיתונים המקומיים באמת החלו לגלות עניין של ממש בקבוצה רזת ההישגים של האזור.

המהפכה של אריקסון הייתה בעיקר בהבאת שחקני שדה מעולים לחלק הפחות זוהר של העיר, אך לצד הבנייה של צוות השחקנים שירוץ על המגרש המשיך אריקסון לשבור את הראש בעניין אחד - מי יעמוד בשער הקבוצה בוא ה- 18 באוגוסט? בידיעה כי השוער הראשון של הקבוצה אנדראס איסקסון יחמיץ את תחילת העונה בעקבות פציעה, ניסה השבדי להביא לסיטי שוער יציב שיחליפו. 

הוא ניהל שיחות עם מרקו אמליה שוערה השני של נבחרת איטליה וחיזר אחר יסקרליינן האיסלנדי מבולטון, אך שניהם סירבו להגיע. עם לא מעט חששות החליט אריקסון להמר והציב בשער את קספר שמייכל הצעיר, אמש שלושה מחזורים לתוך העונה כשרשתו של בן ה-21 עם ייחוס המשפחתי הגדול נותרה ריקה בפעם השלישית הודיע אריקסון כי מבחינתו תמו החיפושים - "למצוא שוער יותר טוב מקספר תהייה עבודה קשה" הודה המאמן.

קספר שמייכל נולד בקופנהאגן לפני 19 שנים בדיוק לאחד עם שם מוכר, פיטר שמייכל. בגיל צעיר עבר עם משפחתו לאנגליה, אתם יודעים, היונייטד קראו לאבא פיטר (אני די בטוח שאת ההיסטוריה המשותפת שלו עימה כולכם כבר מכירים). כשהאב פיטר הגיע לסיטי בעונת 2002/2003 בכדי לסיים בה את הקריירה הוא הביא עימו כנדוניה את בנו. 

מאמן הקבוצה דאז סטיוארט פירס מיד הבחין במה שכולנו ראינו אמש, הדמיון בין הבן לאב צועק החוצה בכל מתיחת גוף במשחק של השניים. בשל העובדה שקספר היה אז עדיין ילד (16) החתים אותו פירס על "חוזה ילדים" ארוך טווח בקבוצה בתקווה שמתישהו הוא יקצור את הפירות על המהלך. 

ביום הולדת ה-18 שלו, קיבל קספר הצעיר מתנה מהמועדון, הוא הושאל לתקופה של שלושה חודשים לדרלינגטון מהליגה הרביעית שם ערך ארבע הופעות ושמר על שער נקי בשני משחקים. חודש לאחר ששב לסיטי בינואר 2006 הושאל השוער שוב הפעם לבארי שהתמודדה עם דרלינגטון באותה ליגה. בבארי החל שמייכל לראשונה בחייו להילחם באופן מעשי על אפודת השוער הראשון, עד סיום עונת 2005/2006 הוא פתח ב-15 משחקים של הקבוצה שמיד ביקשה מראשי סיטי להמשיך בחוזה ההשאלה עד ינואר 2007. 

בעונה שלאחר מכן הפך הדני לשוער הראשון של הקבוצה אך נאלץ לעזוב את החממה מהליגה הרביעית בינואר 2007 לאחר שבסיטי קראו לו בחזרה. פירס אשר בחן את ההתקדמות של השוער הצעיר רצה לבחון האם הוא יוכל ליישם את היכולת הגבוהה שהציג גם בליגה יור בכירה ושלח אותו לתקופת השאלה נוספת הפעם בפולקירק הסקוטית. 

הידיעות שהגיעו מסקוטלנד על יכולותיו של קספםר הצעיר היו מחמיאות ביותר, במיוחד לאחר שהצליח לשמור על שער נקי במשחק קבוצתו מול ריינג'רס. "יש לו עתיד מזהיר לפניו" הודה מאמן סיטי דאז סטויארט פירס שטען כי באמת יכול להיות שישיב אותו לקבוצה בעונה הבאה לאחר שיצבור עוד ניסיון בצפון בריטניה.

בקיץ האחרון פירס כבר לא ישב על הכורסא הרחבה בחדר מקבלי ההחלטות באצטדיון של הסיטי, אך מחליפו אריקסון עשה עבודה יסודית, עבר על הביקורות שנכתבו על קספר הצעיר והחליט כאמור בלית ברירה להמר. שבוע אל תוך הליגה איש אינו יכול לומר האם ההימור ישתלם בסיומה, רק לספר שאמש במנצ'סטר ראינו מישהו בשער של הסיטי שהזכיר בלא מעט רגעים אחד שישב ביציע המכובדים ופעם היה השוער הטוב בתבל.

צילומים: רויטרס
  

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק