לוי ואוקון בסיבוב השני

מוקדמות אליפות ארה"ב הפתוחה: הראל לוי נהנה מפרישתו של קראטושביל השוייצרי אחרי 2:6 לישראלי במערכה הראשונה. אוקון הודח מול נתן היילי בסיבוב הראשון

יום רביעי 22 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT

הטניסאים הבכירים שלנו, דודי סלע, נועם אוקון והראל לוי פתחו הערב את ההתמודדויות במוקדמות אליפות ארה"ב הפתוחה אחרי שנחשפו להגרלות התחרות. כדי להיכנס לתחרות עצמה, יצטרכו הישראלים לעבור שלושה סיבובים.

טורניר המוקדמות היה אמור להתחיל אתמול בלילה, אך גם בארה"ב הגשם שיחק תפקיד מרכזי והמשחקים נדחו להיום (רביעי).

המחבט הבכיר שלנו, דודי סלע בו רבים תולים תקוות להיכנס למאייה הראשונה בקרוב,פתח את הטורניר מול נתיין היילי (179 בעולם). סלע המדורג 11 במוקדמות ו-118 בעולם (השבוע הוא רשם את דירוג השיא שלו) הצליח להתגבר לא רק על יריבו אלא גם על הגשמים העזים שהפסיקו את המשחק מספר פעמים והפסקת חשמל אחת תבכדי לנצח 4:6, 7:6 ו-6:7.


סלע שפתח טוב את המשחק שבר ראשון במערכה הראשונה, שבירה שהייתה חשובה שכן היא הובילה אותו לניצחון בה. המערכה השנייה הייתה הרבה יותר צמודה ונכנסה לשובר שוויון שלפניו נאלצו השחקנים לעבור למגרש אחר משום שמערכת החשמל קרסה. המעבר לא עשה טוב לסלע שהפסיד בשובר שוויון.

במערכה השלישית והמכרעת המצב לא נראה מזהיר עבור סלע אך איכשהו הישראלי שב מפיגור 4:1 בכדי לגרור את המערכה לשובר שוויון ולנצח את המשחק.בסיבוב הבא  יפגוש סלעו את רילר דה הארט (381) או לסטר קוק (357) האמריקנים.

נועם אוקון (155 בעולם) איכזב ועף כבר בסיבוב הראשון של המוקדמות אחרי הפסד שתי מערכות לסטיב דרסיס הבלגי (138) 4:6 3:6.

הראל לוי שעשה התקדמות יפה מאוד בצ'לנג'רים האחרונים שבהם השתתף והצליח אף להתקדם עד למקום ה-203 בעולם עם קאמבק מרשים, שיחק ראשון של המגרשים הקשים בארה"ב ונהנה מפרישתו של מישל קראטושביל (855) השוייצרי אחרי 2:6 ללוי במערכה הראשונה בדרך לסיבוב השני של המוקדמות. בסיבבו הבא ישחק לוי מול אוליבייר פשנס הצרפתי (6 בטורניר, 106 בעולם) או סקוביל ג'נקינס (320) האמריקאי.

אצל הנשים, שחר פאר וציפי אובזילר, שתי הטניסאיות הבכירות שלנו יתחילו את התחרות מיום שני וייכנסו כמובן בצורה אוטומטית לטורניר ללא משחקי מוקדמות.

ניו הייבן: הפסד מאכזב לרם וארליך

אחרי הזכייה בטורניר סינסינטי, הגיעו צמד הטניסאים הישראלים, אנדי רם ויוני ארליך, לטורניר ההכנה האחרון בניו הייבן עם המון ביטחון, שלא עזר להם בהפסד 6:7 2:6 לאלכס קוזנצוב וראיין סוויטינג האמריקאים.

הצמד הישראלי, המדורג 6 בעולם, פתח בצורה צמודה עם שני האמריקאים הלא מדורגים, אך בשובר שיויון הכל הלך הפוך בהפסד 1:7. המערכה השנייה הייתה כבר כולה של הצמד המקומי, שניצח 2:6 בדרך לשלב הבא.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק