הפסד במבחן האחרון

רגע לפני אנגליה הפסידה ישראל 2:1 לבלארוס. וסיליוק כבש שער מוקדם, גרשון הישווה בפנדל אך פנדל מהצד השני שלא היה הכריע את המשחק. כוכב המשחק: השידור שהתחיל מהמחצית השנייה

יום רביעי 22 אוגוסט 2007
אשר גולדברג

בואו נקווה שעד המשחק בוומבלי ב-8 בספטמבר שני דברים עיקריים ישתפרו: אחד, היכולת של נבחרת ישראל ושניים, שלא יהיו תקלות בשידור. לרובנו בכל זאת אין מספיק כסף לטוס לאנגליה.

נבחרת ישראל הפסידה במינסק 2:1 לנבחרת בלארוס אחרי שהציגה יכולת לא גבוהה, יכולת שבוודאי לא תספיק מול האנגלים במשחק הבא של דרור קשטן במוקדמות אליפות אירופה. שער מוקדם של המארחים ומאוחר יותר שוויון בפנדל של שמעון גרשון שמרו על 1:1 בתום המחצית הראשונה.

השוויון החזיק מעמד עד תוספת הזמן של המחצית השנייה, אז קבע השופט פנדל שלא היה לזכות בלארוס אותו ניצלו המארחים כדי לנצח. ובכל זאת כוכב המשחק היה השידור שהחל רק במחצית השנייה. נקווה שמוומבלי לא יהיו תקלות.

השידור שהתחיל באיחור

אחרי שנראה היה שאף גוף שידור לא ירים את הכפפה וישדר את המשחק, החליטה צ'רלטון להעביר את המשחק בשידור ישיר, אלא ששידורו החל רק במחצית השנייה.

כבר דקות אחדות לפני תחילת שידור המשחק עלתה הודעה ב"ספורט 1" כי ישנו תקלה בלווין הבלארוסי והשידור יחודש מיד. כאמור לקח יותר משעה עד שהשידור שב, והמשחק שודר רק החל מהמחצית השנייה.

מחצית ראשונה

הנבחרת של דרור קשטן ספגה שער מוקדם כבר בדקה השנייה כשרומאן וסיליוק המקומי הצליח לכבוש וקבע 0:1 לבלארוס.

השוויון הגיע בדקה ה-29 אחרי שברק יצחקי הוכשל ברחבת המארחים. השופט פסק על כדור עונשין מהנקודה הלבנה, אותו ניצל שמעון גרשון, בלם בית"ר ירושלים כדי לאזן, שוויון 1:1.

מחצית שנייה

עם פתיחת המחצית השנייה ערך קשטן שלושה חילופים כשהעלה את ניר דוידוביץ' במקום דודו אוואט בין הקורות, דדי בן-דיין במקום יואב זיו וסלים טועמה על חשבונו של ברק יצחקי.

בדקה ה-63 פעולה יפה של טל בן-חיים שעלה לעזרת ההתקפה הסתיים כמעט עם שער יתרון של ישראל, אך השוער הבלארוסי הקדים את מגן צ'לסי.

טוטו תמוז שנכנס כמחליף במקום רוברטו קולאוטי בדקה ה-68 הגיע להזדמנות מצוינת כשקיבל כדור ובעט מזווית קשה החוצה לפינה הימנית של השוער הבלארוסי. בדקה ה-76 הזדמנות טובה גם לבלארוסים כשרומאשנקו שלח בעיטה טובה ודוידוביץ' הדף לקרן.

בתוספת הזמן בלארוס המשיכה להפעיל לחץ על השער של ניר דוידוביץ'. יציאה של שוער מכבי חיפה הביאה את השופט לחשוב שהייתה עבירה על רוזליוק ברחבה וקבע בעיטת עונשין מ-11 מטר. רומאשנקו לקח את הבעיטה וקבע 1:2 לבלארוס.

הרכבים

ישראל: דודו אוואט (ניר דוידוביץ'/46), יובל שפונגין, טל בן-חיים, שמעון גרשון (אבי סטרול/66), יואב זיו (דדי בן-דיין/46), וואליד באדיר, עידן טל (ליאור רפאלוב/81), גל אלברמן, יוסי בניון, ברק יצחקי (סלים טועמה/46), רוברטו קולאוטי (טוטו תמוז/68).

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק