שלף: אהבת המשחק גברה

מי שזכור מאותה מסירה נפלאה לדריק שארפ במשחק מול ז'לגיריס קובנה ב-2005 החליט בגיל 33 כי אינו יכול לשחק יותר, בשל בעיות גב. שלף במסיבת העיתונאים: נפגעתי מפיני ברמה האישית

יום חמישי 23 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

קפטן מכבי תל אביב ונבחרת ישראל לשעבר, גור שלף החליט היום (חמישי) לפרוש מכדורסל וכינס מסיבת עיתונאים בשעה כדי להודיע על החלטתו.

שלף התחיל בהודעה כתובה ואמר: "בשנה האחרונה הבעיות הגופניות גרמו להחסיר לא מעט משחקים ואימונים ולכאבים רבים. הבעיה הייתה שלא יכולתי להביא 100 אחוז מעצמי. בגלל זה נאלצתי לוותר על קמפיין הנבחרת. תמיד עשיתי הכל כדי לנצח, גם אם זה אומר לרמות. למדתי המון מכל אנשי המקצוע שעברתי דרכם. עברתי כמה דורות של שחקנים. עברתי רגעים מרגשים של רגש, צחוק ושמחה, רגעים שלא אשכח עד היום. היו גם רגעים קשים עצובים ומתסכלים. לפעמים הצלחתי להחזיק את עצמי ולפעמים לא. אהבת המשחק תמיד גברה על הכל. תודה לאבא שלי שם למעלה שהכיר לי את אחת האהבות שלי - הכדורסל. זו תחושה מוזרה שמוני (פנאן) לא מתקשר אלי בבוקר". 

שלף נשאל על היחסים עם מאמנו במכבי ת"א, פיני גרשון, שידעו עליות וירידות וענה: "נפגעתי מפיני ברמה האישית ולא המקצועית. אני מעבר לזה ולא נוטר טינה. היחסים לא טובים ולא לא טובים". 

שלף גם פירגן למכבי: "אני לא מכיר מועדונים באירופה שמתייחסים למשפחות שלהם, כמו שמכבי משחקים. גם כששיחקתי וגם כשלא שיחקתי דאגו לי ולמשפחתי". 

לסיום, שלף הרכיב את השחקן האולטימטיבי: "הלב של ארדיטי, השכל של נדב (הנפלד), הכישרון של עודד (קטש), האופי של טל (בורשטיין) ו...הקליעה של מוני מהחצי". 

שלף התייחס גם לגל הפרישות המוקדמות של השחקנים ואמר: "בעומס שהיה עלינו בגילאים הצעירים, גיל 33-34 זה גיל נורמלי לפרוש. פעם שחקנים היו יכולים לפרוש בגיל מאוחר יותר, בגלל שהם התאמנו פחות".

מוני פנאן, שהגיע למסיבת העיתונאים, דיבר על מה ששלף יכול לתרום אחרי הפרישה: "יש לגור הרבה מה לתרום מקצועית. הוא בחור שנון ומבין כדורסל. מי כמוני מכיר ביתרונות שלו. אני חושב שהוא יכול להגיע לגדולות".

טל בורשטיין, אחד החברים של שלף מהכדורסל אמר: "גור קיבל אותי בזרועות פתוחות. הוא אחד האנשים היותר אינטיליגנטיים שפגשתי והוא חבר מדהיםץ חבל לי על הרגע הזה. מאוד נהניתי לשחק איתו ולראות אותו משחק. מקווה שנחזור לשתף פעולה - או כמאמן שלי או כמאמן איתי".

ל-telesport נודע כי שלף צפוי לעבור לתחום הפרשנות וככל הנראה יהיה פרשן הכדורסל של ערוץ הספורט.

הקריירה: גביע בבלגיה ו-3 אליפויות אירופה

שלף בילה את השנתיים האחרונות במדי אנטוורפן הבלגית ואף זכה איתה בגביע, יחד עם המאמן הישראלי אריק שיבק. בקיץ האחרון התבטא שלף כי היה מעוניין להמשיך לשחק, אך פציעה בגבו מונעת ממנו לעשות זאת.

שלף גדל במחלקת הנוער של הפועל גבעתיים ושיחק בין היתר גם  במכבי ר"ג וגליל עליון לפני שהגיע למכבי ת"א, שם מונה לקפטן אחרי פרישתו של נדב הנפלד. ב-7 שנים בקבוצה הצהובה זכה שלף ב-7 דאבלים ועוד 3 אליפויות אירופה, כולל אותה מסירה נפלאה לשלשה של דריק שארפ מול ז'לגיריס קובנה ביד אליהו.

עימות עם מאמן מכבי ת"א, פיני גרשון, שסיפסל את השחקן, אילץ אותו לעבור לבלגיה. שלף התבטא כי: "קשה לשני אנשים דומיננטיים כמוני וכמו פיני לעבוד ביחד".

מאמן נבחרת ישראל, צביקה שרף, אמר היום: "חבל. הוא שחקן חכם מאוד. גור צריך לפרוש כי היתה לא פציעה בגב.  בשבועות האחרונים הוא דיבר איתי לא מעט ואני מבין אותו.  אני בטוח שהוא לא יתנתק לגמרי מעולם הכדורסל".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק