ביתר בשרות נבחרת צ'ילה

שני שחקני האלופה, מילובן מירוסביץ' וכריסטיאן אלברז, זומנו לנבחרת ארצם בעקבות פיטוריו של נלסון אקוסטה ומינויו של מרסלו ביאלסה. מירוסביץ': אחד הרגעים המרגשים בחיי

יום חמישי 23 אוגוסט 2007
אסף שקד

מילובאן מירוסביץ' וכריסטיאן אלברז, שני הצ'יליאנים של בית"ר ירושלים קיבלו זימון מחודש לנבחרת צ'ילה לאחר תקופה של כשנה וחצי מחוץ לסגל הנבחרת.

הרומן של השניים עם הנבחרת הסתיים לפני כשנה וחצי לאחר שנופו על-ידי המאמן לשעבר, נלסון אקוסטה. המאמן שמזוהה מאוד עם קבוצת קולו קולו, העדיף שלא להשתמש בשחקנים המזוהים עם אוניברסידאד קאתוליקה ובעקבות כך נופו השניים מסגל הנבחרת.

התפנית הגיעה לפני מספר שבועות. מיד לאחר הדחתה של צ'ילה מהקופה אמריקה בחודש יולי, הוחלט בהתאחדות בצ'ילה לזרוק את אקוסטה מתפקיד המאמן הלאומי, דבר שפתח לשניים אופציה חדשה לחזור לנבחרת. אלא שכאן לא הסתיימה התפנית החיובית, לפני כשלושה שבועות מונה למאמן הנבחרת מרסלו ביאלסה הארגנטינאי (מאמן נבחרת ארגנטינה במונדיאל 2002). המאמן הארגנטינאי זכר היטב את מירוסביץ', בזמן שהיה מאמנה של נבחרת ארגנטינה. הוא ספג שער ממירוסביץ' על אדמת ארגנטינה במשחק שהסתיים בתיקו 2:2 והיה במסגרת מוקדמות מונדיאל 2002. אותו שער הזכיר למאמן את השחקן שכבר אז סומן אצלו באופן חיובי.

לפני כשבוע התבטא ביאלסה בתקשורת הצ'יליאנית כשאמר על מירוסביץ': "אני זוכר אותו טוב מאוד ממשחק מוקדמות גביע העולם כשהוא כבש שער מפתיע בארגנטינה במשחק שבו סיימנו בתיקו 2:2. אז הוא היה בן 23 והייתי בטוח שזה עניין של זמן עד שהוא יעשה פריצה גדולה. עקבתי אחריו גם כשהוא הגיע לשחק בארגנטינה, אבל המזל לא הלך לו כל כך וזה לא היה אותו שחקן שראיתי במשחק הנבחרת. הבנתי שעכשיו הוא משחק באלופת ישראל ושהוא היה בורג חשוב בזכייה שלה באליפות בעונה שעברה. ביקשתי מהסוכן שלו שיעביר לי מספר קלטות ואם אכן אני אתרשם לטובה הוא יקבל זימון מחודש לנבחרת ואף יהיה חלק חשוב כקשר הימני של הנבחרת".

גם כריסטיאן אלברז זכה לשבחים מביאלסה: "ממידע שאספתי, הבנתי שאלברז נמצא בכושר שיא ושבמשחקים שהוא שיחק במסגרת האירופאית הוא הרשים מאוד. כמו מירוסביץ', גם לגביו אני אצטרך לראות קלטות על מנת להחליט אם לזמן אותו או לא. גיבשתי כבר החלטה לבנות את הנבחרת מחדש והשניים האלה בהחלט נמצאים אצלי בראש הרשימה".

ומה יש לשניים לומר על האפשרות לחזור ולשחק במדי הנבחרת?

מירוסביץ' אמר עוד לפני שנודע על הזימון: "זה לא סוד שבשנה וחצי האחרונות התנתקתי מהנבחרת, הניפוי שלי על ידי אקוסטה היה לא מוצדק וזה גרם לי פחות להתעניין בנבחרת. תמיד אמרתי שזאת גאווה גדולה בשבילי לחזור ולשחק עבור הנבחרת שלי וזאת עוד יותר גאווה שמאמן גדול כמו ביאסלה רוצה אותו כשחקן אצלו. אני לא רוצה לפתח יותר מידי ציפיות. ביאלסה צריך קודם לראות את הקלטות שלי ואז לקבל החלטה. אם אני אוזמן מחדש לנבחרת אני יכול לומר לך שזה יהיה אחד הרגעים המאושרים שלי בחיים, אפילו שכבר שיחקתי בעבר בנבחרת".

גם אלברז נשמע נרגש מאוד והיום הוא אמר: "יש דבר יותר משמח מלשחק עבור הנבחרת שלך? בעונה שעברה הייתה לי עונה טובה בקאתוליקה אבל המאמן החליט בכוונה להתעלם ממני. אני שמח שביאלסה הגיע לאמן את הנבחרת, הוא גורם חיצוני שלא קשור לפוליטיקה הפנימית ולכל אחד ואחד יש עכשיו הזדמנות לחזור לנבחרת. אני באופן אישי מרגיש שאני בכושר ויכול לתרום. אני מקווה מאוד שהוא יתרשם מהמשחקים שלי בליגת האלופות ומול בני יהודה ויחליט להזמין אותו".

שחקני בית"ר ירושלים זכו היום ליום חופשי מאימונים, גם שחקני הנבחרת שחזרו מבלארוס יזכו למנוחה עד מחר בבוקר, אז תתכנס הקבוצה מחדש בסגל מלא ותקיים את האימון המסכם לקראת המשחק ביום ראשון מול הפועל ת"א.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק