האם הכדורסל מתעורר?

שאלנו את כל הנוגעים בדבר אם ההחתמות הבולטות של הפועל ירושלים ישנו את מפת הכדורסל. אלו היו התשובות שלהם

יום שישי 24 אוגוסט 2007

הפועל ירושלים מאותתת שהיא בדרך לתת תחרות למכבי ת"א עם שורה של החתמות כמו ג'יימי ארנולד, שרון ששון, וויל בליילוק, ראמל קארי ועוד. האם אחרי שנים ארוכות של שליטה בלעדית בכדורסל הישראלי, למכבי ת"א קמה תחרות רצינית?

דן שמיר נשמע בטוח: "המטרה שלנו השנה תהיה לזכות באליפות", וכמוהו גם הרכש החדש שלו, שרון ששון: "אנחנו בהחלט מסוגלים לקחת אליפות וזאת תהיה המטרה שלנו". אבל, האם להצהרות יש כיסוי? אנשי כדורסל שעימם שוחחנו משוכנעים שהשנה הליגה בכדורסל תהיה הדבר האמיתי. 

יו"ר מנהלת הליגה, אבנל קופל, מאמין כי גם השנה יהיה מאבק צמוד על האליפות: "ירושלים ומכבי ת"א דהרו קדימה הקיץ והחליפו את כל החמישיה. השאלה היא איזה קבוצה תתחבר ראשונה, שלמכבי יש להוסיף את הלחץ של הצלחות באירופה. אני מאמין שהשנה המאבק פתוח לחלוטין כי שני הסגלים מאוד מרשימים. ירושלים לא מותרת וזה טוב, אבל גם מכבי הביאו שחקנים מצוינים. כשהליגה תיפתח נראה באיזה כושר כל קבוצה ובטח יהיה מעניין".

אלעד חסין, שאימן בשתי הקבוצות, הלך רחוב יותר ואפילו הימר שהשנה יהיה סרט אחר בגמר: "הפועל ירושלים בהחלט יכולה לקחת את האליפות ממכבי. זה מועדון מסודר שעובד נכון. שמיר עושה שם עבודה פנטסטית. הוא הביא שחקנים מהשורה הראשונה. תהיה ליגה תחרותית ומעניינת. דווקא החוויה שעברה על ירושלים בשנה האחרונה של פספוס האליפות בשניות האחרונות, תועיל לה ותלמד אותה. השנה זה כבר יהיה סרט אחר".

אלדד אקוניס, יו"ר בני השרון, כבר ויתר על המאבק עם שתי הגדולות: "כרגע נראה שירושלים ומכבי ת"א בליגה משלהן. שתי הקבוצות בעלות תקציב גבוה ושחקנים מצוינים. תהיה תחרות פתוחה. אני מקווה שיהיה אפשר להתחרות בהן. בכל מקרה, הליגה בכדרוסל תהיה מעניינת. כולם זוכרים את הפוטו פיניש של שנה שעברה. נקווה שגם השנה יהיה מעניין".

טל מלכה, מראשי האולטראס, קצת יותר סקפטי לגבי מאבק האליפות: "אנחנו לא דואגים כי אנחנו קבוצה הרבה יותר טובה מירושלים ואם הייתה טיפה יותר הגינות בשיטה היינו לוקחים את האליפות בקלות, אבל בשיטה של פיינל פור אי אפשר לדעת. גם בשנה שעברה היה לנו התקף לב והשנה יהיה לנו יותר קשה. שדדו את הגביע והשנה מסוגלים לשדוד את האליפות וזה בחסות השיטה הלא ספורטיבית של המנהלת, אבל אני דווקא מרוצה מהקבוצה שמכבי בנתה. שתתחיל הליגה ניתן לכולם בראש".

רוני הירשנזון מהנהלת ירושלים, מציב את האליפות כמטרה לקבוצתו: "אינשאללה ניקח האליפות, זאת המטרה. גאידמק שם את הכסף. הוא רוצה להיות ראש עיר ובשביל זה הוא צריך גם את הפועל ירושלים חזקה, לא רק את בית"ר. יהיה חוויה לבוא למלחה. גם מכבי חזקים. בכל מקרה יהיה מעניין".

שאול אייזנברג, יו"ר הפועל ת"א, מפרגן לירושלים על הפגרה האחרונה ומאמין כי השנה יהיה פייט רציני על האליפות: "אני בהחלט צופה ליגה תחרותית ומעניינת. הפועל ירושלים שיחקו אותה עם ההחתמות. בהחלט יכולה להיות לנו אלופה חדשה אחרי הרבה זמן של שלטון של מכבי. כבר הרבה זמן רוצים אנשים שירושלים תיקח אליפות. הפעם זה נראה רציני מאוד. נחכה שהליגה תתחיל ונראה מה יחסי הכוחות".

לבסוף, המאמן האגדי, רלף קליין, שמח על התעוררתה של הליגה הישראלית ומוסיף גם את הפועל חולון לתוך הקדרה הרותחת: "כל הכבוד להפועל ירושלים על רכש, אבל גם מכבי נראים מצויין. השנה שעברה הייתה מדהימה. הכדורסל הישראלי מתעורר. עוד קבוצה תהיה בצמרת. הפועל חולון עשתה רכש יפה".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק