סלע העפיל לאליפות ארהב

הטניסאי הבכיר של ישראל גבר 0:6 ו-1:6 על גרסיה הצ'יליאני בסיבוב המוקדמות האחרון של הפלאשינג מדו ויפגוש בסיבוב הראשון של התחרות את ניקולאס לפנטי (80) מאקוודור

שבת 25 אוגוסט 2007
אורן קורנפלד

הטניסאי הבכיר של ישראל, דודי סלע סיים הערב בהצלחה את מסע משחקי המוקדמות של אליפות ארה"ב הפתוחה והעפיל לסיבוב הראשון של הגראנד סלאם הרביעי השנה לאחר ניצחון קליל על המקסיקני אנדריאן גרסיה 0:6 ו-1:6.

סלע לא התקשה במהלך כל המשחק וחגג את העלייה עם משחק משובח אשר לא הותיר לגרסיה שום סיכוי לחשוב על מעבר לשלב הבא. בכך הפך סלע לישראלי היחיד שישחק החל מהשבוע הבא בטורניר הגברים בניו יורק לאחר שנועם אוקון (הודח בסיבוב המוקדמות הראשון) והראל לוי (בסיבוב המוקדמות השני) לא הצליחו להיכנס לטורניר. 

לאחר הניצחון הוגרל סלע עם יתר הטניסאים שהעפילו מהמוקדמות לטורניר עצמו. אלוף ישראל יפגוש בסיבוב הראשון את ניקולאס לאפנטי מאקוודור (80 בעולם). הטניסאי בן ה-31 דורג לפני שמונה שנים במקום השישי בעולם ובאליפות ארה"ב הוא הגיע רק עד הסיבוב השלישי במהלך הקריירה הארוכה שלו. במהלך השנה האחרונה הוא נעצר בכל שלושת הגראנד סלאמים שנערכו השנה בסיבוב השני. 

באם יצליח סלע לנצח את יריבו שכאמור מדורג מעליו, הוא יזכה לפגוש בסיבוב השני את המנצח בהתמודדות בין אדוארד רוג'ר ואסלין הצרפתי (101 בעולם) או את חואן מונאקו הארגנטינאי (23 בתחרות ובעולם).

טורניר הגראנד סלאם האחרון שבו השתתף סלע היה אליפות אוסטרליה הפתוחה בה הודח בסיבוב השני מול מראט סאפין, במשחק שזכור בוודאי לחובבי הטניס.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק