בדרך למרחץ טורקי

ליגת העל: לפני הגומלין בטורקיה, מפלס הלחץ במכבי תל אביב עלה היום בהדרגה לאחר ההפסד 3:2 מול מכבי פ"ת, שהציגה משחק יוצא מהכלל. שטרית (עצמי), צמח וסאביץ' כבשו לפ"ת, קאמנן ונמני לת"א

שבת 25 אוגוסט 2007
אייל כהן

חם חם בתל אביב. מכבי המקומית הפסידה הערב 3:2 למכבי פתח תקווה באיצטדיון האורווה. כיצד יראו פני הדברים השבוע בקרית שלום? צפוי טלנובלה בכל הקשור למשרת המאמן, וכמובן הצוות הניהולי. מה מאנה יחליט? כולנו מחכים למוצא פיו.

מפגש הגומלין של מכבי תל אביב מול ארצ'יייספור בטורקיה, נראה כמו חבל הצלה מהתקשורת המקומית בישראל. הצהובים חייבים לנצח שם, כדי להעפיל לשלב הבא, שאולי אולי יתן קצת נחת בקרית שלום. הערב זה לא קרה, מכבי תל אביב נחלה הפסד ראשון, והלחץ אמור להמשיך במיוחד אצל אלי כהן, שמרגיש את החבל מתדהק על צווארו.

כיצד יקבל זאת רוני מאנה, אשר רצה במהלך השבוע האחרון לשלוח את כהן הביתה, כנראה שרק הוא יודע. הלחץ לא עוזר ובהחלט אנחנו צפויים להרבה שינויים, במיוחד כאשר חלום אירופה עומד על הפרק.

לפתח תקווה מגיעות המחמאות. משחק כדורגל זורם, קיצבי, במיוחד לאחר ההפסד, נראה כי המקומיים חזרו לליגה. אוהד קדוסי, החלוץ שחזר הביתה, לא היה רחוק מכיבוש שער, אבל מילה טובה לסאביץ' ששלח בעיטה אדירה לחיבורים, והראה לנו אוהדי הכדורגל למה אנחנו אוהבים את המשחק.  

מחצית ראשונה:  שיטרית כבש שער עצמי, קאמנן השווה

מכבי תל אביב פתחה היטב את המשחק, לחץ כבד על השאר של פתח תקווה, אבל ההגנה המקומית הצליחה להרחיק. 

בדקה ה-21 בעט יוסי שיבחון נהדר, שנהדף על ידי כהן. דקה לאחר מכן מתפרצת של פתח תקווה. דמארי פרץ מאגף שמאל והשאיר את שפונגין מאחור, ומסר מסירת רוחב. מסירה לא הכי טובה, שיטרית במקום להרחיק, כבש לשערו הוא - 0:1 למכבי פ"ת. 

היתרון של פתח תקווה לא החזיק עד סיום המחצית. ארבע דקות לפני תום המחצית, הגבהה מצויינת מאגף שמאל, מצאה היטב את הראש של קאמנן, שנגח אחורה מדוייק ופנימה - 1:1 באורווה. 

מחצית שנייה: צמח וסביץ' השלימו את הניצחון, נמני רק ניסה להמתיק

בפתיחת המחצית הנשנייה, קדוסי קיבל מסירת עומק מצויינת, אבל יבריץ' יצא מצויין ומנע שער בטוח. דקה לאחר מכן מתפרצת של מכבי ת"א, יניב עזרן הסתנן בין פסר לכהן, ושלח רגל, הכדור כמעט שחדר לשער. 

שוב מכבי פתח תקווה יצאה להתקפה. דמארי החל את ההתקפה אם פריצה מאגף ימין, מסירת הרוחב נהדפה לא טוב, הכדור הגיע לקאקו, שבעט היטב, אבל יבריץ' עצר ומנע עוד שער בטוח. 

פתח תקווה שוב יצאה להתקפה מסוכנת. בדקה ה-57 קדוסי קיבל מסירת רוחב מצויינת ומצא עצמו מול השוער. קדוסי במקום לבעוט החליט לפרגן ולמסור, אך הכדור לא הגיע ליעד, והגנת מכבי הצליחה להרחיק. 

דקה לאחר מכן הלחץ של פתח תקווה הניב גם שער. התקפה מסודרת של המלאבסים, הביאה את הכדור לקשר האחורי, סולי צמח, שהגיע מ-16 מטר בעט חזק שטוח לפינה הימנית - 1:2 מוצדק לפ"ת. 

בדקה ה-60 פ"ת כמעט עלתה לעוד שער, קדוסי קיבל כדור לרחבה, ההגנה של מכבי לא קיימת, ויבריץ' הציל בפעם המי יודע כמה עוד שער. 

הלחץ של פתח תקווה הניב את השלישי 5 דקות לאחר מכן. סביץ' פרץ באגף השמאלי ושלח פגז לחיבורים, שער מדהים - 1:3 ענק לפ"ת. 

פתח תקווה התחילה לחזור אחורה ונענשה על כך בתוספת הזמן. עומר פרץ, שעלה לשחק במחצית השנייה פרץ נהדר באגף ימין, והשאיר את המגן מאחור. פרץ שלח מסירת רוחב נהדרת, נמני שוב היה במקום ובעט ברגל ימין פנימה - 2:3 לפתח תקווה.

מכבי פתח תקוה: אוהד כהן, עאמר, מגמאדוב, פסר, גנון, קאקו, סאביץ' (אורי לוזון, 70), צמח, קדוסי, דמארי, סרסור (לירן כהן, 46).

מכבי תל אביב: יבריץ',  שפונגין, שטרית, יפרח, קפילוטו, מסיקה (דן רומן, 74), ייני (דור מלול, 61), שבחון, נמני, עזרן (עומר פרץ, 71), קמאנן.

שופט: מאיר לוי, איצטדיון האורווה בפ"ת.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק