מזל שהיה את נוקיה

טורניר ההזדמנות האחרונה: נבחרת ישראל הפסידה 83:74 אומנם הערב מול בלגיה, אך העפילה לשלב הבא במנורקה ספרד בזכות הניצחון במשחק הראשון בנוקיה. שרף: הדבר הטוב שעלינו

שבת 25 אוגוסט 2007
אייל כהן

רבע אחרון פשוט מזעזע של נבחרת ישראל העניק את ההפסד 83:74 מול נבחרת בלגיה הערב. למרות ההפסד, ישראל העפילה לשלב הבא בספרד.

קצת קשה לבוא בטענות לנבחרת ישראל, חמישה משחקים טובים שיכנעו את חובבי הכדורסל שיש על מי לסמוך, אבל הערב משהו השתנה. אולי זה בגלל ההתחלה, פשוט כי ישראל מתחילה מ-19 נקודות יתרון, הבלגים לקחו את הביטחון והשיגו את הניצחון, לא היה רחוק כי ישראל הייתה גם אומרת שלום לאליפות אירופה.

כעת צריך לשכוח את המשחק הערב, לקראת המשחקים בספרד על המאבק להתברג ליורו באסקט. צביקה שרף, יצטרך לעשות שיעורי בית דיי מהר, עוד משחק כזה וישראל גם לא תצליח להצליח במשימה האמיתית.  

צביקה שרף ניסה לנחם לאחר המשחק: :הדבר הטוב שעלינו, הדבר הרע שלא שיחקנו טוב.  עכשיו ננסה לנתח את המשחק הזה, ונראה איפה לא היינו בסדר. ננסה לשפר לקראת ההמשך, עכשיו הראש בטורניר של השבוע הבא. אם נעלה לאליפות אירופה, זה יהיה הישג יפה."

רבע ראשון: 25:25 בסיום הרבע

ישראל עלתה בחמיישיה עם: מאיר טפירו, יותם הלפרין, עידו קוז'יארו, ג'רום רוברטס ויניב גרין.

הבלגים פתחו היטב את המשחק וקלעו את הנקודות הראשונות במשחק. ישראל חזרה למשחק עם סל של קוז'יקארו שהעלה ליתרון. 

הבלגים ניסו כל הזמן לברוח ליתרון והפרש, אבל ישראל ידעה לחזור היטב ולא לגרום למקומיים לברוח. בסיום ישראל הצליחה לחזור ולהשוות את התוצאה - 25:25 בסיום הרבע.

רבע שני: 41:41 במחצית

ישראל פתחה היטב את המשחק עם נקודות ראשונות. הבלגים קצת נסוגו לאחור, עמית תמיר הפציץ שלשה והחזיר את היתרון לישראל - 33:34 ארבע דקות למחצית. 

הבלגים המשיכו להיות צמודים, והשוו ל-38:38 דקה וחצי למחצית. הלפרין אמר שלום לבלגים והצליף עוד שלשה נהדרת. הבלגים הצליחו לחזור ולשמור על שוויון גם בסיום המחצית - 41:41. 

רבע שלישי: 56:60 לבלגים

פתיחה נהדרת של הנבחרת הישראלית, כאשר רצה 0:4 מהפתיחה של המחצית השנייה. ישראל פתחה פער, אבל טעויות בהגנה ואיבודי כדור החזירו את הבלגים למשחק. 

ריפיון קטן בנבחרת הריצה את הבלגים ליתרון שלוש נדוקות - 51:54.הבלגים המשיכו לרוץ ובסוף הרבע הגדילו את היתרון ל-4 נקודות בלבד - 56:60 לבלגיה. 

רבע רביעי: 74:83 לבלגים

לאחר שישראל מרגישה בטוחה בשלב הבא, נראה קצת ריפיון בתחילת הרבע האחרון. הבלגים הגדילו את הפער לחמש נקודות שבע דקות לסיום המשחק - 60:65. 

הבעיות החלו חמש דקות לסיום המשחק, כאשר הבלגים רצו שוב והיתרון עלה ל-9 נקודות, רק עשר פחות מאיבוד המקום הראשון - 60:69 לבלגיה. הבלאגן המשיך לחגוג והבלגים הפציצו שלוש נקודות חשובות - 65:76 כבר 11 נקודות הפרש. 

הצרות של הנבחרת המשיכו, כאשר יותם הלפרין יצא בעבירה חמישית שלוש דקות לסיום המשחק. גיא פניני עלה לשחק במקומו. מתן נאור קלע שלשה לאחר זמן רב ללא סל שדה של ישראל. הבלגים חזרו מהר, אולם פניני בהתקפה נגדית חדר לסל וסחט עבירה בלתי ספורטיבית. 

35 שניות לסיום המשחק, עלה הרבל וצלף עוד שלשה מצויינת והחזיר את בלגיה ל-11 נקודות הפרש. מורן רוט השלים את הנקודות האחרונות - 74:83 לבלגיה בסיום.

בית ג': דנמרק גברה על אוקראינה

במשחק נוסף בבית הישראל גברה דנמרק 85:90 על נבחרת אוקראינה. זהו הניצחון הראשון על דנמרק, וההפסד החמישי של אוקראינה, שלא הצליחה לנצח בבית.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק