אלי כהן פוטר ממכבי תא

לאחר ההפסד למכבי פתח תקוה התכנסו ראשי מכבי תל אביב ללא לוני הרציקוביץ' השוהה ביפן והחליטו לפטר את המאמן בעקבות יכולת הקבוצה בחודש האחרון. פרדי דוד וניר לוין מועמדים להחליפו

שבת 25 אוגוסט 2007
אשר גולדברג

אלי כהן פוטר הערב ממכבי תל אביב. בקבוצה היתה אכזבה רבה ואווירה קשה במכבי תל אביב לאחר ההפסד 3:2 מול מכבי פתח תקווה. הלחץ לא ירד, ובדרך לטורקיה היה ברור שצפוי שבוע לא קל ונעים אצל הצהובים. 

הבעלים של הקבוצה, לוני הרציקוביץ' שוהה ביפן אך גם בלעדיו התכנסה הנהלת הקבוצה והחליטה על הפיטורים של המאמן שהוביל את הקבוצה בעונה שעברה למקום השלישי.

ההחלטה לפטר את כהן התקבלה אמנם הערב, אך בשבועיים האחרונים גיבשו תמי פרידמן ורוני מאנה דעה כי אין לכהן סיכוי להצליח עם הקבוצה. השניים שכנעו את אבי נמני לא להתנגד להחלטה.

מי שעשויים להחליף את כהן הם פרדי דוד או ניר לוין

עוד לפני ההחלטה נודע  כי אוהדי הקבוצה מתכוננים להפגין נגד כהן ושיטת המשחק שלו המוגדרת כהגנתית. במכבי עדיין לא התקבלה החלטה לגבי ג'ונתן חונגאל, הקשר ששיחק בסלטה ויגו.

אלי כהן, אמר לאחר ההפסד הערב: "ההרגשות האישיות שלי לא מעניינות אף אחד. אני מספיק מנוסה, מספיק חזק. זה יעבור עם הקבוצה והשחקנים, הם אלה שנותנים לי את הגב. הם רוצים, הם נלחמים, קצת קשה עם הספיגות השערים האלה.

"אין לי ספק, שאנחנו כל משחק כובשים, ובסוף אנחנו יורדים לא מרוצים. היום במחצית הראשונה היינו צריכים לרדת עם הפרש שני שערים לטובתנו. מה שיש לנו עכשיו נשתמש. השחקנים פה טובים ויתחברו. אם יבוא עוד חיזוק, נקבל אותו בברכה".

לגבי ההמשך אמר כהן: "חבל חבל, זה תקופה של מזל רע, אני מאמין שבכוחות מחוזקים זה יעבור ונצליח. אני ראיתי את החלק הטוב שלנו בקבוצה, אני מאמין ומקווה, שהקבוצה תתחבר. גם בעונה שעבר לא פתחנו טוב, ואז חזרנו והעגלה חזרה למסלול". 

המאמן מהצד המנצח, יוסי מזרחי אמר בסיום: "בחצי הראשון לא שיחקנו כדורגל טוב, הינו לחוצים. בחצי השני עשינו שינוי, ונכנסו טוב למשחק. יצרנו מצבים טובים והצלחנו להבקיע. אנחנו פשוט משחקים בבית, הולכים אחורה בחצי הראשון, בחצי השני יצאנו קדימה כמו שקבוצה צריכה לשחק". 

השחקן המצטיין, סולי צמח, שגם כבש הערב אמר בסיום: "עם כל הכבוד למכבי, נתנו להם כבוד במחצית הראשונה. במחצית השנייה האמנו בעצמנו וכך היה".

בסיום המשחק ארעה תקרית בין בלאסינג קאקו לעומר גולן, אולם שינו זוארץ הרגיע את השניים.

צילום ועריכה: יותם רונן

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק