גיי הדהים את פאוול בגמר

הרץ האמריקאי עבר את 100 המטר ב-9.85 שניות וזכה באליפות העולם. מקום שלישי מאכזב לשיאן העולם, אסאפה פאוול. איתי מגידי נכשל בניסיונו להעפיל לגמר 3,000 מ' משוכות

יום ראשון 26 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT
טייסון גיי האמריקאי סיים ראשון במקצה הגמר של תחרות ריצת ה-100 מטר בזמן של 9.85 שניות כשהוא גובר בגמר על יריבו העיקרי, אסאפה פאוול הג'מאייקני, שהגיע שלישי בלבד עם זמן של 9.96 שניות.

בין שני היריבים הללו הצליח להפתיע דריק אטקניס מאיי הבהאמס, שעבר את 100 המטרים בזמן של 9.91 שניות והוריד את שיאן העולם למקום האחרון בין זוכי המדליות.

ההתחלה הייתה כולה של פאוול, שהוביל אחרי 50 מטרים, אך כמו בחצי הגמר, שם נחלש לקראת הסוף, הגיע ההאטה וגיי ניצל זאת כדי לעקוף ולזכות בתואר האדם המהיר בתבל.

היום שני של אליפות העולם באתלטיקה החל הלילה באוסאקה יפן עם בשורות פחות טובות מאלו לחובבי האתלטיקה הישראלים שקרנו מאושר לאחר ההישג של היליה סטאין אמש. 

הנציג הישראלי השני שנכנס למעגל התחרויות, איתי מגידי נכשל הלילה בניסיונו להעפיל לגמר ריצת 3,000 מטרים משוכות לאחר שסיים במקום התשיעי במקצה המוקדמות השני בו ישתתף כשהוא רחוק ב-18 שניות משיאו האישי. 

מגידי שסיים את המקצה לאחר 8:43:00 דקות לא רק שלא הצליח להתברג אל בין ששת הרצים הראשונים במקצה אשר עעלו לגמר שיערך מחר אלא גם המעיט את סיכוייו לייצג את ישראל בבייג'ין 2008 מאחר ולא עמד באף אחד מהקריטריונים האולימפיים שהוצבו לפניו, עלייה לגמר או סיום המקצה בזמן הנמוך מ-8:24:00 דקות. 

צילומים: רויטרס

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק