אבוקסיס היה צריך לעוף

יממה אחרי שגיא לוזון ӡיים את דרכו בהפועל ת"א, הדוד עמוס מוצא את האשם העיקרי. בראיון להארץ אמר: "לא רק אני ראיתי שאבוקסיס קורץ לחבר'ה שלו בחיוך אחרי הפסדים"

יום שלישי 27 נובמבר 2007
מערכת TELESPORT

עמוס לוזון, דודו של גיא לוזון יצא היום בהתקפה חריפה על יוסי אבוקסיס, הסקאוט של הפועל תל אביב.

לוזון התראיין לעיתון "הארץ" ואמר: "הוא הזיז את אבוקסיס שרצה להיות עוזר מאמן, אבל גיא מינה אותו לסקאוט. זו הטעות של גיא - שהוא לא העיף אותו לגמרי מהמערכת. לא רק אני ראיתי שאבוקסיס קורץ לחבר'ה שלו בחיוך אחרי הפסדים. לא הייתי אומӨ שיוסי התאכזב מהפסדים של הפועל. כשאני חושב על זה עכשיו, הטעות הגדולה היא שלי. כשגיא חתם בהפועל, הוא החליט שאבוקסיס לא יקבל שום תפקיד בקבןצה, גם לא סקאוט. אני טעיתי כשהמלצתי לו להשאיר את יוסי במערכת.  גיא הוא מקצוען אמיתי, הוא מאמן יסודי. אין מאמן ישראלי שמשקיע ועובד קשה כמוהו. במקום לפרגן לו שהוא עובד קשה והולך לראות את היריבות, ביקרו אותו שהוא נוסע עם אבוקסיס. כאן בארץ לא אוהבים אנשים שמתאמצים ומשקיעים".

לוזון אמר עוד: "התוצאות אכן מראות שגיא נכשל. אי אפשר לטשטש את העובדות. הפועל ת"א מדורגת אחרונה, וזו לא הצלחה, אבל יש הרבה סיבות לכך. אנשים לא נוגעים בסיבות הללו ומעדיפים להיטפל לגיא. גיא לא טעה הרבה בהפועל. הבעיה הכי גדולה היתה שהוא לא קיבל את השחקנים שרצה. כאשר גיא ישב ובנה את הסגל, אמרו לו שטועמה, ורמוט, ברדה ואוגבונה ישחקו אצלו - ארבעה שחקנים שהיו 80% מההצלחה של הפועל בעונה שעברה - אבל הם עזבו פתאום לחו"ל. הוא ביקש את אניימה וקיבל אותו. תראה לי מאמן אחד בארץ שלא היה לוקח אותו כשוער ראשון. אבל במקום להביא נקודות, הוא חילק נקודות. הוא היה חלש, לדעתי בגלל הפנטזיה שלו לשחק באירופה".

 עמוס לוזון, דיבר גם בתוכנית 'נכון לעכשיו' בגלי צה"ל ותקף את הסקאוט של האדומים, שיאמן את הקבוצה ביחד עם רון ציבלין מול חטאפה: "אבוקסיס חפר כל הזמן ודאג לטפטף לתקשורת מסרים לא נעימים. הטעות היא שלי וөל הנהלת הפועל תל אביב, כי גיא מהיום שהגיע התעקש לא להשאיר את אבוקסיס. אנחנו שכנענו אותו שיוסי יישאר, ואנחנו אלה אשמים ששכנענו אותו שיוסי טוב ולא רע למערכת. מסתבר שאנחנו טעינו, והוא צדק".

תגובות

טלספורט בפייסבוק