פאר שנפצעה: אעלה בכל מצב

הטניסאית הבכירה של ישראל נפצעה בשבוע שעבר במהלך אימון באיזור עצם החזה ולא הצליחה להתאמן מאז לקראת אליפות ארה"ב. פאר: אני אנסה להגיע הכי מוכנה שאפשר

יום שני 27 אוגוסט 2007
אורן קורנפלד

מכה קשה לטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר שנפצעה רגע לפני שאמורה להתחיל אליפות ארה"ב הפתוחה, טורניר הגראנד סלאם האחרון של השנה.

ביום שני שעבר, במהלך אימון במחנה האימונים לקראת התחרות, החלו לשחר כאבים באיזור עצם החזה. למחנה האימונים הגיע כל הצוות המקצועי של שחר, עודד טייג, חוזה היגראס ומולי אפשטיין, מאמן הכושר.

אפשטיין: "ביום שלישי במהלך אימון הטניס הכאב החמיר, מה שאילץ אותנו לוותר על חבטות שגורמות לכאב. בבדיקה של רופא ה-WTA אובחנה דלקת במפרק הסחוסי בין הצלע החמישית לבין החיבור לעצם החזה.

"שחר קיבלה כדורים אנטי-דלקתיים וטיפולי פיסיותרפיה. ההנחייה היתה להוריד את קצב האימון ולתת למקום לנוח ולהחלים. נסיון חוזר להתאמן לקראת סוף השבוע הניב תוצאה דומה: כאבים חזקים באזור ללא כל הטבה, למרות הטיפולים היומיומיים.  שחר לא התאמנה כלל ביום שישי ושבת, מנוחה שלא הועילה וטסט קצר שנערך ביום ראשון העלה תוצאות דומות - כאבים חזקים וקושי לחבוט.

"בבדיקה נוספת של רופאת ה-WTA הועלתה הסברה שחלה החרפה ברמת הדלקת במפרק.  לדברי הרופאה, רק מנוחה מוחלטת עשויה להועיל ופציעות מסוג זה עלולות לארוך זמן רב.  בהחלטה משותפת הוחלט לא להתאמן עד ליום המשחק ואז לנסות לשחק עם חבישה מיוחדת.  במקביל שחר תבצע טיפולי פיסיותרפיה ותרגילי מתיחה"

היום (שני) ייעשו מספר טיפולים בעזרתו של הפיזיותרפיסט רפי וירשובסקי (נמצא כאן עם אנדי ויוני) ואולי נסיון קצר על המגרש. פאר אמרה לקראת ההתמודדות הצפויה ביום שלישי: "יש לי כאבים. אני אנסה להגיע הכי מוכנה ליום שלישי, לדעתי אני אעלה למגרש בכל מקרה ואתן את המקסימום".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק