ישראל תפתח מול בוסניה

נקבע סדר המשחקים לבית המשולש בהזדמנות האחרונה לאליפות אירופה: הנבחרת תשחק כבר בחמישי ויום למחרת תפגוש את סרביה. שיבק לא ימשיך לספרד בשל מחויבות לקבוצתו ההולנדית

יום שני 27 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

סדר המשחקים להמשך טורניר ההזדמנות האחרונה לאליפות אירופה נקבע היום, כאשר לפיו ישראל תפתח את הופעותיה בבית המשולש מול בוסניה ביום חמישי.

ישראל תאלץ לשחק יום אחרי יום וביום שישי היא תפגוש את מקדוניה. את משחקי הבית יפתחו בוסניה ומקדוניה שישחקו כבר ברביעי. כידוע, המנצחת בבית המשולש תעפיל לאליפות אירופה שם תשחק עם רוסיה (של בלאט), סרביה ויוון. כל המשחקים יחלו ב-21:30, שעון ישראל.

שיבק: באתי לנבחרת בשביל צביקה

עוזר מאמן הנבחרת הלאומית, אריק שיבק לא שב היום לישראל עם הנבחרת, שיבק המשיך מבלגיה להולנד, שם הוא מתחיל השבוע בהכנות לליגה ההולנדית, עם קבוצתו אמסטרדם.
שיבק נפרד אתמול לאחר המשחק מן השחקנים ומאנשי הצוות וביקש להעביר את דבריו לתקשורת ולציבור בארץ.

שיבק: "לצערי אני צריך לעזוב את הנבחרת עקב התחייבויות קודמות שהיו ידועות. בטוחני כי הנבחרת תמשיך לעשות חיל בדרך לאליפות אירופה.
אימון הנבחרת הוא בדמי ובליבי. אני עובד עם הנבחרת כבר מספר שנים, ואימון הנבחרת כמו שאני רואה אותו הוא ערך עליון שצריך לבצע אותו עם כל הנשמה.

אני אוהב את זה, אני מעריך את השחקנים שעושים מאמץ ונותנים מעצמם למען המדים הלאומיים, אני מעריך את האיגוד ואת אנשי הצוות שלו שפועלים למלא אחר כל הצרכים של הנבחרת ואני מאוד אוהב ומעריך את הצוות המקצועי. לכן גם השנה, נעניתי לקריאתו של צביקה ושל  יו"ר הועדה המקצועית , לבוא להיות חלק מצוות נבחר שמוביל את הנבחרת.
כפי שידוע לכם, מזה מספר שנים שאינני מאמן בארץ וההכנות לליגה ההולנדית מתחילות בימים הקרובים. עם פנייתם של יו"ר האיגוד, יו"ר הוועדה המקצועית ושל צביקה אלי, הודעתי להם כי בשל החוזה שנחתם  ביני לבין אמסטרדם, עוד לפני שהם שפנו אלי , אני מחויב להתייצב לעבודה בהולנד בתאריך...25.8.2007. 

התלבטתי רבות האם, לאור אילוץ זה, עלי לקחת חלק באימון הנבחרת. שלושה גורמים השפיעו עלי – המחויבות לכדורסל הישראלי,  צביקה שרף והלב שלי. צביקה ויו"ר הועדה המקצועית, למרות שידעו מראש על לוחות הזמנים שלי, הפצירו בי לבוא ולהיות חלק מהצוות הנהדר הזה ואני הסכמתי לקבל על עצמי את האתגר. 

בסופו של דבר, אני מאמין שעשיתי נכון. העמדנו נבחרת לתפארת, השגנו ביחד הישגים נפלאים ואני בטוח כי החבר'ה ימשיכו להוכיח יכולות גבוהות. המסע הזה, גם אם הוא נקטע מצידי לפני הסוף, היה חיובי, תורם ומעשיר לשני הצדדים - אני חושב.

אני עומד עכשיו לפני התחלה חדשה ישנה עם קבוצת אמסטרדם,  לקראת עונה ארוכה ומרתקת. אני אשמח לשוב ולשתף פעולה עם האיגוד באימוני הנבחרת גם בעתיד.

כמו שאמרתי קודם, בלי ציניות, זה בליבי. אני מאחל לנבחרת ולצוות המקצועי הצלחה בהמשך, הן כנבחרת והן כשחקנים, מאמנים ואנשי מקצוע בקבוצות השונות".

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק