חשוב שניצחתי בסיבוב ה-1

שחר פאר ניצחה בפתיחת אליפות ארה"ב למרות הפציעה 4:6 ו-6:7 את מיילן טו ותפגוש את מאטק (121). גם סלע בשלב הבא אחרי שניצח את ניקולאס לאפנטי מאקוודור

יום שלישי 28 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT

הישג נהדר לטניס הישראלי. בזמן ששאר הטניסאים נכשלו, עלו שחר פאר ודודי סלע לשלב השני באליפות ארה"ב הפתוחה. 

שחר פאר הפייטרית, שידועה באופיה החזק לא מהיום, התגברה על תקופה לא טובה שפקדה אותה לאחרונה ובעיקר על פציעה מעיקה שאיימה למנוע ממנה להתחרות, ועלתה לשלב השני בטורניר לאחר ניצחון חלק על האמריקאית מיילן טו 4:6, 6:7.

פאר פתחה לא טוב את המשחק וטו, המדורגת במקום ה-46 בעולם, עלתה ל-0:2 אחרי ששברה את הטניסאית הבכירה שלנו כבר בפתיחה. אך שחר התעשתה, שברה מיד חזרה ונכנסה למשחק. במצב של 4:4, שברה שחר שוב את יריבתה ולקחה גם את המשחקון הבא אותו הגישה, בכדי לנצח 4:6 במערכה הראשונה.

המערכה השניה התנהלה בצורה הפוכה. שחר פתחה מצויין עם שבירה ולקחה עוד משחקון כדי להוליך 0:2, אך כשנדמה היה שהנה היא בורחת וגומרת את הסיפור, חזרה טו למשחק וכפתה מערכה צמודה והפכפכה. בסופה ניצחה שחר 6:7 לאחר שובר שיוויון וגמרה את הסיפור בשתי מערכות. 

למרות התקופה הרעה, למרות היריבה החזקה והעיקשת ולמרות הפציעה - שחר פאר בשלב הבא. היא תפגוש שם את האמריקאית תאני מאטק, המדורגת במקום ה-121 בעולם, במה שאמור להיות, לפחות על הנייר, משחק קל יותר.

פאר: המנוחה והטיפולים עזרו לי

לאחר המשחק אמרה פאר: "עליתי למשחק אחרי הכנה לקויה בלשון המעטה, אפשר להגיד שכמעט ולא התאמנתי בחמשת הימים האחרונים ולמזלי המנוחה בתוספת הטיפולים עזרו לי להגיע במצב פיזי טוב יחסית. אין ספק שהפציעה במצב הרבה יותר טוב, בחימום כאב קצת אבל במהלך המשחק כמעט ולא הרגשתי את הפציעה, כרגע אני מרגישה בסדר".

על המשחק עצמו אמרה: "בתחילת המשחק פספסתי הזדמנויות בגיימים הראשונים ונכנסתי למשחק לאט. הגשתי טוב מאוד לאורך כל הסט הראשון ושיחקתי טוב מאוד בסופו. הסט השני התחיל טוב אבל אחרי שהובלתי 1:3 לא הייתי מספיק התקפית ונתתי לה לחזור למשחק ולשלוט בו. לצערי לא הצלחתי להעלות את הרמה, אבל נשארתי צמודה אליה למרות שהיא שלטה במשחק. טיי ברייק זה משחק של עצבים והתעלות בנקודות החשובות, היו לשתינו הזדמנויות ואני שמחה שהצלחתי לסיים את זה לבסוף"

על ההרגשה האישית שלה אחרי ההעפלה לסיבוב השני, אמרה: "מבחינתי חשוב מאוד שניצחתי את הסיבוב הראשון, במיוחד אחרי ההכנה הלקויה והפציעה. אני שמחה שלא הסתבכתי יותר מדי. היום אני משחקת זוגות, אני אמשיך בטיפולים, הכי חשוב זה לשמור על הבריאות ולהגיע מוכנה למשחק הבא".

הישג נהדר לדודי סלע

גם המחבט הישראלי מספר אחת אצל הגברים בשלב השני של הגראנד סלאם. דודי סלע גבר אמש על ניקולאס לאפנטי מאקוודור בארבע מערכות (7:5, 2:6, 1:6, 3:6) ועלה לשלב הבא . זוהי הפעם הראשונה שסלע עובר לסיבוב השני בטורניר הגרנד סלאם.

המערכה הראשונה במשחק היום החלה לא טוב עבור סלע, הטניסאי הישראלי נכשל בלנצח והפסיד 7:5 אולם גילה אופי חזק במהלכה. דווקא במערכה השנייה, נראה כי סלע חוזר למשחק. טניס משובח מצד הישראלי הוליך את סלע לניצחון מרשים 2:6 על לפאנטי. 

בתחילת המערכה השלישית דווקא יריבו מאקוודור פתח טוב, אבל סלע שמר על משחק ההגשה והוליך 1:2.סלע המשיך להצטיין במערכה ועלה ליתרון 1:4. סלע שמר על ההגשה ועל המשחק הנהדר והשאיר את יריבו מאחור - 1:6, סלע מנצח את המערכה השלישית.

סלע פתח היטב גם את המערכה הרביעית עם זכיה במשחקון הראשון, אבל לאחר מכן לאפנטי חזר ועלה ל-1:2 לטובתו. המערכה הרביעית הלכה לטובת הישראלי, שחיפש לסגור עניין - 3:6 בסיום לסלע, שזכה במשחק.

בעקבות הניצחון הערב כאמור העפיל דודי סלע לסיבוב השני. בסיבוב הבא מצפה לו מפגש לא פשוט מול חואן מונאקו הארגנטינאי,אשר מדורג 23 בתחרות ובעולם וגבר אמש על אדוארד רוז'ר-ואסלין הצרפתי.

הראל לוי מחוץ לטורניר הזוגות

הראל לוי, שלא הצליח להעפיל לטורניר היחידים לאחר שהודח בסיבוב המוקדמות השני, ניסה את כוחו בטורניר הזוגות אך גם שם נחל אכזבה כבר בסיבוב הראשון.

לוי ובן זוגו דומיניק הרבאטי הסלובקי הודחו ע"י הצמד האמריקאי ג'סי לואיין ואלכס קוזניצוב שלא התקשו לנצח בתוצאה 1:6, 4:6.

לילה ללא הפתעות בגזרת הגברים

שום הפתעה לא נרשמה בתחרות הלילה כשאף אחד מהטנסיאים הבכירים לא הודח ואפילו לא הפסדי מערכה. אנדי רודיק (5) הזיע במערכה הראשונה מול ג'אסטין גימלסטוב הבלגי וניצח רק לאחר שובר שיוויון בתוצאה 6:7, אך הוא לא התקשה בשתי המערכות הנוספות וניצח בהן 3:6, 3:6 כדי להשלים ניצחון חלק. 

ג'יימס בלייק (6) האמריקאי גם לא ליקק דבש מול בן ארצו מייקל ראסל אך בסופו של יום גם השלים ניצחן חלק של 6:7, 3:6, 6:7. לייטון יואיט האוסטרלי (16) טייל מול אמר דליץ האמריקאי וניצח 2:6, 4:6, 2:6.

 אחד הטוענים לכתר, נובאק דיוקוביץ' (3), לא התקשה אף הוא וגבר על רובין האס ההולנדי 2:6, 1:6, 3:6.

הפתעה בנשים: דניאלה האנטוחובה הודחה

הפתעה אחת גדולה נרשמה הלילה בטורניר הנשים, כשהסלובקית דניאלה האנטוחובה, המדורגת במקום התשיעי בעולם, הודחה מהתחרות ע"י יוליה ואקולנקו האוקראינית (50) שניצחה בתוצאה 4:6, 6:3, 1:6.

מלבד התוצאה הזו לא נרשמו הפתעות נוספות. מריה שראפובה (2) טיילה מול רוברטה וינצי האיטלקיה וניצחה 0:6, 1:6. סווטלנה קוזניצובה (4) גם לא הזיעה יותר מידי מול קלארה זקופאלובה וניצחה 2:6, 3:6.

טניסאיות רוסיות נוספות שלא התאמצו במיוחד הן אנה צ'אקווטאזה (6) שגברה על אשלי ווינהולד האמריקאית 1:6, 1:6 ונאדיה פטרובה שגברה על טימאה באסינסקי השוויצרית 3:6, 1:6.


תגובות

b

טלספורט בפייסבוק