טייסון גיי בגמר ה-200 מטרים

אתלטיקה: מדליסט הזהב בריצת ה-100 מטרים לגברים, העפיל הערב לגמר גם במרחק הכפול. מישל פרי זכתה בריצת ה-100 מטרים משוכות לנשים. סטפן הולם האלוף האולימפי, סיים רק רביעי בגמר הקפיצה לגובה

יום רביעי 29 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT

אליפות העולם באוסאקה נכנסה ליום החמישי שלה. במרכז התחרויות עמדה ריצת חצי גמר ה-200 מטרים לגברים בה קנה טייסון גיי, מדליסט הזהב בריצת ה-100 מטרים, מקום בגמר הריצה למרחק הכפול שתיערך מחר (חמישי).

ג'יי העפיל לגמר ריצת ה-200 מטרים, יחד עם עוד שני רצים אמריקאיים. גם ג'מייקה תזכה לשלושה נציגים, יחד עם אצן יווני ואצן הולנדי.

המאוכזב הגדול של , הערב הזה הוא ללא ספק סטפן הולם השבדי, האלוף האולימפי בקפיצה לגובה, שסיים רק רביעי בגמר ולא הצליח לזכות במדליה. דונלד תומאס מהבהאמס זכה במדליית הזהב עם גובה לא מרשים של 2.35 מטרים. ירוסלב ריבאקוב הרוסי וקיריאקוס ייואנו הקפריסאי, עם אותו הגובה רק עם יותר פסילות, זכו בכסף ובארד בהתאמה.

מישל פרי מארה"ב שמרה הערב על תוארה כאלופות העולם לריצת ה-100 מטרים משוכות, כשניצחה בגמר צמוד מאין כמוהו בזמן של 12.46 שניות. פרי הקדימה את פרדיטה פליסיאן הקנדית בשלוש מאיות בלבד. דלורין לונדון מג'מייקה סיימה שלישית עם זמן של 12.50 וזכתה בארד.

בריצת ה-400 מטרים לנשים כיכבו האצניות הבריטיות. כריסטין אורוגו גרפה את הזהב עם זמן של 49.61 שניות, כאשר בת ארצה ניקולה סאנדרס גרפה את הכסף עם תוצאה של 49.65 שניות. נובלין וויליאמס הג'ימייקנית סיימה שלישית כשפיגרה במאית שנייה בלבד אחרי סאנדרס, והשלימה מדלייה שנייה לג'מייקה הערב.

הגמר האחרון שנערך ביום התחרויות החמישי היה בריצת ה-1500 מטרים. ברנארד לאגאט הקנייתי, שמייצג דווקא את ארה"ב, זכה במדליית הזהב סוף סוף, אחרי שגרף מדליות ארד בסידני וכסף באתונה. 

ארה"ב ממשיכה להוליך את שיאניות המדליות עם 10 מדליות לזכותה. רוסיה, ששלטה אתמול ללא עוררין בבור הקפיצה לגובה, מדורגת שנייה עם 9 מדליות, 3 מהן מהזהב.

צילום: רויטרס

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק