וזו ממש לא מתיחה

במכבי ת"א שמחו כשקיבלו את קייסרי ארג'יאספור מהליגה הטורקית השנייה בהגרלה לפני שלושה שבועות. הערב כשלו הצהובים לעבור את הטורקים כשספגו הפסד מביש 3:1 בקייסרי.

יום חמישי 30 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT

מכבי ת"א שנסעה לטורקיה בתוך התוהו ובוהו של בחירת המאמן החדש ולאחר המתיחה המוצלחת ששיגעה את הממלכה התצהובה  תשוב מחר ארצה בבושת פנים לאחר שהציגה הערב את אחד המשחקים החלשים ביותר של קבוצה ישראלית בגביע אופ"א.

אם את הפאשלה מול סנטה קולומה הצליחו שחקני מכבי לתקן עם משחק גומלין טוב,הערב זה נראה כי לקבוצה יהיה קשה מאד לחפר על ההשפלה שעברה בקייסרי מול קבוצה מהליגה הטורקית השנייה ששיחקה בכמה דרגות מעליה.

שלוש טעויות בהגנה הובילו לשלושה שערים של הטורקים שיכלו גם לכבוש את הרביעי והחמישי בקלילות כמעט מעצבנת. רק המנג'ר אבי נמני ורודי חדד הצליחו להמתיק מעט את הגלולה עם רגע אחד של כדורגל שהוביל לשער המצמק בשלהי המחצית הראשונה. מכבי נפרדת מאירופה

מחצית ראשונה:
בדיוק כמו במשחק הראשון מכבי ת"א פתחה לא טוב אתת המשחק וטעות קשה הגנה של מכבי הובילה ליתרון של הטורקים כבר בדקה התשיעית. מסיקה וקפולוטו ניסו להגיע לאותו כדור. השניים התבלבלו והכדור הגיע לחלוץ הטורקי אילהן שכבש את הראשון עבור הטורקים לאחר שהקפיץ את הכדור מעל יבריץ', 0:1 לקייסרי.

שש דקות אחר כך, המצב הפך מעגום לרע כששוב שחקני ההגנה של מכבי נתנו לטורקים לטייל אל עבר השער. קוקסאל קיבל כדור ליד הרחבה חלף על פני מסיקה ובעט לשער, יבריץ' הצליח להדוף את הכדור אך הטורקי הצליח להגיע אליו שוב ולגלגל  פנימה, 0:2 לקייסרי. 

בדקה ה-17 הגיע מכבי להזדמנות הראשונה שלה במשחק כאשר היא קיבלה כדור חופשי כעשרים מטר מהשער הטורקי. אך הבעיטה של נמני נהדפה בחומת השחקנים. בדקה ה-26 חשבו שחקני מכבי שקיבלו מתנה מהשופט שיאניק קמנאן פרץ לתוך הרחבה קפץ מעל לשוער הטורקי ונפל. אך השופט לא התרגש מההצגה והורה להמשיך במשחק.

מכבי המשיכה לנסות לשוב למשחק כשבדקה ה-29 קיבל יניב עזרן הצעיר את הכדור בתוך הרחבה בסיום התקפה יפה של הצהובים. עזרן הסתובב בתוך הרחבה אך החטיא את השער מחמישה מטרים בודדים.

שש דקות לאחר ההזדמנות של חדד, הטורקים כמעט כבשו את השלישי כאשר חדד ניסה להרחיק כדור הגבהה של המקומיים ובטעות בעט את הכדור אל מעל לשערו הוא.

בדקה ה-40 מכבי שבה למשחק כשרודי חדד שנותר לבד בתוך הרחבה הגיע לכדור הגבהה של אבי נמני ונגח פנימה שער מצמק, 1:2 לקייסרי.

שתי דקות לאחר השער המצמק של חדד הגיעו הטורקים למצב טוב אך רק אנוכיות של בלירלאן מנעה ממכבי לספוג שער שלישי, כאשר הטורקי התגבר על חדד בתוך הרחבה אך העדיף לבעוט ממצב קשה במקום למסור לאחד מחבריו בתוך הרחבה, 1:2 לקייסרי אריג'אספור במחצית.

מחצית שנייה:
מכבי פתחה את המחצית השנייה בלחץ קל על השער הטורקי כשיאניק קמאנן ורודי חדד פעילים מאד בהתקפה של הצהובים אך לא מצליחים לייצר מצב של ממש.

רבע שעה בתוך המחצית השנייה הטורקים הגיעו לעוד הזדמנות כאשר זכו בכדור חופשי כ-30 מטרים משערו של יבריץ' אותו בעט אימאן קרוב מאד לשער של הצהובים.

בדקה ה-64 מכבי ניצלה מספיגת שער שלישי כאשר אלמקים השטלת בתוך הרחבה על כדור שבעט בלירלאן ומול שוער בעט לידיו של יבריץ' בחולשה.

בדקה ה-71 נראה היה כי הסיפור גמור כאשר ארג'יאספור עלתה ליתרון 1:3 משער עצמי של אביב חדד. הבלם ניסה לעצור בגלישה את הבעיטה של אלטין שקיבל כדור ארוך מההגנה הטורקית ופרץ לתןך הרחבה אך הכדור נהדף על ידי יבריץ' אל גופו של חדד וחדר פנימה.
 
השער השלישי הוציא את הרוח מהפרשים של שחקני מכבי שעוד הגיעו למצב טוב בדקה האחרונה של המשחק כשאבי נמני ניסה לבעוט מרחוק והיה קרוב לשער. אך גם הניסיון הזה היה מעט מידי ומאוחר מיד. 1:3 לקייסרי שעולה לסיבוב הראשון של גביע אופ"א. מכבי, היא תראה אותו בטלביזיה


מכבי ת"א:  יבריץ', שפונגין, אביב חדד, קפילוטו, מסיקה , ייני, נמני, רומן, קודי חדד, עזרן (פרץ 63) וקמנאן.

לאחר המשחק אמר לוני הרציקוביץ':  "אני לא מאשים את השחקנים. אני מאשים את עצמי בראש ובראשונה על ההתנהלות בשבועות האחרונים. לקהל לא מגיע לראות כדורגל כזה, לא מגיע לראות את מכבי מקבלת שלושה שערים כאלה כמו שבנוער לא מקבלים".

אבי נמני, אמר: "יש לנו עכשיו שבועיים להסתדר לקראת משחק הליגה הבא. יכול להיות שזה מחיר על ההתנהלות בשבוע האחרון ועל זה שיש לנו שחקנים צעירים. גם לפני השבוע לא נראינו כמו שאנחנו רוצים להיראות. אם לא נקבל כף, אולי נשחרר שחקנים".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק