סבלו מחוסר ניסיון

נתניה פספסה הזדמנות לעבור שלב בגביע אופ"א בהופעת הבכורה באירופה כשספגה שער בדקה ה-84 והפסידה 1:0 ללייריה, נגל כבש בדקה ה-84. עטר: אני גאה בשחקנים שלי

יום חמישי 30 אוגוסט 2007
הדס גרינברג

חבל, כל כך רצינו לראות את מכבי נתניה בסיבוב המוקדמות השלישי של גביע אופ"א, אך זה לא יקרה אחרי שהקבוצה של ראובן עטר סבלה מחוסר מזל והפסידה 1:0 ללייריה הפורטוגלית.

נתניה, שסחטה תיקו בחוץ ללא שערים במשחק הראשון הגיעה לגומלין בקרית-אליעזר מלווה ב-9,000 אוהדים משולהבים שרצו לראות את קבוצתם עושה היסטוריה. זה לא קרה כשהקבוצה ספגה שער בדקה ה-84 אחרי שנגל המחליף כבש.

נתניה כעת תעשה הכל להתרכז בליגה בניסיון לשחזר את ההישג מהשנה שעברה כשסיימה במקום השני והוכתרה כסגנית האלופה. לאירופה היא כבר עכשיו מתגעגעת.

ראובן עטר, מאמן מכבי נתניה אמר בסיום המשחק: "הם קבוצה טובה יותר ללא ספק. הגענו למצבים שלנו אבל החמצנו. יש להם שוער מצוין. לצערי לא הצלחנו לכבוש, אבל אני גאה בשחקנים כי הם נתנו את המקסימום. אני מרוצה מאוד מאיך שהם שיחקו".

על היריבה אמר עטר: " לירייה מאורגנת טוב גם בחלק ההגנתי ובכדורגל אנחנו כבר יודעים שכשאתה מחמיץ אתה בדרך כלל סופג. נקווה שבעונה הזו נצליח להגיע שוב למפעל אירופאי. ההופעה באירופה נתנה לנו הרגשה טובה שהבאנו לכאן בקרית-אליעזר את כל אירופה".

פאולו דוארטה, מאמן לירייה: "לא כל כך הופתענו מהחולשה של נתניה. הייתי עצבני ברוב המשחק מאחר וזה משחק מאוד גורלי. הייתי במתח רוב המשחק אבל עכשיו אני שמח שהצלחנו לעשות את זה ויש לי הקלה אחרי הניצחון. יש לנו משחק חשוב בימים הקרובים ואני כבר עם הראש במשחק הבא".

מחצית ראשונה

המשחק נפתח בקצב טוב כששתי הקבוצות יזמו התקפות וכבר בדקה השלישית נתניה רשמה את ההזדמנות הראשונה אחרי שאיתי שכטר חטף כדור, התקדם ובעט כדור שטרז קלט בקלות.

9,000 הצופים ראו את לייריה נכנסה למשחק בהמשך אך חוסר העומק בהתקפה שלה מנע ממנה להגיע למצבים ולאיים על השער של לירן שטראובר.

בדקה השביעית אוקוצ'ה שלח בעיטה חזקה שחלפה ליד הקורה ופספסה את השער של טרז. ארבע דקות חלפו והגיעה הזדמנות מהצד השני כשרוסה פאולו הגיח עם בעיטה משלו שחלפה גם היא ליד הקורה.

שתי הקבוצות לא בעטו מספיק לשער אך בדקה ה-40 כניסה של שכטר לאגף הימני הביאה לניסיון מסירה לאוקוצ'ה אך הכדור הגיע לבונדאה שבעט מתוך הרחבה כדור שנהדף על-ידי ההגנה.

מחצית שנייה

אוקוצ'ה הפעלתן הגיע להזדמנות הראשונה שלו במחצית השנייה חמש דקות מפתיחתה אך בעט כדור שנהדף לקרן. בכדור הקרן הצליח שכטר לנגוח כדור מסוכן שנהדף בקושי רב על-ידי שוער לייריה, טרז.

בדקה ה-70 הזדמנות טובה לפורטוגלים לכבוש כשכדור מהאגף הימני הגיע לקאדו שבעט טוב, אך שטראובר הצליח להציל.

בדקה ה-82 הזדמנות מצוינת לנתניה לעלות ליתרון כשסבסטיאן רוזנטל שנכנס כמחליף הרים כדור מצד שמאל לאוקוצ'ה שנגח היטב, אך שוער לייריה הדף.

עברו שתי דקות ולאכזבת הצופים בקרית-אליעזר ספגה נתניה את השער ממנו היא חששה כשסרג' נגל קיבל כדור אחרי טעות בהגנת נתניה ומקצה הרחבה בעט מול שער חשוף וקבע, 0:1 ללייריה.

נתניה: לירן שטראובר; דדי בן-דיין, אבי סטרול, לואיס מרין, קלמי סבן; ז'אונו בונדאה (סבסטיאן רוזנטל/80), אלמוג כהן (דלה ימפולסקי/68), אמייה טגה, תמיר כהן; איתי שכטר, אייזיק אבודו אוקוצ'ה.

לייריה: פרננדו; בונפין, הוגו קוסטה, פאולו רוסה, קרלוס סילבה; פאריה, סוגו (סרג' נגל/61), מודו לראנז'ירו, ז'ואאו ריביירו; רנאטו, טיאגו פריירה. 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק