נגשים את החלום שלו

אלונה ברקת סיפרה במסיבת עיתונאים על התחושות שלה: נוספוואה הוא דוגמא לסיבה שנכנסתי לכדורגל. בלבול: כשהחתמתי אותו הוא אמר לי 'אלוהים יברך אותך'. השחקנים הגיעו למפגש עם פסיכולוג

יום חמישי 30 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

יממה אחרי מותו של צ'יסאו נוספאווה ובהפועל באר שבע מתקשים להירגע.

הבוקר הגיעו השחקנים לאצטדיון וסרמיל כדי לערוך שיחה משותפת ולשוחח עם פסיכולוג שהגיע למקום.

גם ראש עיריית באר-שבע, יעקב טרנר הגיע הבוקר לאצטדיון וסרמיל כדי להיות עם השחקנים ברגעים הקשים אחרי המוות הטראגי של שחקן הפועל ב"ש, צ'יסאו נוספוואה. טרנר אמר: "אנחנו המומים וכואבים. זו טרגדיה ענקית, הוא היה איש גדול ושחקן גדול מחליף ראוי לדאטורו. זו אבדה להפועל באר-שבע ולעיר, אבל השחקנים הם גברים, הם ייצאו מזה. זו שעת מבחן ונצא ממנה מחוזקים, נמשיך ונעשה עונה טובה".

אנשי הקבוצה הקימו אנדרטה זמנית לזכרו של השחקן מזמביה, כשליד תמונתו נתלתה חולצת השחקן ודגל הקבוצה. 

הרב בנימין בצרי ערך טקס לשחקן, דיבר בשבחו ואמר שמדובר בגזירה משמיים. בצרי הדגיש כי נוספוואה היה שחקן עם נשמה יתרה וסיפר לשחקנים כי הכל כתוב מראש. השחקנים השתתפו בטקס וחלקם הזילו דמעה.

ברקת: נגשים את החלום שלו

אחר הצהריים נערכה מסיבת עיתונאים בעיר, בה סיפרו אלונה ברקת ומרקו בלבול על השחקן ועל התחושות שלהם 12 שעות אחרי הטרגדיה.

אלונה ברקת: "נוספוואה מהווה סיבה למה נכנסתי לכדורגל. הדרך ארץ שלו, הגישה וההתנהגות שלו, הכל כל כך מצא חן בעיני. הוא היה איש מדהים, הוא השתדל לנצל כל הזדמנות שנתנו לו. הוא איתנו רק שלושה שבועות אבל ההרגשה שהוא המון זמן איתנו. אנחנו נגשים את החלום שלו לעלות לליגת העל".

מרקו בלבול: "הייתה לי התלבטות אם להחתים אותו. בחנתי אותו במשך שלושה שבועות אבל אני כרגע אומר לשחקנים שלי שיותר חשוב מלהיות שחקן זה להיות בן אדם ונוספוואה הוא קודם כל היה אדם מדהים עם אישיות נאצלת. כשבישרתי לו שאני מחתים אותו הוא אמר לי 'גוד בלס יו' וזה שווה לי יותר משני השערים שהוא הבקיע בשבת".

רופא הקבוצה, ליאור זלר: "השחקן עבר פה את כל הבדיקות הנדרשות. לפני שהתחיל לשחק הכל היה נקי ולפי התקנון. לא התבצע כאן שום פאק, הכל עמד בתקן של ההתאחדות".

לוזון מינה ועדת בדיקה

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון מינה בצהריים חברי וועדת בדיקה מיוחדת למותו של נוספוואה.

בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, אורי שילה כשחברים נוספים שישבו בוועדה הם סמנכ"ל ההתאחדות, רותם קמר, יו"ר הוועדה הרפואית בהתאחדות, מיכאל וייסמן, עו"ד משה אביבי ורופא נבחרת ישראל, ד"ר מארק רוסנובסקי.

המשחקים בליגת העל, הלאומית והליגה הארצית יחלו בדקת דומיה כללית בסוף השבוע לזכרו של השחקן. משחק גביע הטוטו של הקבוצה שאמור היה להערך בסוף השבוע מול הפועל נצרת-עילית נדחה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק