7 שינויים לקראת בני יהודה

חן עזריאל ועמית בן-שושן תורגלו באימון של בית"ר ירושלים לקראת משחק גביע הטוטו, מירוסביץ' וברוכיאן אמורים לפתוח בקישור. עידן טל: הדברים לא הולכים טוב למרות ההשקעה

יום חמישי 30 אוגוסט 2007
אסף שקד

בית"ר ירושלים ערכה היום בבוקר אימון נוסף במסגרת ההכנות למשחק מול בני יהודה במסגרת גביע הטוטו בשבת (20.50). בניגוד לשבועות הקודמים בהם עמד לרשותו של יצחק שום סגל מלא, היום באימון קיבלו מספר שחקני הרכב טיפולים וכמו שזה נראה יצחק שום לא יעלה בהרכב החזק ביותר מול בני יהודה.

ברק יצחקי, כוכב בית"ר ירושלים בחודש האחרון, לא ערך היום אימון וזכה לקבל טיפולים. השחקן שסובל ממתיחה קלה צפוי לקבל מנוחה במשחק ביום שבת וזאת על מנת שיהיה כשיר במאת האחוזים למשחק הנבחרת מול אנגליה בשבוע הבא.

שחקן נוסף שלא ערך אימון מלא זהו הקשר השמאלי מיכאל זנדברג. השחקן פתח את האימון עם יתר הקבוצה, אך לאחר כרבע שעה נטש בגלל מתיחה קלה שחש. ללא קשר למתיחה, זנדברג תוכנן מראש לפתוח על הספסל ביום שבת במסגרת ההחלטה של יצחק שום לתת לשחקני ספסל הזדמנות לצבור דקות משחק.

אל השניים הצטרף גם כריסטיאן אלברז שגם הוא לא ערך אימון מלא, אך יתכן כי בסופו של דבר ישתמש בו שום כמגן ימני במשחק מול בני יהודה. אגב, אלברז בצוותא עם מירוסביץ' ימריאו בתחילת השבוע לאוסטריה שם יצטרפו לנבחרתם צ'ילה במשחקים מול אוסטריה ושוויץ.

על פי התרגול שערך היום שום באימון, הוא יבצע מספר שינויים בהרכב ביום שבת, אם כי יתכן שההרכב ישתנה במהלך האימון מחר. בחוליית ההגנה זכה אריק בנאדו למנוחה ולא תורגל בהרכב הראשון, מי שתפס את מקומו כבלם לצידו של גרשון זהו הקפטן דוד אמסלם. בעמדת המגן הימני תורגל יואב זיו שתפס את מקומו של כריסטיאן אלברז שלא התאמן כאמור באופן מלא ואילו באגף ימין תורגל אלירן דנין שצפוי לפתוח לראשונה בהרכב. במידה ואלברז יהיה כשיר בסופו של דבר ושום יחליט לפתוח עימו בהרכב, יתכן כי דנין ידחה את הופעת הבכורה שלו למועד אחר, אם בכלל יישאר בבית"ר.

חוליית הקישור שתורגלה הבוקר באימון שונה לחלוטין מזו שתפקדה במשחקים האחרונים. עידן טל וגל אלברמן לא תורגלו בהרכב וזאת על מנת "לתת" להם מנוחה בצוותא עם זנדברג. דרק בואטנג תורגל בהרכב והוא היחיד מבין שחקני הקישור הקבועים שלא יפתח על הספסל.

מי שכן תורגלו בהרכב ויצברו דקות משחק אלו הם אבירם ברוכיאן שהיה מצוין מול הפועל ת"א ויפתח לצידו של מילובאן מירוסביץ' ששולב גם הוא במהלך משחק הליגה האחרון. את העמדה של זנדברג באגף שמאל יתפוס ככל הנראה עמית בן שושן שנעדר מהמגרשים בחודש האחרון בגלל פציעה אבל צפוי לערוך הופעת בכורה במדי בית"ר העונה כשיתפקד כשחקן כנף שמאלי.

בחוליית החוד מכין שום הפתעה נוספת, השחקן הצעיר חן עזריאל יפתח בהרכב לראשונה העונה במשחק רשמי כשלצידו תורגל אנטונלי רומולו שכבר כבש שער במשחק גביע הטוטו מול הפועל כפ"ס.

הערכה: אף שחקן לא יעזוב

מחר יהיה זה היום האחרון להעברת שחקנים מישראל לאירופה וכמו שהדברים נראים כעת, אם לא יקרה דבר יוצא דופן, אף שחקן של בית"ר לא יעזוב. יואב זיו מבוקש ע"י רידינג האנגלית, אך מהלך שכזה ככל הנראה לא ייצא לפועל ב-24 השעות הקרובות. עם זאת, במהלך פגרת החורף בינואר, צפויים השחקנים לקבל הצעות נוספות אז הם כנראה גם ימומשו.

עידן טל התייחס בתום האימון ליכולת האישית שלו כשאמר: "אין הוקוס פוקוס. אני מכיר את זה, זה כבר קרה לי שהיה לי קשה להיכנס לעניינים בהתחלה גם במכבי חיפה. מבחינתי למרות שאני נותן את הכל, כרגע זה לא תמיד הולך. הדברים לא הולכים הכי טוב למרות ההשקעה. לא שכחתי לעשות את מה שצריך. צריך להתרגל לקבוצה החדשה, זה יגיע".

טל גם התייחס למותו הטראגי של שחקן הפועל ב"ש, צ'סוואה נסופוואה: "זה מפחיד. אנחנו לא יודעים איך לעכל דבר כזה. אנחנו השחקנים מבינים בזה פחות, הרופאים צריכים לתת את התשובות על התופעה הזו. אולי בכל זאת צריך לשנות את הבדיקות בתחילת העונה. בגלל דברים כאלה, צריך ששחקן יהיה לפעמים רופא לעצמו, ואם הוא חושב שהוא צריך להוריד עומס, אז שיעשה את זה".

צילום: בית"ר-נט

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק