צביקה צעק: משתין עליך

פרסום בכורה: העיתונאי עופר מתן מעיתון הארץ טוען כי הותקף בסיום המשחק על ידי מאמן הנבחרת צביקה שרף: "צביקה הסתובב, חיפש אותי בטירוף, באמוק, הצביע עליי וצרח בטירוף תעוף מפה"

שבת 01 ספטמבר 2007
שלמה חסיד

עופר מתן, עיתונאי מעיתון "הארץ", טוען כי הותקף סמוך לסיום המשחק בין ישראל למקדוניה, על ידי המאמן הלאומי צביקה שרף  ונאסר אליו להיכנס לחדר ההלבשה בסיום המשחק. מתן סיפר: "אולי ראיתם בטלוויזיה שכשנשאר שניה לסיום צביקה הסתובב לאחור וצרח על מישהו. מה שקרה, אני, עומר בנוביץ', אבי אורנן ורפי נאה באנו ונעמדנו מאחורי הספסל של ישראל כי הבנו שהולך להיות ניצחון ורצינו תגובות. אבל צביקה הסתובב, חיפש אותי בטירוף, באמוק,  הצביע עליי וצרח בטירוף 'תעוף מפה, תעוף מפה, תעוף מפה'. 

ראיתי ששאר העיתונאים נשארים ולא עפתי משם. שניה אחרי זה היתה את הבאזר, כל השחקנים קפצו וחגגו, עמדתי מהצד והסתכלתי מה קורה. חוץ מרופא הנבחרת שאמר לי תירגע אף אחד לא ממש התייחס לזה. השחקנים ירדו לחדר ההלבשה והלכתי אחריהם יחד עם שאר העיתונאים. 

ירמי אולמרט ביקש מהמאבטחים לתת לכל העיתונאים להיכנס לחדר ההלבשה, נתנו לנו, כשערוץ הספורט ו-וואן גם הכניסו מצלמות. הכול היה מטורף, מלא מים, צביקה כנראה דיבר בטלפון בחוץ כי הוא הגיע רק אחרי חצי דקה. אני בדיוק ניסיתי לשמוע מה הלפרין אומר בטלויזיה כדי לרשום, ואז צביקה הגיע והתחיל לצעוק 'מה הוא עושה פה שיעוף מפה, הוא עוד שמח', כי הוא קלט שאני מחוייך ומבסוט שהנבחרת הצליחה. הוא התחיל לצרוח, הסתובבתי ואמרתי 'אני פה כי אני עושה את העבודה שלי ואני צריך להיות פה'. ואז הוא התחיל לצרוח 'אני משתין עליך, למה מי אתה, אתה אפס, תעוף מפה, תעוף מפה'. 

קלטתי שהוא בטירוף, וכולם בשקט ומקשיבים, הבנתי שהוא ממש מאבד שליטה ואמרתי לו תקשיב 'אני הולך, אבל שתדע שאני צריך להיות פה כי זה העבודה שלי וזה מה שאני צריך לעשות'. ואז הוא התחיל לצרוח שוב 'אני משתין עליך, אני משתין עליך', בא וניסה להרביץ לי, ומומו לוצקי ואולי עוד מישהו עצרו אותו. ותוך כדי שאני הולך הוא צורח עליי 'אני משתין עליך'. 

ירמי אולמרט גם היה שם, וכיול להיות שהוא גם עצר אותו. טפירו אמר לו 'צביקה עזוב אותו בחייך', אבל הוא לא התייחס, והמשיך לצרוח. יצאתי החוצה, עמדתי איזה 15 מטר מחוץ לחדר ההלבשה, מחכה שהשחקנים ייצאו כדי לקבל תגובה כי לא היה לי שום דבר. ואז המאבטח השב"כניק של הנבחרת בא וביקש ממני לא להיכנס עוד פעם לחדר ההלבשה. אמרתי לו בסדר אל תדאג אני לא אעשה את זה. ואז הוא אמר לי 'לא אני רוצה שתצא מהאולם', אמרתי לו 'תשמע אני לא מקבל ממך הוראות, אני בעבודה פה ויש לי תג של עיתונות', הוא בא דיבר עם השוטרים הספרדים, לא ברור למה אבל הם מקבלים ממנו הוראות, הם לקחו אותי החוצה, לא באלימות, אבל הם התחילו לדחוף אותי, אז הבנתי שאני צריך לעשות את מה שהם אומרים, הם הכריחו אותי לעמוד בחוץ ולא נתנו לי לזוז עד שהאוטובס של ישראל ייסע משם, כששאר העיתונאים כן עובדים.

 אז הגיעו עוד שוטרים ורצו לעכב אותי לחקירה אבל היה שם איזה ישראלי שתרגם והסברתי להם שאני זה שניסו לתקוף אותו, אז הם ירדו ממני. הנבחרת נסעה ואף אחד לא דיבר אותי".

שרף: מוקדם לדון בהמשך דרכי

מאמן נבחרת ישראל, צביקה שרף, מסרב לומר אם הוא מעוניין להמשיך בנבחרת אחרי אליפות אירופה. 

שרף, שהותקף רבות בקיץ שעבר על הכישלון בקמפיין, שהסתיים במקום האחרון בבית והמשך לטורניר ההזדמנות האחרונה אמר ל-TELESPORT: "מוקדם לדון בהמשך דרכי בנבחרת. רק בסיום האליפות העניין יעלה על הפרק. איש לא ימנע ממני להדריך את הנבחרת במהלך האליפות ורק בסיומה יתכנו שינויים".

יצויין כי שרף, הפטריוט הגדול של הכדורסל הישראלי, אמר בכל הזדמנות כי הוא מעוניין להמשיך בנבחרת ולא ברור מה עומד מאחורי אמירתו כי רק בסיום האליפות יודיע על המשך דרכו, מה גם שהמאמן הלאומי הודיע כי אין סתירה בין תפקידו כג'נרל מנג'ר מכבי ת"א למשרת המאמן הלאומי.

ביום שני תפגשו נבחרת ישראל את יוון עם הגארד, תיאו פאפאלוקאס מצסק"א מוסקבה שאמר ל-TELESPORT לקראת המשחק: "יהיה משחק מעניין מאוד. ידעתי שישראל תעפיל והתכוננו אליה. יש לי את כל הכבוד לכדורסל הישראלי, אבל אנחנו נבחרת עדיפה וצריכים לנצח".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק