פאר: הולך להיות קשה מאוד

US OPEN: הטניסאית הבכירה שלנו לא מקלה ראש ביריבה בשמינית הגמר, רדוואנסקה הפולנייה שהדיחה את שראפובה. על הניצחון 4:6, 6:3 ו-6:7 על ואידיסובה אמרה: שמחה שניצחתי במעמד כזה

יום ראשון 02 ספטמבר 2007
אורן קורנפלד, אסף בילגורי

 שוב שחר פאר מוכיחה בפעם המי יודע כמה שהיא עשוייה מחומר של אלופים. הטניסאית מספר אחת שלנו העפילה הלילה בפעם השנייה ברציפות לשמינית גמר הגראנד סלאם בארה"ב, אחרי ניצחון מצויין על ואדיסובה הצ'כית (13 בטורניר), 6:7,6:3,4:6.

שחר, שהתלוננה בתחילת הטורניר על כאבים בבית החזה, אבל ניפנפה בדרך שתי טניסאיות אמריקאיות, נתנה טניס נהדר מול הצ'כית המצויינת, שלא הצליחה להתמודד איתה. פאר פיגרה 3:0 בפתיחת המערכה הראשונה והשנייה אך פעמיים ידעה לחזור כמו גדולה. 

המערכה השלישית היתה מרתקת והוכיחה לא רק עד כמה הטניס של שחר שייך לגדולות באמת, אלא כמה האופי שלה חזק. שחר הוליכה כבר 3:5 במערכה, אך הצ'כית חזרה למשחק. והישוותה ל-5:5. הרבה טניסאיות היו נשברות במצב כזה, אך לא שחר, שנלחמה עד הסוף, ניצחה בשובר השיויון 5:7, 6:7 במערכה ו-1:2 במשחק כולו שנמשך קרוב לשעתיים וחצי של טניס משובח מהרמה הגבוהה ביותר.

כעת מחכה לשחר בסיבוב הבא אגינאסקה רדוואנסקה הפולנייה (30 בטורניר). הפולנייה הדהימה את שראפובה בסיבוב הקודם ואילו בשורות פנטסטיות לשחר, שתגיע למשחק מול הפולנייה כפייבוריטית ברורה.

פאר: רדוואנסקה יריבה קשה מאוד

פאר אמרה לאחר המשחק: "היה משחק קשה מאוד, ואידיסובה שחקנית טובה מאוד, הגנתי טוב מאוד והתקפתי כשצריך, החזרתי טוב את הסרבים וניסיתי להתקיף כמה שיותר את הסרב השני שלה. היה משחק ארוך עם נקודות ארוכות אבל אני בכושר טוב.

"אני שמחה שניצחתי במשחק חשוב במעמד כזה, זו פעם ראשונה שאני מנצחת משחק לילה (נייט מאצ'), כמובן שהיה לחץ במהלך כל הסט השלישי וגם כשמפסידים מאצ' פוינטס צריך להמשיך לשחק. במאצ' פוינט הראשון והשני היא שיחקה מצויין, בשלישי הייתי אגרסיבית והיא החזירה כדורים אבודים, ברביעי היא סוף סוף עשתה טעות".

על היריבה בשמינית הגמר, אמרה פאר: "רדאוונסקה שחקנית טובה מאוד, צעירה שעשתה קפיצה גדולה בשנה האחרונה, הולך להיות משחק קשה מאוד. אסור לשכוח את מי היא ניצחה במשחק האחרון".


מערכה 1: פאר חוזרת מפיגור ומנצחת

פאר פתחה את המערכה השנייה כמו שפתחה את הראשונה ואיפשרה לצ'כית לשבור אותה מיד כדי לעלות ליתרון 0:2 מהיר.

שחר פתחה לא  טוב את המשחק והצ'כית עם שבירה מהירה ושמירה על ההגשות עלתה ל-0:3 מהיר. פאר לא ויתרה ועם שתי שבירות עשתה קאמבק נפלא, וחזרה ל-3:3 במערכה עם 3 משחקונים רצופים. במשחקו השביעי הצ'כית הצליחה לשמור על ההגשה שלה ולהחזיר את היתרון.

שחר שוב שמרה על ההגשה שלה והשוותה ל-4:4 במערכה. שחר הדהימה שוב את ואדיסובה עם הטניס הנהדר שלה, עלתה ליתרון 0:40 מהיר ושברה את יריבתה בדרך להובלה ראשונה בדיוק בזמן 4:5 במערכה. שחר עמדה בלחץ כמו גדולה, שמרה על ההגשה שלה וניצחה את המערכה 4:6, אחרי שפיגרה כבר 3:0 בתחילת המערכה.

מערכה 2: שחר שוב חוזר מפיגור אך מפסידה 3:6

המערכה השנייה נפתחה בדיוק כמו המערכה הראשונה. ואדיסובה שברה מיד את פאר, שמרה על הגשות הפתיחה שלה ועלתה ליתרון 0:3 מהיר. שחר שמרה על ההגשה במשחקון הרביעי וצימקה ל-1:3. פאר המשיכה לשחזר את המערכה הראשונה, שברה את הצ'כית וחזרה ל-2:3.

פאר שקיבלה עידוד וביטחון, הביסה את יריבתה במשחקון השישי וניצחה על האפס בדרך ל-3:3 במערכה השנייה. הצ'כית הצליחה לשמור עלההגשה שלה ולחזור להוביל 3:4 במערכה. הפעם בניגוד למערכה הראשונה, שחר לא הצליחה לחזור ל-4:4 שחר פיגרה כבר 40:0 במשחקון המכריע, אך חזרה כמו גדולה ל-40:40. ואדיסובה לא איבדה את קור הרוח והצליחה לנצח בשובר שיוויון את המשחקון ואת המערכה כולה 3:6.

מערכה 3: פאר עושה את זה ומנצחת בשובר שיויון.

ואדיסובה שברה את שחר מיד במשחקון הראשון, אך פאר השיבה עם שבירה משלה וקבע 1:1 במערכה המכרעת. פאר שמרה על ההגשה שלה והשלימה מהפך בדרך ל-1:2. ואדיסובה חזרה ל-2:2 אך ירקה דם על כל נקודה, כששחר משחקת מצויין מהקו האחורי. פאר שמרה על ההגשה שלה וניצלה טעות קשה של ואדיסובה, שלא הצליחה להחזיר כדור פשוט מהרשת ועלתה ליתרון 2:3.

שחר שיחקה נהדר במשחקון השישי, הצליחה לגרור את הצ'כית לשובר שיווין וירדה שוב ושוב לרשות. פאר הצליחה להשיג שתי נקודות שבירה, אך הצ'כית לא ויתרה וחזרה פעמיים, ולבסוף ניצחה וחזרה ל-3:3. פאר לא הנתנה הרבה סיכוי לצ'כית במשחקון הבא ושוב חזרה לשלוט במערכה המכרעת והובילה 3:4, שני משחקונים בדרך לניצחון. שחר המשיכה להפגין טניס נהדר, התישה והריצה את הצ'כית מצד לצד והצליחה להשיג שבירה קריטית בדרך ל-3:5 במערכה המכרעת. 

המשחקון המכריע היה מרתק. ואדיסובה הצליחה להוביל 30:40 וחשבה שהיא שוברת את שחר, אך פאר הצילה כדור אבוד והפתיעה את הצ'כית כדי לכפות שובר שיוויון. פאר הוליכה והשיגה נקודת משחק בשובר השיוויון אך הצ'כית הצליחה לחזור. ולנצח את השחקון ולצמק ל-5:4. ואדיסובה שמרה על ההגשה שלה והצליחה לחזור ל-5:5. שחר פיגרה כבר 30:15 במשחקון הבא אך חזרה למשחק והמשחקון נכנס לעוד שובר שיויון. פאר ניצחה את השובר שיוויון בניסיון הראשון עם אס מנצח ועלתה ליתרון 5:6. פאר הצליחה להוליך 30:40 אך עשתה טעות בלתי מחוייבת והמשחק הלך לשובר שיוויון נוסף. שופט המשחק קבע שכדור של שחר עבר את הקו למרות שהיה בפנים ושחר הפסידה את המערכה בדרך ל-6:6 המשחק הולך לשובר שוויון.

פאר עלתה ליתרון 0:1 בשובר השיווין אך ואדיסובה עשתה 1:2. ו-2:3. פאר לא נשברה וחזרה ל-3:3 שהיא מנצלת טעות בלתי מחוייבת של הצ'כית. פאר עלתה ליתרון 3:4 ו-3:5 כשהצ'כית מכה כדורים פשוטים לרשת. הפעם היה תורה של שחר לעשות טעות והצ'כית חזרה ל-4:5. ואדיסובה עם הגשה מצויינת היתה בטוחה שהיא משווה אך שחר עם חבטת החזרה מהסרטים הפתיעה אותה ועלתה ליתרון 4:6 בדרך לנקודת משחק. שחר ירדה לרשת אך עשתה טעות ואיפשרה לצ'כית לחזור ל-5:6. ההגשה של שחר לא הותירה סיכוי לצ'כית ושחר ניצחה 5:7 בשובר השויון ו-1:2 במשחק כולו!.

צילום: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק