האיגוד מגבה את שרף

באיגוד הכדורסל מגבים את המאמן הלאומי צביקה שרף שתקף את העיתונאי עופר מתן: שרף כבר הבהיר בעבר לכתב, שלנוכח הכתבות שהוא כותב, אין לו עניין לשתף אתו פעולה מעבר למה שמחייב אותו התפקיד

יום ראשון 02 ספטמבר 2007

באיגוד הכדורסל הבהירו היום כי ראשי האיגוד מעניקים גיבוי למאמן צביקה שרף שהואשם כמי שתקף מילולית באופן קשה את כתב עיתון "הארץ" עופר מתן בסיום משחק הנבחרת ביום שישי מול מקדוניה.

בהודעת האיגוד היום פורסם כי: "אין האיגוד יכול או רוצה לפגוע במי שעושה את עבודתו העיתונאית, אך יחד עם זאת אין זה מתפקידו של איגוד הכדורסל לדאוג לשירותי ההסעה של העיתונאים המלווים את נבחרות ישראל בחו"ל. 

כתב הארץ נוהג מצד אחד לפרסם דברים שהם על סף ההמצאה תוך שהוא לא נותן לעובדות בשטח להפריע לו בדרך לכותרת ומצד שני הוא מבקש שיארחו אותו באוטובוס השחקנים.
בשניות הסיום של המשחק מול מקדוניה, החליט הכתב לעבור ממקומו ולהיכנס לתחומי הספסל של הנבחרת. מעשה כזה אינו מקובל ועם כל הכבוד שאנו רוכשים לכתב הארץ, מקומו בספסל העיתונאים ולא בתחומי ספסל השחקנים.

המאמן הלאומי צביקה שרף, כבר הבהיר בעבר לכתב, שלנוכח הכתבות שהוא כותב, אין לו עניין לשתף אתו פעולה מעבר למה שמחייב אותו התפקיד. מעולם לא נמנע מהכתב להיות נוכח באימוני הנבחרת בארץ, במסיבות העיתונאים שמקיים המאמן מיד לאחר כל אימון וכמו כן לא נמנעה ממנו הזכות לשוחח עם שחקנים.

הבוקר, לאחר שהכתב פרסם בעיתונו כאילו שרף ניסה לתקוף אותו פיזית בערב שבת, דבר שלא היה ולא נברא, החליט המאמן לא לאפשר לו להיות נוכח באימון הנבחרת. זו זכותו המלאה של המאמן לסגור את אימוני הנבחרת, זכות שלא מומשה עד היום בקמפיין הנוכחי.
מיד לאחר שהסתיים המשחק מול מקדוניה, הורשו העיתונאים להיכנס למסדרון המוביל לחדר ההלבשה. כתב הארץ נכנס לחדר ההלבשה  והחל  לראיין  השחקנים .  המאמן  שנכנס  באיחור אמר  לו  -  "למה  אתה  בא  לשמוח  כאן ,  הרי  אינך  שמח  שהנבחרת  עלתה  לגמר  האליפות" .  כאן  התפתח  ויכוח  מילולי  ,  כאשר  הכתב  מגיב -  אני  יוצא .  המאמן  אכן  אמר  לו  שלא  צריכים  אותך  כאן .  לדברי  הכתב  שאמר  אל  תצעק  עלי ,  השיב  לו  המאמן -  "אתה  כותב  מה  שאתה  רוצה  וממציא  דברים  וכאן  אני  אומר  מה  שאני  רוצה" .

אגב, בניגוד למה שכותב הכתב בעיתונו, יו"ר האיגוד ירמי אולמרט לא היה נוכח באותם רגעים בחדר ההלבשה, מן הטעם הפשוט שבדיוק באותם רגעים התראיין בשידור חי בקול ישראל ועשה זאת מחוץ לחדר ההלבשה הרועש.

לסיכום – כתב הארץ לא בא בידיים נקיות לקמפיין הנבחרת. איגוד הכדורסל אינו מתיימר לבחון את הכתבים לפי הפרסומים שלהם, אך הוא גם לא מתכוון להישאר אדיש אליהם.

עיתונאי ישראלי אשר מודה בפה מלא שהנבחרת היא לא שלו, שמנסה בכל פעם לדובב את השחקנים ולמצוא האם יש גם חיכוכים בנבחרת ומי מסוכסך עם מי 

וכשהוא מקבל תשובות שהכל בסדר, מוצא לנכון לפרסם מאמר שלם על אימון בו נכח ושבו לעיניו בלבד נראה היה שהשחקנים הם על סף פיצוץ, עיתונאי כזה לא יכול לבוא אחר כך ולבקש שיארחו אותו באוטובוס ובחדר ההלבשה.

שיעשה את עבודתו מיציע העיתונות".  
 

 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק