האיגוד עובד אצל שרף

ערב משחקה של נבחרת ישראל באליפות אירופה מול יוון, מבקר עורך הספורט של "ישראל היום" ופרשן ערוץ 1, אלי סהר, את התנהלות האיגוד והמאמן בפרשת עופר מתן. סהר: אם נעבור את השלב הראשון - הישג

יום ראשון 02 ספטמבר 2007
אלחנן מלמוד

אחרי טורניר הזדמנות אחרונה ארוך ומייגע, הצליחה נבחרת ישראל לעלות לאליפות אירופה בפעם ה-8 ברציפות אחרי ניצחון 87:92 על מקדוניה. מה שהעיב מעט על ההישג היה ההתפרצות של מאמן הנבחרת, צביקה שרף, על עיתונאי הארץ, עופר מתן בקריאות: "מי אתה בכלל. אני משתין עליך" אחרי המשחק.

בהמשך מתן לא הורשה להיכנס לאוטובוס הנבחרת ונאלץ לצפות מהצד בחברת מאבטחים בעוד חבריו למקצוע מבצעים את עבודתם. מתן הוא לא היחיד שטעם מחריפות לשונו של שרף. באליפות אירופה שנערכה בשנת 1997 פלט שרף ליד המצלמות "שסרוסי יזדיין" כשהכוונה היא לפרשן ערוץ 1, אלי סהר.

"מילאתם אותנו באגדות שהוא השתנה" אמר סהר, כיום עורך הספורט של "ישראל היום" ופרשן ערוץ 1 בראיון ל-TELESPORT והוסיף: "יצא הצביקה, איפה יו"ר האיגוד? החזיקו את הכתב עם שני מאבטחים. מה אנחנו ברוסיה של שנת 65?".

"יגידו שאני משוחד ובגללי לא המשיכו עם שרף את הקדנציה, אבל הוא עושה מה שהוא רוצה באיגוד. נתנו לו לחתוך את ספאחיה עם סכינים בתכנית טלויזיה. הוא צרח על רון קופמן כשזה שאל שאלות לגיטימיות. זה נראה שהאיגוד עובדים אצלו ולא הוא אצל האיגוד".

סהר גם התייחס לסיכוייה של ישראל באליפות אירופה: "הסיכויים לא טובים, אבל גם ב-79 לא נתנו לנו סיכוי מול יוגוסלביה. ברור שעד עכשיו זה היה גן ילדים ומעכשיו אנחנו עוברים לאוניברסיטה. אם נעבור את השלב הראשון, כלומר ננצח את אחת הנבחרות בבית, זה יהיה הישג".

לסיום, הרעיף סהר שבחים על המפתח העיקרי בנבחרת, לדבריו, מאיר טפירו: "עשו לשחקן הזה עוול לכל אורך השנים. כשטפירו טוב, הנבחרת עושה דברים יפים. כך היה ב-2001 וב-2003 כשהוא סחב את הנבחרת ללא כמה שחקנים מובילים".

צילום: גילי ברזילאי

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק