'כל תוצאה חוץ מהפסד, הישג'

מאמן הנבחרת, דרור קשטן, קיים מסיבת עיתונאים עם פתיחת הכנותיה של נבחרת ישראל למשחק מול אנגליה. אימון רועם לנבחרת לפני ההמראה ללונדון: קשטן צעק על שחקני ההגנה

יום שני 03 ספטמבר 2007
אשר גולדברג

נבחרת ישראל תחל היום בהכנותיה למשחק החשוב במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2008 מול אנגליה בוומבלי. מאמן הנבחרת, דרור קשטן, קיים מסיבת עיתונאים לכבוד המאורע ופתח אותה בשאלה לעיתונאים: "איך אתם מרגישים לקראת המשחק מול וומבלי?"

בהמשך נשאל קשטן לגבי הפציעות הרבות של האנגלים: "אנחנו תמיד מלאי תחושות ותמיד הולכים לצד הקל שבדבר. שחקן כזה או אחר פצוע באנגליה, למפארד, ג'רארד, רוני. אני חושב שכולכם קראתם והסגל של אנגליה משופע בשחקנים איכותיים. אני בטוח שעם כל הבעיות הם יעמידו נבחרת טובה וראויה". 

קשטן דיבר גם על הכושר הירוד של חלק משחקני הנבחרת: "אחד מהתפקידים שלנו אחרי שיהיה לנו מספר ימי שהיה יחד ואז תהיה את האפשרות לבחון את האיכויות והכושר של השחקנים שהגיעו. זה הסגל הטוב ביותר שבחרנו. במשך הימים נוכל לבחון באיזה כושר שחקן כזה או אחר נמצא. יכול להיות שכמה שחקנים עדיין לא נכנסו ליכולת המקסימלית שלהם, אבל אנחנו יודעים שבזמן נתון כל שחקן יודע לתת את המיטב שבו. כל שחקן שנמצא היום בסגל רוצה לשחק. כל שחקן שישחק, ייתן את המקסימום. אנחנו משחקים נגד נבחרת אנגליה באנגליה והם שמים את כל יהבם על משחקי הבית. אנגליה היא פייבוריטית, כל תוצאה מלבד הפסד, תהיה הישג גדול של הכדורגל הישראלי".

לגבי המערך של ישראל אמר קשטן: "הנבחרת תשחק בכל מקרה עם ארבעה שחקני הגנה. לגבי הקישור וההתקפה, אני שומר את הקלפים קרוב אלי. בכדורגל המודרני כבר לא משחקים עם שלושה בלמים וכך גם הנבחרת. בקמפיין הזה אנחנו נמצאים באותו מצב כמו אנגליה ורוסיה".

על המשחק במגרש וומבלי אמר המאמן: "אתרגש בוומבלי כמו במשחק של הפועל ת"א בסן סירו. אנחנו צריכים להכין את השחקנים לכל הגורמים מסביב. עם שריקת הפתיחה השחקנים יהיו דרוכים וחדורי מוטיבציה".

בלם נבחרת ישראל, שמעון גרשון אמר הערב: "אני מקווה שנהיה טובים כדי להקשות על האנגלים. מקווה שהתוצאה תהיה לחובתנו. ההישג הגדול שלנו במשחק חוץ היה מול צרפת. גם המשחק באנגליה יהיה מאוד קשה". 

אימון רועם של קשטן

לאחר מסיבת העיתונאים התפנתה נבחרת ישראל לאימון יחיד, לפני ההמראה ללונדון והמפגש מול אנגליה ביום שבת. 

קשטן ללא השחקנים ה"זרים" שימתינו לנבחרת באנגליה, העביר אימון בין כמעט שעתיים. אימון
שהצטיין בקולניות ובהערות של דרור קשטן, שעצר שוב ושוב את מהלך האימון, תוך שהוא מעביר ביקורת שנשמעת היטב לעברם של שחקני ההגנה בעיקר. קשטן בעיקר כיוון ליואב זיו ואריק בנאדו.

קשטן דרש משחקני ההגנה לדבר, לצעוק, שקולם ישמע ולא להיות אילמים על כר הדשא. הנבחרת חולקה בחלק מהאימון לשתי קבוצות, כשקשטן מתרגל את ההגנה ומשה סיני את הקישור וההתקפה.

קשר בית"ר ירושלים מיכאל זנדברג תורגל בעמדה של יוסי בניון ואמור להיות אחד המחליפים במשחק.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק