אתן הכל ברבע הגמר

שחר פאר שהפגינה טניס מצוין מול רדוואנסקה הפולנייה וניצחה 4:6 ו-1:6 חושבת כבר על היריבה הבאה, אנה צ'קבטאדזה: היא משחקת מצוין לאחרונה. רם הודח בטורניר המעורבים

יום שלישי 04 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT

שחר פאר (19) הגיעה לארה"ב עם דלקת בעצם החזה ועם מעט מאד תקוות, אך אמש לאחר ניצחון קל ופשוט 4:6, 1:6 על רדוואנסקה הפולנייה ששוב הראה את האופי הנהדר של הישראלית היא ניצבת בין שמונה הגדולות בניו יורק, ברבע הגמר ובמרחק מוחשי ממשחק הגמר של הטורניר בזכות הגרלה נוחה ונחישות, ענקית.

פאר שניצחה לאחר פיגור מוקדם של 2:0 במערכה הראשונה וטיילה משם והלאה אל הניצחון תפגוש ברבע הגמר את אנה צ'קבטאדזה (6) שגברה על האוסטרית טמירה פאצ'ק בשתי מערכות 1:6, 5:7.

פאר: אני מרגישה טוב עם הטניס שלי

לאחר המשחק אמרה פאר: "שיחקתי טוב היום, עשיתי מה שצריך התקפתי את הסרב השני שלה, שמרתי על יציבות לאורך כל המשחק הייתי אגרסיווית ויזמתי. אני מרגישה טוב עם הטניס שלי וזה רבע גמר שני שלי, גם באוסטרליה שיחקתי טוב, אבל אין מה להשוות מפני שכל טורניר הוא נגד יריבות אחרות. בטורניר הזה התחלתי חלש והשתפרתי ממשחק למשחק, אני רק רוצה להמשיך לשחק טוב ולהתרכז רק במשחק הבא".

על האווירה המיוחדת לה היא זוכה, אמרה: "הקהל היה מדהים, זה נותן דחיפה עצומה, שמעתי ששידרו ביורוספורט ואני יודעת שיש תמיכה גדולה בארץ".

על משחק הזוגות בו הפסידה היא אמרה: "משחקי הזוגות משפיעים עלי לטובה, אני משפרת את הסרב הוולי והריטרן, לצערי הפסדנו משחק צמוד, אבל אני נהנית מאוד לשחק עם גרבין".

על היריבה הבאה, אנה צ'קווטאדזה, הוסיפה: "אני לא חושבת קדימה אלא רק על המשחק הבא, נכון שהצד העליון של ההגרלה יחסית יותר קשה אבל בגלל זה קוראים לזה הגרלה, ולא לשכוח שהיו הפתעות, שראפובה פטרובה והינגיס. צ'אקווטאדזה שחקנית טובה מאוד שמשחקת מצויין לאחרונה, זה רבע גמר שלישי שלה השנה בגראנד סלאם, וכולן טובות ברבע גמר, אני אתן הכל".


מערכה ראשונה:

רדוואנסקה החלה את המשחק טוב והצליחה לשמור על משחק ההגשה הראשון שלה ולעלות ליתרון 0:1 במשחקונים. פתיחת המשחק המשיכה לא להטיב עם פאר שכבר פיגרה 30:0 במשחקון ההגשה הראשון שלה לפני ששבה לשוויון. אך מספר טעויות בלתי מחויבות לא איפשרו לה להשוות את התוצאה כששגיאה כפולה בהגשה העניקה לפולניה יתרון 2:0.

פאר נכנסה טוב למשחק במשחקון השלישי, כשהיא שוברת את ההגשה של רוואנסקה ומצמקת את התוצאה ל-2:1. לאחר השבירה במשחקון השלישי פאר הציגה משחק הגשות נפלא במשחקון הרביעי והשוותה את התוצאה. פאר שנכנסה לקצב המשחק הרגיל שלה המשיכה ללחוץ על הדוושה והשיגה במשחקון החמישי של המערכה את השבירה השנייה שלה הערב כשהיא עולה ליתרון 2:3 במערכה הראשונה. תנועה נהדרת של פאר במשחקון השישי הביא לה את הניצחון בו והעלה אותה ליתרון של שני משחקונים.

פאר לא הצליחה לשבור את רוואנסקה בפעם השלישית במערכה והפסידה במשחקון הבא כשהפולניה מצמקת ל-4:3. המשחקון השמיני במערכה הפך להיות קריטי עבור שתי השחקניות והעובדה הזו הורגשה לכל אורכו כאשר הוא נמתך, לבסוף פאר הצליחה לשמור על ההגשה שלה ולעלות ל-3:5. פאר יכלה לסגור עניין במערכה עם שבירה רביעית הערב, אך רוואנסקה הגישה בצורה מצוינת במשחקון הבא וצימקה שוב ל-4:5. פאר הגישה עבור המערכה והצליחה לשמור על ההגשה שלה בכדי לנצח במשחקון ו-4:6 במערכה הראשונה.

מערכה השנייה:

בדיוק כמו במערכה הראשונה רדוואנסקה הצליחה לשמור על משחקון ההגשה הראשון שלה במערכה בכדי לעלות ל-0:1. הפולניה נראתה מעט מחוץ למשחק במשחקון הבא כשהיא לא מצליחה להחזיר את ההגשות של פאר לתחומי המגרש והעניקה לשחר את ה-1:1.

ייתכן וזו הייתה מתיחת שריר קלה של רדוואנסקה, אך הפולניה נראתה כבויה במשחק ההגשה הבא שלה ופאר ניצלה זאת לטובתה כשהיא זזה במהירות על המגרש עונה לכל חבטה של הפולניה ושברה את ההגשה של יריבתה. פאר המשיכה לייצר נקודות יפות גם במשחקון ההגשה הבא ועלתה ליתרון 1:3 בקלילות.

לא רק היכולת של פאר עזרה לה לעלות ל-1:4 אלא גם הרשת כאשר כדור שחבטה במהלך המשחקון החמישי פגע בה והוא נחת בצד המגרש של הפולנייה בשביל הלעמיד את פאר מרחק שני משחקונים מרבע הגמר. פאר לא נבהלה מהמעמד, הגישה במשחק הבא בצורה נפלאה ועלתה ל-1:5. משם הדרך לניצחון כבר הייתה קלה, פאר שברה את ההגשה של יריבתה בקלות ולאחר מאמץ של שעה ו-12 דקות עלתה לרבע הגמר.
 
בזוגות זה הלך פחות טוב

כמה שעות לאחר העליה ההסטורית שלה לרבע גמר טורניר היחידות, עלתה שחר פאר לשחק בסיבוב השלישי של טורניר הזוגות יחד עם טטיאנה גארבין האיטלקיה, מול הצמד הצרפתי-רוסי נטלי דשי ודינארה סאפינה. 

פאר וגארבין שדורגו במקום ה-12 בטורניר לא יכלו ליריבותיהן המדורגות במקום השביעי ונוצחו בתוצאה 4:6, 6:1, 5:7. שחר פאר מחוץ לזוגות ותוכל לשמור את כל הכוחות לדבר האמיתי.

רם ודשי מחוץ לזוגות המעורבים

שעה קלה אחרי שהדיחה את פאר בטורניר הזוגות לנשים, עלתה נטלי דשי הצרפתייה לשחק ברבע גמר טורניר הזוגות המעורבים, אך הפעם היתה בצד הציוני יחד עם בן זוגה אנדי רם, והפעם היתה גם בצד המפסיד.

רם ודשי הפסידו לצמד המדורג שלישי בטורניר הזוגות המעורבים - זי יאן הסינית ומארק נואלס מאיי הבאהמה - בתוצאה 4:6, 4:6 וסיימו את דרכם בטורניר הזוגות המעורבים. אנדי רם סיים את חלקו בטורניר אחרי שהודח גם מטורניר זוגות הגברים יחד עם יוני ארליך ואילו דשי תנסה את כוחה ברבע גמר טורניר הזוגות לנשים.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק