מי את אנה צ'קבטאדזה?

היריבה הבאה של שחר פאר באליפות ארה"ב הפתוחה נחשבת כבר די הרבה זמן לאחת הכישרונות הגדולים ביותר שצמחו ברוסיה בשנים האחרונות. ככזו כולם מצפים ממנה לפריצה הגדולה באמת

יום שלישי 04 ספטמבר 2007
רועי רובינשטיין
"אני חייבת את הקריירה שלי לאימא שלי" סיפרה פעם אנה צ'קבטאדזה לעיתונאי רוסי בתחילת דרכה. הילדה בת ה-20 שהגיעה לאליפות ארה"ב הפתוחה מדורגת במקום ה-6 בעולם ומחר תתמודד מול שחר פאר ברבע גמר הטורניר הייתה חיית מוסיקה בילדותה עד שיום אחד בגיל 8 אימא רשמה אותה לחוג הטניס המקומי באחד מפרברי מוסקבה. השאר זה כבר היסטוריה...

בגיל 14 הצטרפה צ'קטאדזה לסבב הנוער העולמי והחלה לטייל בעולם הטניס כשאביה צמוד אליה בכל פסיעה ופסיעה. שנה אחר כך היא כבר זכתה בטורניר הזוגות הראשון שלה באיסטנבול יחד עם בת זוג רוסייה. הזכייה בתואר הראשון רק הגבירה את התיאבון של צ'קבטאדזה ושנה מאוחר יותר ב-2003 היא עשתה כברת דרך נהדרת בטורניר הנערות בווימבלדון ונעצרה רק בגמר על ידי קריסטין פליפקינס הבלגית. באותה שנה בדיוק היא זכתה בטורניר הנערות הראשון שלה, עם ניצחון 6:7, 5:6 על דומכובסקה הפולנית בטורניר בוואריה. היא סיימה א השנה מדורגת 22 בעולם בסבב הנערות ובסיום 2003 הפכה למקצוענית.

למרות כל ההצלחות שלה כנערה הפעם הראשונה שעולם הטניס הביט לעברה היה בטורניר השלישי בו השתתפה כבוגרת. טוב, ככה זה שאת בת 18 ומנצחת את מי שנחשבת לשלישית בטיבה בעולם, אנסטסיה מיסקינה...הניצחון על מיסקינה הפך אותה לשחקנית השנייה בעולם שזכתה לניצחון על אחת מעשר המדורגות הראשונות לאחר כניסתן הרשמית לסבב המקצועני, היא ניצבת שם יחד עם אחת קצת יותר ידועה, סרינה וויליאמס.

עוד בטרם הספיקה להיות שנה בסבב נכנסה צ'קבטאדזה ל-100 הראשונות בעולם, שישה חודשים אחר כך נכנסה לרשימת 50 הראשונות ומשם רק דהרה קדימה. 

ב-25 לספטמבר בשנה שעברה זכתה צ'קבטאדזה בטורניר היחידים הראשון שלה אי פעם כשקטפה את התואר בגאנזו סין, כמעט חודש אחר כך היא הוסיפה לארון הגביעים הקטן שלה עוד גביע כשהיא מנצחת את כל הגדולות באליפות הקרמלין בבירת רוסיה מוסקבה ומנצחת בדרך אל הגמר את  אלינה דמינטייבה ונאדיה פטרובה. הניצחון הזניק אותה למקום ה-16 בדירוג העולמי.

בתחילת השנה הנוכחית הוסיפה עוד תואר לרזומה כשהניפה את הגביע בטורניר הובאט באוסטרליה. שבוע אחר כך היא הצליחה להגיע להישג הכי גדול שלה בגרנד סלאם כשנעצרה ברבע גמר אליפות אוסטרליה בדיוק באותו מעמד שבו נעצרה פאר, רבע הגמר כשהיא מפסידה למאריה שארפובה. כמה חודשים אחר כך היא הגיעה לשמונה הגדולות של הרולאן גארוס כשבדרך היא מנצחת שמות כמו מוליק, צ'אווי סיגיומה וסאפרובה רק בכדי להפסיד לשארפובה במעמד רבע הגמר. 

לאליפות ארה"ב הגיעה צ'קבטאדזה במצב רוח מרומם, היא ניצחה בטורניר הכנה בסינסינטי ורק הפסד בחצי גמר טורניר סאן דייגו קטעה רצף של 12 ניצחונות רצופים. בשבוע שעבר עם תחילת אליפות ארה"ב היא החלה רצף ניצחונות חדש, פאר כך אנו מקווים תקטע אותו מחר בלילה.  

תמונות: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק