קליין הפר אמונים לספורט

יו"ר הפועל ירושלים ירצה 500 שעות של שירות למען הקהילה אחרי שערעורו בפרשת הדרכון הצ'כי נדחה. גם ערעורו של הסוכן באותה פרשה, אברהם פלדה, נדחה

יום שלישי 04 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT

ערעורו של יו"ר הפועל ירושלים, דני קליין, בנוגע לפרשת הדרכון הצ'כי נדחה על ידי הרכב בית המשפט העליון בראשותה של השופטת, איילת פרוקצ'יה והוחלט כי אין מקום לשינוי גזר הדין בעניינה. בנוסף דחה השופט את ערעורו של הסוכן שהיה מעורב באותה פרשה, אברהם פלדה.

בית המשפט קבע בדיון בעניינו של קליין: "התנהגותו של קליין מבטאת אי הבנה וחוסר כבוד לנורמות הכלליות של דיני העונשין האוסרות על קבלת דבר באמצעים מניפולטיביים ובהתנהגות שיש בה חוסר תום לב. התנהגותו של קליין, כפי שהתבררה בהליך זה, הייתה נגועה לא רק בעבירה פלילית אלא גם בהפרת אמונים לספורט הישראלי , ומעילה באמון שהציבור רוכש למנהיגיו בתחום הספורט".

בעקבות דחיית הערעור, יבצע קליין שירות למען הקהילה בהיקף של 500 שעות. ערעורה של הקבוצה על הקנס בגובה 40,000 שקל נדחה אף הוא. העונש שהוטל על פלדה, לשעבר יו"ר אליצור אשקלון, בעוון קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף והדחת עד הן שישה חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות וקנס בגובה 40,000 שקל.

הפרשה המדוברת קרתה ב-2001 כאשר הוחתם קני וויליאמס בהפועל ירושלים כשברשותו דרכון צ'כי מזויף על מנת שזה ייחשב כבוסמן ולא כזר.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק