לוי: לא אסיים את הקמפיין

מאמן הנבחרת הצעירה הודיע כי בסיום החוזה שלו ביוני 2008 יעזוב את התפקיד: אני חושב שצריך שיהיה מאמן חדש בסוף החוזה שלי. דני בונדר נכנס לחמישה ימי מעצר ולוי ניפה אותו מהסגל

יום רביעי 05 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT

הנבחרת הצעירה יוצאת לדרך במוקדמות אליפות אירופה ביום שישי הקרוב עם משחק מול לוקסמבורג. גיא לוי, מאמן הנבחרת הצעירה, ששמו נקשר עם האפשרות שייאמן את מכבי ת"א, קיים בצהריים מסיבת עיתונאים בה נתן את משנתו לקראת האליפות.

הסיפור הגדול של מסיבת העיתונאים היא הכרזתו של לוי כי יסיים את החוזה שלו בהתאחדות בסוף יוני ומשמעות הדבר היא שלנבחרת ימונה מאמן חדש מאחר והוא אינו מתכוון להמשיך בתפקידו מעבר לחוזה הקיים.

"אני מסיים את החוזה שלי ב-30 ביוני 2008", אמר לוי. "אני חושב שמאמן שנמצא בתפקיד שלוש או ארבע שנים צריך להתחלף, צריך שיהיה מאמן חדש עם גישה חדשה, וזו המגמה אצלי. המטרה שלי יחד עם זאת לקדם את השחקנים כמה שיותר ולהשיג תוצאות טובות כדי שאוכל להעביר את הנבחרת הזו בצורה הטובה ביותר למאמן הבא. אני לא אסיים את הקמפיין, הגיע הזמן לחילוף".

לוי כידוע קיבל הצעה ממכבי ת"א, אך לצידה הגיעה הצעה נוספת: "ההצעה ממכבי ת"א היא לא הראשונה שקיבלתי. קיבלתי הצעה ממכבי פ"ת וזה טבעי. כל עוד הדברים נעשים בצורה מסודרת, אין עם זה בעיה. העברתי את הבקשה ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, והוא החליט לא לשחרר אותי. ההתאחדות הייתה מודעת לזה".

"המשחק מול לוקסמבורג קשה מזה מול גרמניה"

כאמור ישראל תחל את הטורניר ביום שישי. "הגענו למסקנות פנימיות בעקבות משחקי אליפות אירופה לפני כחודשיים. מה שנמצא תחת ידי במסגרת הפעילות השוטפת, אני מיישם את המסקנות. אנחנו עובדים כחודש, היינו בטורניר לובאנובסקי וזכינו בו בפעם השנייה ברציפות. הופתעתי לטובה מהטורניר הזה ונתן לי הרגשה טובה מהנבחרת, אך זו רק ההתחלה.

"לגבי המטרות, המטרה הראשונה שלי הייתה חיבור של צוות שחקנים לחבר את השחקנים החדשים. רצינו כמובן להכיר את השחקנים, הגיל הגבוה בה הוא שנתון 86, אבל יש גם 88. הגיל במקרה הזה לא קובע. מעבר השחקנים בין הנבחרות הוא בעייתי. הייתה לנו הכנה טובה מאוד וצריך לזכור של הנבחרות האחרות שמשחקות נגדנו לא שיחקו באליפות אירופה והם עשו הכנה ארוכה של מספר חודשים. למרות זאת, הקפנו חומר מקצועי רב מאוד ואני מאוד מרוצה מהשחקנים ברמת התפיסה וההתנהגות.

"יש לנו את גרמניה, מולדובה, צפון אירלנד ולוקסמבורג. זה בית קשה. מולדובה מדורגת ברמת הדירוג השלישית ואני לא מזלזל בהם. אנחנו סובלים מפציעות מסוימות, איתי שכטר פצוע, שי מימון. המשחק מול לוקסמבורג יהיה קשה יותר מהמשחק מול גרמניה.

על העובדה כי יעזוב במהלך הקמפיין אמר לוי: "מערכת היחסים שלי ושל השחקנים מבוססת על הבנה, אני חושב שצריכים פשוט לעשות את העבודה וזה הכל. האינטרס של כולנו הוא להצליח, לקדם את השחקנים ומה שצריך להיות בראש זה לא איזה מאמן יעמוד בראש".

דני בונדר לחמישה ימי מעצר

דני בונדר, מגן הנבחרת הצעירה והפועל ת"א, נשפט בבסיסו הצבאי לחמישה ימי מעצר על עבירה שביצע. מפקדיו בצבא מוכנים שהעונש שנגזר עליו ידחה עד לאחר שובה של הנבחרת הצעירה מהמשחק בעוד שבוע במוקדמות אליפות אירופה במולדובה.

למרות זאת, מאמן הצעירה גיא לוי, החליט לשחרר את בונדר מהנבחרת.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק