אני יכולה להגיע לטופ-10

רגע אחרי שהודחה ברבע הגמר אליפות ארה"ב עם הפסד לצ'קבטדזה, אמרה שחר פאר: עשיתי טורניר מצוין והגעתי אחרי החודשיים הכי גרועים בקריירה. אמשיך להתחזק

יום רביעי 05 ספטמבר 2007
אורן קורנפלד, מערכת TELESPORT
המסע הנהדר של שחר פאר באליפות ארה"ב הסתיים הערב. פאר, שפתחה את הטורניר עם פציעה קלה והגיעה עד רבע הגמר, נכנעה הערב לאנה צ'קבטדזה הרוסיה 6:4 ו-6:1 והודחה מהטורניר. 

פאר נתנה פייט לרוסיה במערכה הראשונה, אך העייפות הכריעה אותה בשנייה. למרות ההפסד, פאר יכולה לרשום את הטורניר הזה כמוצלח מאוד מבחינתה, למרות שלא הצליחה לעשות היסטוריה ולהיות הטניסאית הישראלית הראשונה שמעפילה לחצי גמר טורניר גראנד סלאם.

מי שכן עושה זאת היא צ'קבטדזה, שלראשונה בקריירה הקצרה שלה מעפילה לחצי גמר טורניר גדול וצפוייה לפגוש בחצי הגמר את קוזנצובה לדרבי רוסי.

פאר: הגעתי אחרי חודשיים גרועים

פאר אמרה לאחר המשחק: "אני מאוד מאוכזבת. ניצחתי אותה לפני מספר חודשים ואני חושבת שאנחנו דומות וזו הסיבה שאני מאוכזבת. לפעמים אתה מנצח ולפעמים מפסיד, וזו הסיבה שכרגע אני שישית והיא במקום ה-19 בעולם".

"היו לי ההזדמנויות שלי במהלך המערכה הראשונה", הוסיפה הטניסאית הבכירה שלנו. "אני חושבת ששתינו היינו עצבניות, אבל אני הצלחתי לשבור והייתה לי הזדמנות לעשות זאת שוב ב-4:4. מרגע הזה היא שיחקה מצוין ושלטה במשחק. היא שחקנית מצוינת והחזירה הרבה מאוד כדורים וידעה למקם אותם היטב".

על הטורניר עצמו אמרה פאר: "הגעתי לגראנד סלאם הזה אחרי חודשיים הכי גרועים בקריירה שלי, ורק מעט לפני שהוא התחיל נפצעתי ולא ידעתי בכלל אם אני אשחק. לכן כפי שהמאמן שלי עודד טייג אמר לי, והוא צודק - אני מאוד שמחה בכלליות מהטורניר, שיחקתי טניס טוב וניצחתי שחקניות טובות מאוד.

"הקהל בניו יורק מדהים", התייחסה פאר למי שדחף אותה במהלך הטורניר. "אני מקבלת הרבה תמיכה וזה גורם לי להרגיש טוב ואני אוהבת לשחק כאן. מבחינה פיזית אני מרגישה טוב מאוד. הפציעה לא השפיעה עליי בכלל למרות שאני מרגישה אותה עדיין".

על המטרות הלאה אמרה: "אני עובדת קשה ואני חושבת שאני יכולה להגיע לטופ-10, לא יודעת עדיין מתי, אך אני מאמינה בעצמי וממשיכה לעבוד קשה. עדיין יש לי הרבה במה להשתפר במשחק שלי".

מערכה ראשונה: 4:6 לצ'קבטדזה

הרוסיה פתחה עם ההגשות ועלתה ליתרון 0:1. שתי הטניסאיות הציגו טניס די מהוסס בפתיחה, אך פאר נעזרה באס ראשון כדי לשמור על ההגשות ולאזן את המשחק. הרוסיה המשיכה לשלוט במשחק וניצחה את המשחקון השלישי די בקלות כדי לעלות ל-1:2. פאר חזרה שוב ל-2:2 והצליחה לשבור את הרוסיה במשחקון החמישי, כדי לעלות ליתרון של 2:3. פאר השתפרה ככל שחלפו הדקות וניצחה על האפס את הרוסיה במערכה הבאה כדי לעלות ליתרון מכריע של 2:4.

הרוסיה לא ויתרה על המערכה וחזרה ל-3:4 כשהיא שומרת על ההגשה שלה. פאר פיספסה הזדמנות מצויינת לברוח לרוסיה לקראת ניצחון במערכה, אך צ'קבטדזה הצליחה לשבור את שחר ולחזור ל-4:4. פאר פיספסה הזדמנות ענקית לשבור את הרוסיה בחזרה אחרי שהשיגה שתי נקודות שבירה, אך הרוסיה הצליחה לנצח בשובר שיויון ולעלות שוב ליתרון 4:5. פאר נחלשה, הרוסיה הצליחה לשבור אותה ולהשלים 4 משחקונים רצופים בדרך לניצחון 4:6 במערכה הראשונה.

מערכה שנייה: 1:6 לצ'קבטדזה

פאר עלתה חדורת מוטיבצייה למערכה השנייה והשיגה שבירה כבר במשחקון הראשון. צ'קבטדזה לא נבהלה והחזירה מיד עם שבירה משלה כדי לאזן ל-1:1. פאר שיחקה מצויין והצליה להגיע לשובר שיוויון במשחקון השלישי, אך נכנעה למשחק המדוייק של הרוסיה מהקו האחורי וירדה לפיגור 2:1 במערכה. הרוסיה הפגינה המון קור רוח והצליחה שוב לשבור את שחר ולעלות ליתרון משמעותי של 1:3 במערכה.

פאר השיגה שתי נקודות שבירה במשחקון החמישי, אך נכנעה שוב ושוב להגשות של הרוסיה, שהשיגה שני אסים והצליה לנצח משחקון רביעי רצוף כדי לברוח ליתרון 1:4. צ'קבטדזה שברה שוב את שחר ומכאן הדרך לניצחון היתה קצרה מאוד. הרוסיה שמרה על ההגשה שלה וניצחה בקלות 1:6 ו-0:2 במשחק כולו

צילום: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק