פדרר ו-וויליאמס בחצי הגמר

אליפות ארה"ב: לאחר לילה דרמטי ברבע גמר הנשים והגברים עלו רוג'ר פדרר וונוס וויליאמס לחצי גמר הטורניר. פדרר גבר על רודיק 6:7, 6:7, 2:6 בעוד וויליאמס הדיחה את יאנקוביץ' 6:4, 1:6, 6:7

יום רביעי 05 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT
 אלפים מילאו את היציעים באצטדיון הטניס הראשי בניו יורק הערב, רובם ציפו לשחזור הגמר של השנה שעברה בין אנדי רודיק המקומי במשחק הלילה אך לפני זה זכו לחוויה מהנה כשילנה יאנקוביץ' (3) פגשה את ונוס וויליאמס.

הקהל האמריקני תמך למן הפתיחה באמריקנית אך וויליאמס לא הצליחה להיכנס למשחק טוב הלילה ופיגרה 4:1 כבר לאחר עשרים דקות של משחק. יאנקוביץ' שהציגה עד כה טניס נפלא לאורך האליפות המשיכה מבלי למצמץ ועלתה ל-3:5 במשחקון השמיני של המערכה לפני שוויליאמס שמרה על המשחקון הבא שלה ויאנקוביץ' ניצחה 4:6. 

בעזרת הקהל הביתי וויליאמס הצליחה לשחק נפלא במערכה השנייה, שברה את יאנקוביץ' שלוש פעמים וניצחה 1:6 בכדי לגרור את המשחק למערכה שלישית.

המערכה השלישית במשחק רק סימנה את מה שיהיה מאוחר יותר במשחק הגברים, כל טניסאית שמרה על ההגשה שלה והמשחק לבסוף הוכרע בשובר שוויון כשוויליאמס מצליחה לנצל טעויות קריטיות של יאנקוביץ' בכדי לנצח, 4:7 ולעלות לחצי הגמר שם תפגוש את ג'סטין הנין.

לאחר הדרמה במשחק רבע גמר הנשים עלו אנדי רודיק המקומי והטניסאי הטוב בעולם רוג'ר פדרר למגרש לשיחזור הגמר של אשתקד. 

בניגוד לאותו גמר בו פדרר ניצח את רודיק בקלילות קיבלנו הלילה משחק פנטסטי בין השניים. פדרר אמנם ניצח בשלוש מערכות אך בשתיים הראשונות הוא נאלץ לעשות זאת לאחר שוברי שוויון שכן במשך 12 המשחקונים הראשונים של המאבק אף אחד מהשניים לא שמט ולו משחקון הגשה אחד. 

השבירה הראשונה הגיע בשובר השוויון של המערכה הראשונה כשפדרר עולה ל-4:6 בדרך לניצחון 5:7. השבירה השנייה הגיעה כחמישים דקות אחר כך כששוב השווצרי עולה ל-4:6 בשובר שוויון בדרך לניצחון במערכה השנייה. 

ההפסד בשובר השוויון השני ברציפות כנראה השפיע על רודיק שלא הצליח לשחזר את היכולת המדהימה שלו הערב במערכה השלישית ונוצח בה בקלילות, 2:6. כעת יחכה רב האומן השוצרי לניקולאי דוידנקו (4) בחצי הגמר.

קוזנצובה בחצי הגמר

אחרי שצ'קבטדזה הרוסיה, ניצחה את שחר פאר והעפילה לראשונה בקריירה שלה לחצי גמר טורניר ארה"ב, עשתה זאת גם קוזנצובה.

הרוסיה המדורגת רביעית בטורניר, ניצחה כצפוי ללא קושי את אגנס סזאבי ההונגריה המפתיעה, 1:6 ו-4:6. ותפגוש את צקבטדזה בחצי הגמר.

צילום: רויטרס

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק