0

רדו מהשופטים

נכון שהשופטים טועים לפעמים אבל לא זכור לי מקרה שבו שחקן החמיץ פנדל ומנע מקבוצתו ניצחון והדרישה כלפיו הייתה להשעות אותו למספר שבועות על מנת שילמד את הלקח.

יום שני 10 דצמבר 2007
שלומי לויה
ר בצורה ודאית אם הכדור עבר או לא עבר במלוא היקפו את קו השער, אנחנו סומכים על החלטה אנושית וטיבה וטבעה של החלטה אנושית היא גם לטעות. 

דורות שלמים צמחו על אגדות שיפוט כמו אברהם קליין, האחים משה וחיים אשכנזי ושמות אחרים של שופטים גדולים. הם באמת היו עילויי שיפוט, אבל אני בטוח שהקונצנזוס לגביהם היה נסדק במציאות הטלוויזיונית של היום, שפשוט חושפת לאור את ערוותם של השופטים. גם אותם ענקי שיפוט עשו טעויות ושגו, אבל הביקורת על עבודתם המקצועית והכלים לבחינת עבודתם לא היו מפותחים כמו היום.

יש כאלה שחושבים תמיד שהדשא של השכן ירוק יותר ומדי פעם עולה פה הרעיון של הבאת שופטים מחו"ל. ואני אומר, תבחרו ליגה באירופה, כל ליגה שתרצו ותיווכחו שגם שם שופטים טועים, ממציאים עבירות ונבדלים שלא ߔיו ולא נבראו וגם לא רואים דברים ברורים שכל יושבי האצטדיון לא מבינים כיצד חמקו מעיניהם. הזיכרון האנושי הוא קצר, אבל אם תפשפשו בו מעט תיזכרו בטעויות שיפוט נוראיות במונדיאל האחרון, גם מצידם של שופטים שנחשבים בכירים וטובים ושהשיפוט הוא המקצוע ממנו הם מתפרנסיםȠבכבוד ולא עוד מקצוע להשלמה הכנסה או תחביב. 

אין באמור ברשימה זו כדי לתת לשופטים רישיון לטעות ולפטור אותם משיפור כושרם הגופני, מעמידה נכונה במגרש וברצון בלתי מתפשר ובלתי נגמר ללמוד, להשתפר ולהיות טובים יותר. אלא שהחשיבה שהקפאת שופט אחרי טۢות והשעייתו היא זו שתביא את הישועה חייבת לעבור עיון מחודש וחשיבה מחודשת.    

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק