אפשר להמשיך לחלום

דיברו על הפתעה בוומבלי, דיברו על העפלה ליורו, אבל אחרי ההשפלה 3:0 מול אנגליה הכל נראה כמו חלומות באספמיה. רייט-פיליפס, אואן וריצ'ארדס חוררו את ההגנה של קשטן

שבת 08 ספטמבר 2007
אשר גולדברג, שליח TELESPORT ללונדון

לא ברור איך יכולנו לחלום על ניצחון, אפילו על תיקו בוומבלי מול אנגליה. זה נראה כל כך רחוק וההבדלים ברמה נראים כמו שמיים וארץ אחרי התבוסה 3:0 של נבחרת ישראל לאנגליה. פשוט רחוק.

זה לא שהיינו קרובים אפילו לעשות תוצאה טובה. החניכים של דרור קשטן הגיעו בהלם לוומבלי, התקשו להניע כדור, כשאף אחד לא מדבר בכלל על מצבים. לא ראינו שום דבר, לא מיצחקי, לא מקטן, לא מתמוז או אף אחד אחר. רק יואב זיו היה קצת בעניינים, אבל ממש קצת.

גם עם הרכב חסר שלא כלל את פרנק למפרד, ווין רוני ודיוויד בקהאם, הצליחו החניכים של סטיב מקלארן לעשות את העבודה עם שלושה שערים. ג'ון רייט-פיליפס (20), מייקל אואן (50) ומיקה ריצ'ארדס (65) כבשו את השערים וחתמו את החלומות של הנבחרת לעת עתה.

מחצית ראשונה

ישראל התגוננה בעשר הדקות הראשונות של המשחק ואיפשרה לאנגלים להניע את הכדור ולהגיע למצבים ליד השער של דודו אוואט. בדקה העשירית בארי הכניס כדור עומק למייקל אואן ברחבה של ישראל, אואן השאיר לאמיל הסקי שבעט כשהיה חופשי החוצה.

שתי דקות עברו והגיעה ההתקפה המסודרת הראשונה של ישראל כשיואב זיו התחיל במהלך ושיתף את יניב קטן, אך לאחר מספר מסירות הכדור הגיע לברק יצחקי שנתפס בעמדת נבדל וביטל את ההזדמנות של הנבחרת.

אך עם כל הכבוד להתקפה הישראלית, השער הראשון במשחק היה של אנגליה בדקה ה-21 כששון רייט פיליפס קיבל כדור מג'ו קול ספק בנבדל, ומול דודו אוואט הוא הבקיע, 0:1 לאנגליה.

בדקה ה-37 ההזדמנות הטובה ביותר לאנגלים כאשר מייקל אואן מצא את עצמו לבד מול דודו אוואט ובעט אל גופו, אוואט הצליח להדוף, הריבאונד חזר לאואן שאיכשהו הצליח לבעוט החוצה בשלומיאליות.

מחצית שנייה

אנגליה עלתה למחצית השנייה רעבה ובדקה ה-50 בארי העביר כדור חכם למייקל אואן שעשה את הסיבוב ובעט פנימה אל מול האין הגנה של דרור קשטן, 0:2 לאנגליה.

ישראל לא הגיעה להזדמנויות וגם הכניסה של טוטו תמוז ועומר גולן לא שינתה הרבה בהתקפה. בדקה ה-65 כדור קרן של גארת' בארי האנגלי הגיעה לראשו של ריצ'ארדס שהתרומם ונגח מצוין פנימה, 0:3 לאנגליה. דודו אוואט ספג כרטיס צהוב שמשמעותו שהוא יחמיץ את המשחק מול קרואטיה.

בדקה ה-87 יואב זיו הציל שער בטוח כשמייקל אואן עבר את דודו אוואט ומול שער כמעט חשוף בעט, זיו הרחיק והציל את ישראל מהשער הרביעי.

הרכבים

אנגליה: פול רובינסון, מיקה ריצ'ארדס, ריו פרדיננד, ג'ון טרי, אשלי קול, שון רייט-פיליפס (בנטלי/84), סטיבן ג'רארד (פיל נוויל/71), גארת' בארי, ג'ו קול, אמיל הסקי (ג'ונסון/71), מייקל אואן.

ישראל: דודו אוואט, יובל שפונגין, טל בן-חיים, שמעון גרשון, יואב זיו, יוסי בניון, וואליד באדיר, אריק בנאדו (עומר גולן/57), עידן טל, יניב קטן (מיכאל זנדברג/74), ברק יצחקי (טוטו תמוז/46).

צילום: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק