ז'סטין הנין אלופת ארהב

אליפות ארה"ב הפתוחה: היא בת 25 וכבר יש לה שבעה תוארי גראנד סלאם, שניים מהם נקטפו בניו יורק. ז'סטין הנין המדורגת 1 בעולם גברה בקלילות על סווטלנה קוזניצובה 1:6 ו-3:6 וזכתה בתואר

יום ראשון 09 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT
 בתחילת השנה כשכל עולם הטניס היה באוסטרליה הרחוקה המדורגת ראשונה בעולם ז'סטין הנין החליטה לוותר על הגראנד סלאם הראשון של השנה. "סיבות משפחתיות" קראו לגירושין שלה מבעלה שמנעו ממנה להגיע לאוסטרליה, הלילה רק תשעה חודשים אחר כך נולד לה עוד תואר גראנד סלאם, השביעי במספר והשני שלה בארה"ב לאחר שכבר זכתה בתואר בשנת 2004. חושבים שזה לא מדהים? היא גם האישה הראשונה שהדיחה את ונוס וסרינה וויליאמס בדרך לתואר גראנד סלאם.

היריבה שלה בגמר סווטלנה קוזניצובה הרוסייה (4) רצתה מאד לזכות בתואר אך למן הפתיחה היה ברור שהמשחק הזה הוא של הנין. הבלגית שברה את ההגשה הראשונה של קוזניצובה בפתיחה ומיד דילגה ליתרון 0:4 במערכה הראשונה תוך שהיא שוברת את הרוסייה עוד פעם.

במשחקון החמישי הצליחה קוזניצובה לשמור על ההגשה ולעלות על הלוח בפעם הראשונה הלילה אך משם הגיעו עוד שני משחקונים נפלאים של הבלגית שדהרה לניצחון 1:6 במערכה כשהיא שוברת שלוש פעמים.
 
המערכה השנייה נפתחה בצורה קצת פחות חד צדדית.הנין אמנם עלתה ליתרון 0:1 ממשחקון ההגשה שלה אך קוזניצובה השיבה מיד עם ניצחון במשחקון ההגשה שלה. משם נפרדו שוב דרכיהן של השתיים כשהנין שומרת על משחקון ההגשה הבא ושוברת ברביעי בכדי לעלות ל-1:3 שהמשיך ל-2:5 לפני שקוזניצובה שמרה על משחקון ההגשה הרביעי שלה במערכה. הנין הגישה לטורניר, נלחצה והייתה בפיגור 30:15 בעקבות שתי טעויות כפולות, לבסוף הצליחה הבלגית לשלוט בעצמה וניצחה.

בסיום נשאלה הנין שזכתה בסכום של 1.4 מיליון דולר האם ההרגשה שונה מהזכייה הראשונה וענתה: "לא ממש לא, זו אותה הרגשה נפלאה רק התבגרתי בארבע שנים, היו לי שבועיים נפלאים של טניס מדהים". המפסידה סווטלנה קוזניצובה שיבחה את המנצחת והבטיחה: "בשנה הבאה אבוא ואהייה יותר טובה".

פדרר מול דיוקוביץ' בגמר הגברים

לפני חודש בטורניר הכנה במונטריאול עלה נובאק דיוקוביץ' לגמר מול פדרר והפתיע רבים עם ניצחון. פרשני הטניס הבכירים בעולם טענו כי בעתיד הרחוק יוכל יום אחד דיוקוביץ' לרשת את מקומו של פדרר בטניס העולמי, השאלה שעומדת בפי כולם עכשיו היא האם היום הזה הגיע מוקדם מהצפוי?

שני הטניסאים שנמצאים בכושר נפלא העפילו הלילה לגמר טורניר אליפות ארה"ב הפתוחה בניו יורק. ראשון היה זה דיוקוביץ' ש עשה צעד ענק בדרך לתואר גראנד סלאם ראשון, כאשר גבר על יריבו הספרדי, דויד פרר בחצי הגמר 4:6, 4:6, 3:6

דיוקוביץ' בן ה-20, המדורג שלישי בעולם עלה לגמר הגראנד סלאם ראשון בקריירה, עם ניצחון די קל מול דויד פרר. הספרדי לא הצליח לשבור את הקרואטי שניצח בשלוש מערכות כמעט זהות וינסה מחר לשחזר את הישגו מלפני חודש בקנדה כשיפגוש את רוג'ר פדרר.

פדרר, הטניסאי מספר אחד בעולם עלה לגמר בסטייל כשניצח את המדורג רביעי בעולם ניקולאי דוידנקו בשלוש מערכות 5:7, 1:6, ו-5:7. פדרר שהוליך 3:5 במערכה הראשונה ראה את יריבו הרוסי שב ל-5:5 אך חזר לעצמו בשני המשחקונים הבאים בכדי לנצח במערכה הראשונה.

המערכה השנייה הייתה כולה פדרר עם ניצחון קל של 1:6, במערכה השלישית הרוסי הצליח לעלות כבר ליתרון 1:3 ומאוחר יותר ל-4:5 עם שתי נקודות מערכה אך פדרר הראה לכולם מדוע הוא מספר 1 בעולם שבר את הרוסי השווה ורץ אל עבר הניצחון במערכה בו במשחק כולו.


תמונה: רויטרס.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק